Mazda 626 GE (1991-97) Cam Motoru Yavaş Çalışıyor

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Malatyada mazdadan anlayan aklı basinda bir elektrikci yokki halen camin sorununu cozemedim kafayi yiyecem ya arabamin bakimi geldi zaten gaziantepe götürüp hem bakimini hem camini yaptiracam
Bunu yapmak için Mazda dan değil otomobil elektriğinden anlamak yeterli, iyi bir elektrikçi araştırman yeterlidir

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tum sorun burda zaten malatyada zeki becerekli bir elektrikci yok malatyada sadece yerli tofaslara bakanlar var bundan dolayi kendilerini usta zannediyorlar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben iddia ediyorum ki, Malatya da işinin ehli bir çok usta vardır. Önemli olan bulmak. :)

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
Herkese malatyadan kucak dolusu sevgiler bugun cok pozitif im arabamin arka sag cami iniyordu kalkmiyordu ya bugun onu hallettik malatyada bir usta buldum kople tesisatı kontrol etti bu arada kesinlikle kablo çekerek köprü atmasini istemedim arızanın kaynagini bulmasını istedim o da öyle yapti arza nereden kaynaklaniyor dersiniz arka kapinin baglanti direginin orada elektrik kablosu oksitlenmis elektrik gecirmiyormus 50 tl elemegi aldi ama kendimede çok kızdım neden benim aklima oraya bakma gelmedi diye ama sorunum çözüldü ya onemlu degil bunu sizlerle paylasmak istedim

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Geçmiş olsun. O kısmın bir fotosunu koyarsanız daha sonra aynı sorunu yaşayanlar için iyi olur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese malatyadan kucak dolusu sevgiler bugun cok pozitif im arabamin arka sag cami iniyordu kalkmiyordu ya bugun onu hallettik malatyada bir usta buldum kople tesisatı kontrol etti bu arada kesinlikle kablo çekerek köprü atmasini istemedim arızanın kaynagini bulmasını istedim o da öyle yapti arza nereden kaynaklaniyor dersiniz arka kapinin baglanti direginin orada elektrik kablosu oksitlenmis elektrik gecirmiyormus 50 tl elemegi aldi ama kendimede çok kızdım neden benim aklima oraya bakma gelmedi diye ama sorunum çözüldü ya onemlu degil bunu sizlerle paylasmak istedim

Teşhisi doğru koymuşum... :)

Mantık olarak anladığım kadarıyla; aracın elektrik sistemi motorun zayıf çalışmasına sebep oluyor, ama bunu teknik olarak açıklayabilecek elektrik bilgisi olanların yorumlaması gerekiyor... :)

Ama elektriksel güç, ama kabloların özelliği, ama başka bir şey.

Geçmiş olsun, bilgilendirme için teşekkürler.

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
Mrb arkadaşlar sizlere yardimci olur diye aracin ariza nedeninin resim ni gönderiyorum ariza elktrik soketinin oksitlenmesi
20160830_102438.jpg

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Hem geçmiş olsun hem de gözün aydın. Boyle durumlarda masraftan çok arızanın bulunması daha önemli yoksa dön ha dön. Kazasız belasız surusler dilerim.

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback

Aynı ruh hali içerisindeyim.Bana da üç düğme bir de dörtlü düğmenin değişmesi gerektiği söylenmişti.Komple merkezi kilit + bir sürü şey daha dediler.Kendi Ustam dört dörtlük halledip beni gereksiz masraflardan kurtardı sağolsun.İnsanı giden para ve zaman değil asıl bir türlü halledilemeyen sorunlar yıpratıyor.Geçmiş olsun size.Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip eylesin inşallah.

Üst Alt