Mazda 6 Dizel Versiyonu Türkiye’de

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sanırım hayallerimi süsleyerek kalacak bir sene daha. Hani lisede aşık olduğun bir kız vardır. Okulun popüler kızıdır yanına gidip konuşamazsın ama hep hayalini kurarsın. Biraz abarttım galiba ama işte öyle birşey ;)
Ah ah ben ne abartılı aşk betimlemeleri yaptım 100 minicik geçer diye düşünüyorum sense donanımı, inşallah yanılırım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
1.5 gelmezse yaramaz bu mazda 6

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
1,5 dizel ile de kimseye yaramıyor maalesef... :)

CX-5 ile Mazda 6 için Japon gardaşlarımız oturmuş bi araştırma yapmış, diğer markalar gibi tribüne oynayalım ve motor hacmi ile vergilendirilen geri kalmış ülke insanlarına Mazda gibi bir markanın ayrıcalığını tattıralım demişler ama ne mümkün... :)

Enine boyuna araştırmışlar fakat; 2,0 hacimli benzinli motordan daha verimli, daha çevreci ve daha ekonomik olmadığı ortaya çıkmış.

Gel gelelim geri kalmış ülkemiz insanı da bu araştırmayı bilmediği için, 1,5 dizel motorun daha ekonomik olacağını düşündüğü için her seferinde (bu araştırmayı duymadan önce ben dahil) şu arabalara 1.5 veya 1.6 motor getirseler tadından yenmez ha !! diye ahkam kesmiştir, kesecektir...

İşin esprili yaklaşımı bu, özeti de; 1.5 dizel o kasalara ne verimli ne de çevreci. Biz çevreyi iplemiyoruz tamam ama verimli bari olsun di mi?

:D :D

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Şunu 1,6 ya da 1,8 yapsınlar güçlü bir dizel motor, hiç bilemiyorlarsa Nissan gibi Reno'dan alsınlar motoru, ama fiyatlar da biraz erişilebilir olsun bizler için, o zaman çevremdeki herkesi MAZDACI yaparım vallaa. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şunu 1,6 ya da 1,8 yapsınlar güçlü bir dizel motor, hiç bilemiyorlarsa Nissan gibi Reno'dan alsınlar motoru, ama fiyatlar da biraz erişilebilir olsun bizler için, o zaman çevremdeki herkesi MAZDACI yaparım vallaa. :)
O zaman ortada Mazda diye bir şey kalmaz hocam... Bırak herkes bu felsefeyi bilmesin, bırak bu ayrıcalık bizlere kalsın, adım başı aynı renk aynı cins araba ile pişti olmak istemem, Alışılmışa Meydan Okumak çok satmayla, serviste sıra beklemeyle, zibil gibi forum sayfalarında ne olduğu bilinmeyen insanlarla sıkış tepiş yazışmakla olmaz...

Mazda; bir mühendislik kurumu, ne yaptıklarını nasıl yaptıklarını ve son kullanıcıya ne kadar fayda sağladıklarını çoğu kişiden daha iyi biliyordur, yapmışlar ve insanların önüne koymuşlar, bize düşen keyfini sürmek... Çok satması, her köşe başında olması, servisinde sıra beklenilmesi veya randevu alınması açıkçası benim için pozitif şeyler değil...

Bana; neden Mazda? diye soruyorlar... Mazda'yı biliyor musun? diye karşı soru ile kontra atak yapıyorum... Hayır diyor bir çoğu doğal olarak...

O zaman ben sana bu Japon harikasını 3-5 dakikada anlatırsam, markaya ve çalışıp üreten mühendisine işçisine ayıp olmaz mı diyorum... Susuyorlar.

:D

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Çok güzel, söylediklerine katılmamak elde değil, aynı hisleri ben de besliyorum, özellikle, yaz aylarında tatil yörelerine gidince, bizim gibi gurbetçiler gelir arabalarını çekerler, o kadar arabanın içerisinde benim 2000 model araba dikkat çekiyor ya, insanlar soruyorlar ya, hangi ülkenin malı, pahalı bir araç mı diye, gerçekten gururlanıyorum. Hele de sizin kasalar daha da yeni onlar daha çok dikkat çeker.

Ama ortayı bulsak da erişilebilir bir fiyat politikasıyla az daha ucuz olsa fena olmaz diye düşünüyorum. Mazda'yı bilmeyen zaten almaz.

Çevremde bana sende takıntı olmuş diyorlar, bu bile mutluluk verici bir şey benim için. Aynı soruyu ben de soruyorum, Mazda'yı biliyor musunuz diye, Kore arabası falan sanıyorlar. Ben bıkmadan uzun uzun anlatmaya çalışıyorum, sıkılmazlarsa.

Üst Alt