Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

onurum41

Katılımcı
Ben gözümle gördüm serviste yazmışlar. Bu iş yerinde uygulanan işçilik saati 110 tl dir diye.

Sent from my iPhone using Tapatalk

metan

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
ustanın eli ağırsa bizim günahımız ney
Ben gözümle gördüm serviste yazmışlar. Bu iş yerinde uygulanan işçilik saati 110 tl dir diye.

herter'de nasıl bilmiyorum ama eski motorum honda idi. 2012ye kadar. istanbulda servise giderdim ve saat üstünden işçilik yazılırdı. ancak misal sallıyorum 8bin bakımı sabit 1,5 saat işçilik, 12bin 2 saat işçilik gibi belli değerler vardı. yani ustanın eli yavaş hızlı olayı yoktu :) tahminim aynı olay herter'de de vardır.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Elinden is gelen yapar ama çok ters ve zor biryerde , o yüzden işçiliği pahalı

Kesinlikle katılıyorum dal gibi 50 kg olsam eğilir bükülür torpido kapağını çıkarıp polen filtresine ulaşırım ama bu gövdeyle kapağı açmaya çalışırken kramp girip oralarda kalmak var :)

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Kesinlikle katılıyorum dal gibi 50 kg olsam eğilir bükülür torpido kapağını çıkarıp polen filtresine ulaşırım ama bu gövdeyle kapağı açmaya çalışırken kramp girip oralarda kalmak var :)
60 kiloyum zaten :) vidyosunu izledim zaten o iş bende ;-)

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

leven19

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Mavi-Sedan
2012 model 1.6 dizel aracımı (75000 km de) aldığımdan beri ilk bakımı için bugün Çorlu Ertuğrul Mazda Yetkili Servisini (en yakın mazda servisi) arayıp yağ (petrol ofisi)+yağ filtresi+hava filtresi+polen filtresi değişimi için aldığım fiyat 630 tl bu nedir, bana fiyat çok yüksek geldi birde mazot filtresini de eklerler ise 800 tl normal bi bakım nasıl bu kadar yüksek olur anlayabilmiş değilim, sizce fiyatlar normal mi?Yağın markasından dolayı zaten eledim servisi de yinede sizlerin fikirlerini bekliyorum.Polen filtresi için nette birtek bosch buldum yağ-hava-yakıt filtreleri içinde mann markası düşünüyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
2012 model 1.6 dizel aracımı (75000 km de) aldığımdan beri ilk bakımı için bugün Çorlu Ertuğrul Mazda Yetkili Servisini (en yakın mazda servisi) arayıp yağ (petrol ofisi)+yağ filtresi+hava filtresi+polen filtresi değişimi için aldığım fiyat 630 tl bu nedir, bana fiyat çok yüksek geldi birde mazot filtresini de eklerler ise 800 tl normal bi bakım nasıl bu kadar yüksek olur anlayabilmiş değilim, sizce fiyatlar normal mi?Yağın markasından dolayı zaten eledim servisi de yinede sizlerin fikirlerini bekliyorum.Polen filtresi için nette birtek bosch buldum yağ-hava-yakıt filtreleri içinde mann markası düşünüyorum.
Yetkili servis olmasından dolayı fiyatların yüksek olması bir nebze anlaşılabilir fakat rutin yağ ve filtre bakımları için bana da yüksek geldi. Muadil filtreleri alarak dışarıda değişim yaptırabilirsin fiyat kafadan yarı yarıya düşecektir.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yağ filtresi 25 tl
Hava filtresi 55 tl
Polen 100 civarı (+/-20)
Yağ 150 olsa

Gerisi de işçilik olmuş

Bu bakımın Dexelia yağ ile yapılmış hali Mazda servisinde Max 450 civarını asla geçmez

leven19

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Mavi-Sedan
Istanbula yakin olsam kesinlikle arabami servise gotururdum 450 tl ye yaptirabilecek olsaydim ve yagda dexelia olsaydi.Yapacak birsey yok bizi zorunlu disariya gonderiyolar.

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
çok fazla rakam... malzemeleri kendiniz alın güvendiğiniz bir usta 30-40 tl ye değiştirir :)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Yağ konusunu 1 ay boyunca forum forum araştırıp
Motor modifiyesi ile bizzat uğraşan kişileri arayıp bilgi edinmiş biri olarak
Yağ testlerine varana kadar araştırmış biri olarak
Diyorumki size
MOTUL dan şaşmayın
İkinci olarakta MOBİL 1 serisi
Hiç altını üzerini konuşmaya gerek duymuyorum
Tabiki karar sizin saygımda sonsuz
Ama hakikaten ciddi anlamda efor sarfettim
Kafa patlattım bu yüzden direkt iki marka ismi veriyorum
Saygılar :hi:
@faroz_52 motula biraz baktım da birkaç çeşidi var. Bunlardan hangisini tercih etmeliyim. 5w30 yağ benim aracın yağı. Bir de 100.000 km den sonra servisin 5w 40 yağa geçtiğini okumuştum bizim forumda. 100.000 deyim şuan yağı değiştirmeli miyim? Yoksa motor yağı çok eksiltmiyorsa devam mı etmeliyim?

Tapatalk

Moderatörün son düzenlenenleri:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Tam sentetik 12-13 bin km. 15 bin götürür de sonuna kadar dayanmaya gerek yok. Yarı sentetikler 7-8bin.de değişse iyi olur.

Formulası alt kalitedir, aşırı ince bir yağdır. Tavsiyem mobil 1 new life 0w-40 a çıkman graff abi.

Üst Alt