Mazda 3 BL (2009-13) El Freni Butonu Nikelajı ve Vites Topuzu Hakkında

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Selamlar,
Bugün el freninin baş parmakla basma butonunun alt kısmındaki çıkıntı sinirimi bozdu. Tırnakla kazıya çeke bir baktım folyo kaplama gibi elimde kaldı. :D O güzel gri renk kaplamanın altından da sapsarı iğrenç bir plastik çıktı. Bunun için nasıl bir çözüm bulabilirim?

Bir de vites topuzunda otomatik olmasına rağmen deformasyon var gibi çizikler oluşmuş vs. Bunun görüşünüşü yenilemenin bir yolu var mıdır?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Keşke sinirini atmanın bir başka bir yolunu bulsaydın :D Değiştirmekten başka pek çözüm yok gibi. Minicik butona nikelaj kaplama yaptırabilirsen olur :) Vites topuzu için nikelaj parlatıcı ürünler var eğer çizikler derin değilse deneyebilirsin.

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Yine aynı renkteki folyo ile kaplama yapılabilir veya başka bir renk folyo ile olabilir... Vites topuzu benim de yıpranmış duruyor fakat dikkate değer şekilde değil şimdilik.

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Keşke sinirini atmanın bir başka bir yolunu bulsaydın :D Değiştirmekten başka pek çözüm yok gibi. Minicik butona nikelaj kaplama yaptırabilirsen olur :) Vites topuzu için nikelaj parlatıcı ürünler var eğer çizikler derin değilse deneyebilirsin.
Sinir değil de, boya sandım, alt kısmının kalktığını düşündüm, tırnakla çeke çeke... :D :D
küçücük yer için tamamen değiştirilmez ya daha neler. :)

Veli abi, ayna kaplama folyoları ile olabilir haklısın.
Bu butonu nasıl çıkartabilirim peki kaplamak için?
Vitez topuzu için öneriler peki?

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Sinir değil de, boya sandım, alt kısmının kalktığını düşündüm, tırnakla çeke çeke... :D :D
küçücük yer için tamamen değiştirilmez ya daha neler. :)

Veli abi, ayna kaplama folyoları ile olabilir haklısın.
Bu butonu nasıl çıkartabilirim peki kaplamak için?
Vitez topuzu için öneriler peki?
Nasıl söküleceğini bilmiyorum da, vites topuzu için diğer konuda tavsiyeler vardı...

http://www.mazdagaraj.com/mazda-3-vites-topuzu-deforme-oldu-t3729.0.html

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Vites topuzu gibi döndürülerek çıkarılıyor olabilir mi? Şimdi aklıma geldi... ::)

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Günaydınlar, dün araç kamerasının kablosunu tavan cam arasından sonra A sütunundan sonra direksiyon altından geçerip orta konsolu sökerek oradan çıkardım. Yanlız resimlerde de görebileceğiniz gibi. Otomayik vites topuzunun etrafındaki trimi söktüğümde çıkartamadım p n r D harflerinin altında 2 kablo tutuyor. Soketli de değil çektim çıkmıyor. Bu kısmı nasıl çıkartabilirim?

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Uzun zamandır beni rahatsız eden bir sıkıntı vardı: El freni butonu nikelajının soyulması. Kaplama yapmak biraz zor gözüktü, ısıtmak gerekli vs. Geçen gün uğraşırken aklıma plastik astar boyası ve metalik gümüş jant boyası ile boyamak geldi. El freni tutacağının nasıl çıktığını bilmiyordum, birazcık zorlayınca öğrenmiş oldum. Aşağıdaki resimde paylaştığım plastik geçmeler size fikir verebilir. Sonrasında altına ve etrafına gazete tutarak boyayı attım. Şu anda 2. kat boyayı atabildim. Hava soğuk olduğu için tam kuruma biraz uzun sürüyor. Yarın sabah 3. katı attıktan sonra gümüş jant boyasına geçmeyi düşünüyorum.
Ek olarak bu sıkıntısı olanlar plastidip de düşünebilirler. Fotoğrafları ilerleyen zamanlarda tekrar paylaşırım.

Ekli dosyalar

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Sürekli temasa maruz kaldığı için plasti erken soyulabilir

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
El freni butonunu 3 kat plastik astar attıktan sonra 2. Kat metalik gümüş gri jant boyasını attım.
Kapılardaki tutamaçların plastiğini ve cam kontrol tuşlarının bulunduğu plastiği de griye boyamayı düşünüyorum.

Ekli dosyalar