Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BL (2009-13) Araç İçi Kayıt Cihazı Hakkında

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında Kruvazör tarafından paylaşıldı.

1. Kruvazör

Kruvazör Katılımcı

Araç Markası:
    2010 Mazda3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Selamlar araç kamerası kullanmayı düşünüyorum. Dikiz aynasının altına koyacağım fakat araç içinde çakmaktan oraya kablo gitsin istemiyorum. Dikiz aynasından yada o civarda lambalardan çakmak elektriği alabilir miyiz?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Aralık 2015
  2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    İç aydınlatmadan alabilirsin elektriği, kafanda oluşturduğun model var mı peki

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Ben aynanın arkasına kendi görüş hizamdan göremeyeceğim şekilde cama sabitledim. Kabloyu hemen yukarı tavan triminin içine sokuşturdum ve soldaki a sütun trimini çıkartarak kabloyu buraya getirdim. a sütununun göğüsle birleştiği noktada ise kapı fitilini çıkardım. kapı fitili ile göğüs trimi arasında boşluk bulunmakta, buradan içeriye sokuşturdum. Sonradan sol ayak dayama hizasındaki trimi çıkartıp gelen kabloyu direksiyon altındaki panel triminin içine bez bant ile sabitleyerek orta konsol ile direksiyon alt panelinin kesiştiği noktaya getirdim. Bez bant ile sabitlemezseniz ya da bant ile sabitlemezseniz ses yapabilir. Sonrasında buradan orta konsola kabloyu alabilmek için de sağ ayak gaz pedalı hizasında orta konsolun uzantısındaki trimi söktüm ve kabloyu buradan soktum. Bu işlem için orta konsoldaki bardak tutacağı trimini ve vites topuzu trimini çıkarmanız gerek. Birazcık zorlayabiliyor bu kabloyu alma. Zorlanırsanız klavuz kablo ile çekebilirsiniz. Orta konsola aldıktan sonra kabloyu iş kolay. + - kablolarını, çakmaklığa gelen güç kablosunu sıyırarak ek yapabilirsiniz. Yine kabloları ses yapmaması için sabitlemek ve ek yapılan yerleri elektrik bandıyla yalıtmak önemli.

G1W-C kullanıyorum aracımda 7-8 ay oldu, bir sıkıntısını görmedim yaz ayında bile. Öyle memnunum ki, okuldaki sınavlarda gözetmen olduğumda da sınav kayıt amaçlı kullanıyorum. :D

domestos bunu beğendi.
  4. Kruvazör

Kruvazör Katılımcı

Araç Markası:
    2010 Mazda3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Yurt dışından bir yakınımıza getirmiştim orta kalite bir ürün ama çok işlevsel. Gprs var yerini hızını harita üzerinden görebiliyorsun. İsmi yok ama resmini internetten buldum, çift kameralı

MTO-C143-02.jpg

ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş