Mazda 3 BL (2009-13) Ön Cam Açılırken Silkeleme Sorunu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Cam kanalında bir sıkıntı var gibi, sanki lastik sıkıştırıyor gibi

Bu durum benim bl kasada da var. Daha önceki bk kasada daha fazlaydı hatta. Bence bu mazda nin kronik sorunu. Cam motorundan kaynaklanıyor gibi geliyor bana.

Bu bir sorun değil... Cam motoru güçlü bir şekilde camın bağlı olduğu elemanlara yük bindiriyor ve fazla gelen enerji ortaya bu şekilde çıkıyor... Eşim de bunu sorun olarak görmüştü, hatta sağ kapının önünde binmek üzereyken ben camı açtığımda irkilmişti...

Cam motoruna verilen enerjinin ilk hareketi fazla olduğu için bu durum ortaya çıkıyor... İçiniz rahat olsun bence.

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Aslında bu bir sorun değil bencede Veli abinin de dediği gibi ilk baştaki verilen enerjinin fazla olmasından kaynaklanan bir ses. Kapı döşemesi açılıp parçalar yaglanirsa belki ses biraz azalabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aslında bu bir sorun değil bencede Veli abinin de dediği gibi ilk baştaki verilen enerjinin fazla olmasından kaynaklanan bir ses. Kapı döşemesi açılıp parçalar yaglanirsa belki ses biraz azalabilir.
Bana göre; motorun bağlı olduğu mekanik parçalar ile cama bağlantı noktalarının sabitlenme noktaları gözden geçirilmeli mümkünse bu noktaların gevşeyen noktaları varsa elden geçirilmeli. :)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
camı tutan ayaklarda bir kayma olmuş terazisi şaşmış inişte cam istediği yönde inemiyor fitilin şekliyle doğru orantıda akamadığı için ufak bir takılmaya bağlı silkeleniyor montaj sırasında bir kasıntıya uğramış olabilir...Aracın bi suçu yok bende yaşamadım böyle bir sorun...

Üst Alt