Mazda 3 BK (2003-09) Teyp Şeması

44KV444M3

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Tıtanıum Gri Sedan
bunu dün okuduktan sonra zaten benim arabanın makyajlı oldugunu ve bırçok özelliğini fark ettim. az önce de burada ki aux ile ilgili yazıyı gorunce gıdıp baktım yoktur acaba ops mi ?

44KV444M3

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Tıtanıum Gri Sedan
:) bu dikkatimden kaçmış benim araçta bu model
  • Kolçak içine aux ve 12v girişi yerleştirildi. (2007-2008 yılında ilk gelen makyajlılarda olmayabilir.)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
2007 lerde yok diye biliyordum, demek ki, 2008 lerde de yokmuş... Ama 2009 larda var eminim... :)
Aslında yıl ayrımı bir yere kadar yakın zamanlarda gelen bir parti araçta vardır diğer parti gelenlerde yoktur mesela. Onun için bazılarında yok demek daha doğru sanırım.

Ali01

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Kolay gelsin 2007 mazda 3 orjinal teyp te anfi çıkışı varmı acaba bm

Davut

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Sport Comfort
Araç Renk ve Tip
Mavi HB
2004-2007 aux girişi yapımı (Alıntıdır)
"Malzemeler:
  1. aux kablosu
  2. çok telli tek damar kablo biraz kalın olması gerek bunu arka soketin pinlerine bağlıcaz
  3. tornavida
  4. yankeski
5)el becerisi

Evet başlıyoruz öncelikle aux kablosunun ucunu kesip üç kablo çıkacak biri sağ biri sol biride şase yada 4 çıkar iki şase olur bu şaseleri birleştirip 3 kablo haline getirecegiz alttaki resimde var

Daha sonra cd çaları yerinden çıkarıyoruz arkada anten girişinin hemen yanında boş soket var buraya aux kablosunu bağlayacağız(cd çaları sökmeyi anlatmadım youtubede videosu bolca var)

Gelelim en çetrefilli kısmına aux kablosunu arkadaki soketin pinlerine bağlamaya
aşağıda resimde görüldüğü gibi

1-13 nolu pimleri birleştireceğiz
3 nolu pime sağ ses kablosunu genelde kırmızı olur
5 nolu pime sol ses kablosunu bu farklı olabilir renkleri
7 nolu pime şaseyi genelde çıplak olur bu kablo

bunları bağlıcağız

Bağlarken soket olmadığı için zor olur birbirne temas olabilir bu yuzden mavi çok damarlı kablo ucuna iğne batırıp bu pimlere sokabiliriz diğer ucunuda aux kablosuna bağlayabiliriz ben böyle yaptım alltta da son hali var

evet işimiz bitti basın media tusuna aux kablonuz çalışyor"
Gerisi sana kalmış aman ha çıkışları yakmayasın :)
2004-2007 aux girişi yapımı (Alıntıdır)
"Malzemeler:
  1. aux kablosu
  2. çok telli tek damar kablo biraz kalın olması gerek bunu arka soketin pinlerine bağlıcaz
  3. tornavida
  4. yankeski
5)el becerisi

Evet başlıyoruz öncelikle aux kablosunun ucunu kesip üç kablo çıkacak biri sağ biri sol biride şase yada 4 çıkar iki şase olur bu şaseleri birleştirip 3 kablo haline getirecegiz alttaki resimde var

Daha sonra cd çaları yerinden çıkarıyoruz arkada anten girişinin hemen yanında boş soket var buraya aux kablosunu bağlayacağız(cd çaları sökmeyi anlatmadım youtubede videosu bolca var)

Gelelim en çetrefilli kısmına aux kablosunu arkadaki soketin pinlerine bağlamaya
aşağıda resimde görüldüğü gibi

1-13 nolu pimleri birleştireceğiz
3 nolu pime sağ ses kablosunu genelde kırmızı olur
5 nolu pime sol ses kablosunu bu farklı olabilir renkleri
7 nolu pime şaseyi genelde çıplak olur bu kablo

bunları bağlıcağız

Bağlarken soket olmadığı için zor olur birbirne temas olabilir bu yuzden mavi çok damarlı kablo ucuna iğne batırıp bu pimlere sokabiliriz diğer ucunuda aux kablosuna bağlayabiliriz ben böyle yaptım alltta da son hali var

evet işimiz bitti basın media tusuna aux kablonuz çalışyor"
Gerisi sana kalmış aman ha çıkışları yakmayasın :)
Ben heralde çıkışları yaktım, herşeyi harfi harfine uyguladım ama şuan çalışan teyip hiç çalışmıyor. Kendim halledebileceğim bir durum varmı dır yoksa tamirci ye mi götüreyim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben heralde çıkışları yaktım, herşeyi harfi harfine uyguladım ama şuan çalışan teyip hiç çalışmıyor. Kendim halledebileceğim bir durum varmı dır yoksa tamirci ye mi götüreyim
Sigortaları kontrol edin önce, çıkışlar yanmış olsa teyp de elektrik olması lazım.

Efeseyit

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Hatchback
Arkadaşlar merhaba ben mazda 3 teybini evde çalıştırmak iatiyorum teyp şemasını bulamadım yardım edermisiniz

Üst Alt