Mazda 3 BL (2009-13) Vites Topuzu (MT) Deri Değişimi (Fotoğraflı)

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Selam arkadaşlar , vites topuzunun derisini geçen sene bizim mahalledeki çanta ,ayakkabı tamircisiyle sadece üst kısımdaki derisini değiştirmiştik , derisi sonradan çok hoşuma gitmedi tekrar aynı yerden yumuşak ve ince deri aldım küçük bir parça yapılan işlemler

Vites topuzunun üstündeki plastiği küçük bir tornavida vs ile çıkarıyoruz

Sonrasında içerideki vidayı söküp iki parçayı ayırıyoruz

Derileri üzerinden ayırıyoruz

Çıkan derileri kalıp olarak kullanıp yeni aldığımız deriyi çizip kesiyoruz

Kestiğimiz deri ne kadar ince olursa olsun kenarlarını maket bıçağı veya keskin bir bıçakla arka ttarafından inceltiyoruz , daha sonra bally sürüp biraz bekletiyoruz

Sonrasında gerdirerek yapıştırıyoruz fazla gelen kısımları kesiyoruz , ve en sonunda sonuç

Birleştirip vidayıda takıyoruz , en son plastik parçayıda çift taraflı bant yapıp yerine yapıştırıyoruz

Deriyi ne kadar inceltsemde yinede acemilik olduğundan bazı yerlerde hafif potluk oldu ama yine beğenmezsem tekrarlarım işlemi

tapatalk by zenfone2

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatchback
Eline emeğine sağlık..Ben direksiyon derisi ile birlikte değiştirtmeyi düşünüyordum.Benim vites topuzunda hiç deri yok şun anda.Sanayide yapan bir yer aramaktayım bulursam ikisini de aradan çıkarıcam.

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Eline emeğine sağlık..Ben direksiyon derisi ile birlikte değiştirtmeyi düşünüyordum.Benim vites topuzunda hiç deri yok şun anda.Sanayide yapan bir yer aramaktayım bulursam ikisini de aradan çıkarıcam.
Sanayide iyi işçiliği olan biryer var ama biraz tuzlu biyer daha var fiyat daha uygun ama işçiliğini bilmiyorum . Sen gelip geçerken uğra senib vitesi kaplarız 1 saatte

tapatalk by zenfone2

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
İnsanın elinden bu tarz işlerin gelmesi çok güzel. Kazasız belasız günlerde eskitmek nasip olsun inşallah Serkan... :)

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Topuz nasil cikiyor yerinden ?

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Şimdi iş yerindeyim c.tesi günleri yoğun oluyor benim de p.tesi sabah ya da öğlen uğrayabilirim.Az önce dükkanın önünden geçerken gel gel dediğini de duydum da iş olmasaydı keşke.
Tamam kardeşim , özelden numaramı yollayayım sana gelmeden haberleşiriz dükkanda olmadığım bir zamana denk gelmesin

tapatalk by zenfone2

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2001 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri- Sedan
Elinize sağlık güzel olmuş.
Bu arada bu vites topuzunu derideki renk solmasından dolayı garantiden değiştirdim.Servis fiyatı geçen yıl 800 tl idi.

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Bu arada bu vites topuzunu derideki renk solmasından dolayı garantiden değiştirdim.Servis fiyatı geçen yıl 800 tl idi.
Garanti dahilinde değişim yapılıyor hatta direksiyon simidini komple garantiden değiştiren bile olmuştu , fabrikasyon hata var malesef derilerde

tapatalk by zenfone2

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatchback
Deriler malesef çok kötü.Aracı aldığımda garanti süresi dolmuştu.Dolmamış olsa direksiyon vites topuzu el freni alayını değiştirirdim garantiden.

Üst Alt