Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 323 BA (1994-98) Familia Süspansiyon Çok Sert Geliyor

Konu, 'Yürüyen Aksam - Süspansiyon' kısmında kenan_ks tarafından paylaşıldı.

1. kenan_ks

kenan_ks Sessiz

Araç Markası:
    1998 Mazda 323
    Araç Renk ve Tip:
    Mavi-Sedan
    Arkadaşlar 4 yıldır 98 model 1.5 familia kullanıyorum araçtan çok memnunum fakat ön düzen çok sert geliyor bana. çukur ve kasislerde traktör gibi sallıyor. Amartisörler KYB yeni, alt takım iyi takırtı tukurtu yok. acaba hepsinde mi aynı. başka bi familia ile kıyaslama şansım olmadı.

domestos ve civler bunu beğendi.
  2. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Ben hiç Familia kullanmadım ama Mazdalar hatta Japonlar genelde sert süspansiyon kullanıyorlar. Benim 626 da sert ben de üç yıl önce KYB taktırdım gazlı sistem bana da sert geliyor, Alman arabaları daha yumuşak diyorlar. Ses yoksa ön düzende çekme ya da titreme yoksa çok da sorun etmemek lazım. Az yavaş gireriz kasislere.

Son düzenleme: 15 Mart 2016
  3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    323 lerin süspansiyonu sert aracınızda problem yok. Lastiklerin tarihi eski ve sert yapılı ise daha çok hissedersiniz.

kenan_ks, civler ve domestos bunu beğendi.
  4. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    O kasalar serttir ama yoluda iyi tutar

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kenan_ks ve civler bunu beğendi.
  5. kenan_ks

kenan_ks Sessiz

Araç Markası:
    1998 Mazda 323
    Araç Renk ve Tip:
    Mavi-Sedan
    Teşekkürler kafama takılıp duruyor acaba alt takımda falan mı sorun var diye. yol tutuşu güzel virajlarda performans süper, konfor az işte :)

domestos ve ezmocesteri bunu beğendi.
  6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mazda'da güvenlik ve yol sürüş emniyeti konfordan önce geliyor... Geçenlerde; ilk defa Mazda kullanan bir arkadaşım, hiç beğenmediğini söylüyor... Ne esneme var arabada ne konfor diyor... Ben virajlarda o aracı deviremiyorsam bırak konforu olmasın, can taşıyoruz dedim...

kenan_ks, ezmocesteri ve emekli bunu beğendi.
  7. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

daha yumaşak istiyorsanız monreo takarsınız bu kez biraz konfor gelir yanlız araç ta esneme fazla laşı cagı için yol tutuşu zayıflıcaktır takmış oldugunuz amartisör kyb japon malı bizzat kendimde bu marka amartisör kullanıyorum bunun dışında tocico bu da japon bunlar gazlı amartisörler yag lı olanını bulmak yada araştırıp getirtmek lazım gazlı ya göre daha yumuşaktır

tabi burda lastik sert leşmeside konfora yansımaktadır lastik de sert leşme var ise buda en ufak çukur amartisöre yansıtıp konforu biraz da azaltıcak daha sert bir sürüş ve ani fren de aracın kaymasına sebeb olucaktır .

amartisör yönünde tercihimiz 3 marka vardır spor kullanım yol tutuşu kyb yada tocico

yaş durumu yüksek ise araç kullanıcısı konfor isteyecektir sertlik rahatsız edicektir bu kullanı caya monreo önerimizdir düzgün kullanımdan dolayı monreo amartisör ömrü uzun daha uzun olucaktır

fakat ben yolu buldumu hakkını veririm bana yol tutuşu lazım viraja girdimi bir tafa yattıgında araç düzelirken ikinci bir esneme olmasın durum böyle düşünülünce tavsiyemiz kyb ve tocico ya çıkıyor ..

Oğuzhan, kenan_ks, böcek ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  8. kenan_ks

kenan_ks Sessiz

Araç Markası:
    1998 Mazda 323
    Araç Renk ve Tip:
    Mavi-Sedan
    Teşekkür ederim ustam. Sıcak asfaltta araç mükemmel yola yapışıp gidiyor virajlarda on numara fakat bizim bulunduğumuz il nedeniyle genelde mıcırlı yol. Araca binen ne kadar çok ses aldığından şikayet ediyor. insanın morali bozuluyor. gerçekten de yol sesi çok fazla alıyor.

9. Lupara

Lupara Katılımcı

Micirli stablize yolda audi a4 un de,focus 3 unde, astra j ninde, bizim araclardan farki yok. Emin olabilirsiniz . Bizzat kullandim.

HTC One mini cihazımdan gönderildi

böcek bunu beğendi.
  10. kenan_ks

kenan_ks Sessiz

Araç Markası:
    1998 Mazda 323
    Araç Renk ve Tip:
    Mavi-Sedan
    aslında kıyaslama şansı olsa güzel olurdu

böcek bunu beğendi.
  11. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tamamen katılıyorum...

Ülke şartları maalesef araçları sağlıklı kullanmamızı engelliyor...

kenan_ks bunu beğendi.
  12. böcek

böcek Katılımcı

Heleki yeni kasa cliolar bu döşeme taşlı yollarda site içinde giderken bir sesler geliyor anlatamam araba peynir gibi dağılıcak diye korkuyorum.

kenan_ks bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş