Mazda 3 BL (2009-13) Lastik Basınç Sensörü

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Benım hala yanıyor büyük bir sıkıntı degıl lastik inmiyor
Kış lastigi taktırırken baktıracağım yaz lastiklerıne sıkıntı lastikte mi sensörde mi :)sensörse umarım degıldır bir daha o kadar para bayılmak istemıyorum nisanda sıfır takıldı....Bıraz kendıme vakıt lazım hep Venüs bır de oğlan olmuyor beyler:))

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Touringlere lastik basınç sensörleri alındığı taktirde ışık çalıştırılabiliyor mu? Yani sensörler kodlanırsa iş halloluyor mu? Bilgisi olan? @ibrasoft

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Touringlere lastik basınç sensörleri alındığı taktirde ışık çalıştırılabiliyor mu? Yani sensörler kodlanırsa iş halloluyor mu? Bilgisi olan? @ibrasoft
Hiç görmedim öyle bi alan!

Konu için aldığım ekran görüntülerine baktım da lastikle alakalı iki bölüm var ama sensör aktifliği ile ilgili kısım yok. Detaylı olarak bakarım tekrar.
Hız sabitleyici gibi takıp yazılımda açılınca devreye alınabiliyorsa çok iyi olur tabi. Ama ilave donanım gerektirecek bir durum olduğu için bu şekilde olacağını zannetmiyorum. Otomatik kapı kilidi dahi bcm de ilgili bölüm olmadığı için aktifleşmiyor. Kapı kilit butonlu tesisat ve bcm de çalışıyor o kısım.
Kablo iş yerimde kaldı, pazartesi bakayım unutmazsam yazılımda açılabilirliğine.

Son düzenleme:

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Baktım bugün ama maalesef yok lastik basınç sensörü ile ilgili aktifleştirme satırı. Hatta geçen lastiğe vida girmişti onun kaydına baktım. Düşük basınç arıza kaydını BCM değil IC modülü tutuyor @MutluTEKİR IC modülünde programlanan bölümde de seçenek yok bununla ilgili. IC nin durumu ve konumu nedir detaylı incelemedim ama eğer bcmden bağımsız bir modül ise komple modül değişerek belki özellik eklenebilir.
Hatta ona bakarken enjektör revizyon zamanı geldiğini de gördüm... Dama diyip, uzun yolda havlu atarsa motor korumaya alıp veya başka yerlere zarar vermeden enjektörlere bakım yaptıracağım.
Siemens enjektörlerin kronik 'yakıt enjektör göreli konum +=renimi max sınırda' uyarısını gördüm. Bir kaç kez daha görmüştüm, katkı ve yeniden enjektör programlama yapmıştım forscanla ama tekrar görünce artık uzatmanın anlamı yok.
Enjektörcüler de şaşırdılar abi bu kadar erken teşhisle gelmezler genelde, ya duman atar ya tekler ya da tamamen kestikten sorna üç silindir çalışır halde gelirler genelde diye.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Baktım bugün ama maalesef yok. Hatta ona bakarken enjektör revizyon zamanı geldiğini de gördüm... Dama diyip, uzun yolda havlu atarsa motor korumaya alıp veya başka yerlere zarar vermeden enjektörlere bakım yaptıracağım.
Siemens enjektörlerin kronik 'yakıt enjektör göreli konum +=renimi max sınırda' uyarısını gördüm. Bir kaç kez daha görmüştüm, katkı ve yeniden enjektör programlama yapmıştım forscanla ama tekrar görünce artık uzatmanın anlamı yok.
Enjektörcüler de şaşırdılar abi bu kadar erken teşhisle gelmezler genelde, ya duman atar ya tekler ya da tamamen kestikten sorna üç silindir çalışır halde gelirler genelde diye.
Kullandığı arabanın dilinden anlamak gibisi yok işte... :)

mazda_m3

Sessiz
Sen de, eski sayılırsın forumda ama bu ilk mesajın... :hhhhhh: Forum kuralları çerçevesinde istediğini yapabilirsin. :harika:
Sormak istediğim 2010 HB mazda 3 lastik basınç sensörü 433 MHz mi ? 315 MHz mi? Ali amcanın sitesinden alacağım zalım servis 2 adet sensöre 500 TL istedi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sormak istediğim 2010 HB mazda 3 lastik basınç sensörü 433 MHz mi ? 315 MHz mi? Ali amcanın sitesinden alacağım zalım servis 2 adet sensöre 500 TL istedi.
Alacağın sitede araç kasa koduna uygun olup olmadığı yazar muhtemelen.

