Mazda 323 BA (1994-98) Cam Düğmesi Tamiri

Merhaba arkadaşlar. Her ne kadar sağlam olsada cam düğmelerininde belli bir ömrü var.siteye , aracımın sağ ön cam düğmesiyle ilgili problemimi çözmeme yardımcı olabilecek arkadaşlara ulaşmak için üye olmuştum fakat daha problemi yazmadan çözmüştüm :)
İhtiyacı olabilecek arkadaşlar için konuyu açma gereği duydum.
aracımın sağ ön cam düğmesi tamamen bozuldu ve kırıldı.orjinal düğmelerin fiyatları 50 liradan aşağı değil ,bulmakta problem. Bende sanayiden opel düğmesi aldım.modelini bilmiyorum. ustaya arabayı gösterip buna çerçeveli oval opel düğmesi arıyorum diyince zaten o size bulup getiriyor. Yeni düğmemiz 6 bacaklı fakat bizdeki orjinal düğme 5 bacaklı. Bağlantılar şu şekilde olacak..

cam motorundan gelen 2 kablo 1-5 e ,
şaseden gelen 2 kablo 2-4 e,
sürücü tarafındaki 4lü düğmeden gelen 1 adet kabloya paralel çekerek onlarda 3 ve 6 ya bağlanmalı. Aynı problemi yaşayabilecek arkadaşlara yardımcı olur umarım.

Ekli dosyalar

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Öncelikle geçmiş olsun, bilgilendirme için ayrıca teşekkürler... ;)

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
cam düğmelerinde çeşit bol uygun uyguna yakınlar bulunabilir sadece biraz araştırma ve fikir alışverişi yapmak lazım

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Emrah hangi kablonun nereye takılacağını bilmiyordu, Oğuzhan a yönlendirme yapmıştım ama gerek kalmamış...

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Bilgilendirme için sağol. Elinden bu tip işler gelen arkadaşlar için güzel bir bilgi olmuş.

Elimde voltmetre yok olsada kullanmayi bilmiyorum zaten :)
Tamamen ilkel yontemlerle ve arastirma yaparak elimden geldigince ufak tefek problemleri kendim halletmeye çalışıyorum. Bu forumlarda arastirmalarin en guzel kaynagi zaten.umarim faydali olur.

Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Benimde Guzuda 4lü Grubun Teki Kırık..Geriye Çok Abanmışlar Bunun Bir Alternatifi Yokmu..

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bende ikili cam düğmesi vardı, eski practicam için suriyeden getirttim ama olmamıştı. Bunun hangi modele uygun olduğunu nasıl anlayabiliriz ?

Merhaba. Keşke kablo renklerini yazsaydın çok açıklayıcı olurdu. Kırmızı kablo 3 numaraya gibi. Genede fikir için teşekkür benim aldığım düğmeden güzelmiş yarın Opel düğmesi alacağım ama kablo bağlantısını çözemedim.