Cro

Sessiz
İyi günler arkadaşlar, Jant için lastik basınç sensörü arayışındayım sizlere sorum acaba çinden 433 Mhz frekans değerinde araç modeli için uygun lastik basınç sensörü alsam araca tanıtım, kullanım vs. noktasında problem yaşar mıyım?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İyi günler arkadaşlar, Jant için lastik basınç sensörü arayışındayım sizlere sorum acaba çinden 433 Mhz frekans değerinde araç modeli için uygun lastik basınç sensörü alsam araca tanıtım, kullanım vs. noktasında problem yaşar mıyım?
Mesajın bu konuya taşınmıştır.
@mazda_m3 geri dönüş yapmadığı için frekans tecrübesini öğrenememişiz maalesef.

Yukarıdaki konuyu da incelemekte fayda var.

Cro

Sessiz
Lastiği söküp orjinal sensörleri inceledim 433 Mhz frekans değerine sahip BBP337140B Kodlu continental marka bu bilgilerden yola çıkarak çinden aynı değerlere sahip ürün getirtsem sorunsuz kullanabilir miyim acaba? Birde bazı modellerde auto relearn özelliği mevcutmuş 2012 mirai BL kasalarda durum nedir onu da bilmiyorum açıkcası

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Lastiği söküp orjinal sensörleri inceledim 433 Mhz frekans değerine sahip BBP337140B Kodlu continental marka bu bilgilerden yola çıkarak çinden aynı değerlere sahip ürün getirtsem sorunsuz kullanabilir miyim acaba? Birde bazı modellerde auto relearn özelliği mevcutmuş 2012 mirai BL kasalarda durum nedir onu da bilmiyorum açıkcası
Ürün açıklaması, araç kasa kodu veya parça kodu ile aynı ise hiç bir sorun olmaz.

Tak kullan özelliği vardır diye tahmin ediyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Forumda biri bahsetmişti Renault grubu bir aracınkini aldım daha uygun maliyetle, sorun olmadan kullanmıştı, kimdi unuttum.

Cro

Sessiz
Çinli satıcı ile iletişime geçtim birebir uygun dedi ama bu sefer de tak kullan değilse ne yaparım sorusu aklıma geldi. Muhtemelen takıp birkaç km hareket ettikten sonra tanır diye düşünüyorum ama işi garantiye almak lazım. Forumda hiç çinden sensör getirten olmadı mı ki?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Orjinal sensör 640tl
Montaj sonrası max 20km içinde araç tanır çok sayıda satışımız oldu hepside böyle olmuştur ama şuda bi gerçek henüz böyle bişey olmadı ama yinede bilginiz olsun 20km içinde tanımazsa uygun cihaz ile araça tanıtılması gerekmektedir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çinli satıcı ile iletişime geçtim birebir uygun dedi ama bu sefer de tak kullan değilse ne yaparım sorusu aklıma geldi. Muhtemelen takıp birkaç km hareket ettikten sonra tanır diye düşünüyorum ama işi garantiye almak lazım. Forumda hiç çinden sensör getirten olmadı mı ki?
Olumsuz bir şey olsa, yorumlarda yazan olurdu. Böyle bir şey yoksa, sorun da olmaz diye düşünüyorum. :rolleyes:

Cro

Sessiz
Orjinal sensör 640tl
Montaj sonrası max 20km içinde araç tanır çok sayıda satışımız oldu hepside böyle olmuştur ama şuda bi gerçek henüz böyle bişey olmadı ama yinede bilginiz olsun 20km içinde tanımazsa uygun cihaz ile araça tanıtılması gerekmektedir.
orjinal set yazlık takımda mevcut kışlık takım için o kadar vermek istemedim açıkcası daha kışlık lastik almam da gerekecek o yüzden çinden sipariş vereyim diye düşünüyorum ama 20km içinde araç tanımaz ise tanıtılması nasıl gerçekleşiyor? Servis kanalıyla mı çözmek gerekecek acaba tanıtma işini

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt