Mazda 3 BK (2003-09) Lpg Enjektörleri Değişti Ancak Tekleme Geçmedi

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
kıy paraya tak 4 tane de bobin sorun bitsin bobinlerin ateşleme gücü zayıflamış bazen bobinlerin teki çalışmıyor tabi tesisat düzgün sorun yok ise tek çözüm bu yag sabır diyelim ..

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Adem ustam toplamda 2700 TL para çıktı. Daha ne kadar kiyayim :D Bebis yolda ev tasicam resmen battim. Bobin dediğin nedir adem ustam ne kadardir

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ateşlemeyi yapan şeylere deniyor... Bizimkilerde buji kablosu yok ateşleme bobini var fiyatı da kallavi bildiğim kadarıyla...

Tepetaklak !!

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Ateşlemeyi yapan şeylere deniyor... Bizimkilerde buji kablosu yok ateşleme bobini var fiyatı da kallavi bildiğim kadarıyla...

Tepetaklak !!
Veli buji kablosunun yerine bobin var yanı. İnternetten baktim en fazla 100 TL civarı gibi. Umarım sorun odur da rahatlarim yoksa daha ciddi masraflar çıkarsa direk satışa cikarcam. İlk mazda deneyimim husranla sonuçlanıyor. Bu yüzden çok sinirleniyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Masrafı olmayan araba bulursan bize de söyle ;D

Senin yaptığın masraflar her arabada olağan şeyler... Masraf yapıp netice alamazsan o sıkıntı...

Mazda da çözümü imkansız olan kronik soruna rastlamadım...

Mazda yı bilmek gerekiyor o kadar... Arabalar direksiyon şoförlüğünü pek sevmezler...

Tepetaklak !!

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Ben hala direksiyon soforuyum :( keşke az çok anlasam da söküp kendim baksam. O kadar masraf yaptım sıkıntı aynen devam. Asalet ile gorustum. Bugun ugrayacagim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Direksiyon şoförlüğünü genel anlamda yazdım... Özel olunca yanlış anlama olabiliyor...

Tepetaklak !!

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Herter e gittim cihazı bağladılar. Cihazda fakir karışım ve oksijen sensoru çıktı. LPG ciye gittim. İ da tatilde imiş. Pazartesi gerçekmiş. Diğer ustlar bilmiyormuş. Artık pazartesiye kaldı. Oksijen sensoru ne kadardır dostlar biliyor musunuz.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Herter e gittim cihazı bağladılar. Cihazda fakir karışım ve oksijen sensoru çıktı. LPG ciye gittim. İ da tatilde imiş. Pazartesi gerçekmiş. Diğer ustlar bilmiyormuş. Artık pazartesiye kaldı. Oksijen sensoru ne kadardır dostlar biliyor musunuz.

200 civarıdır yalnız lpg ayarsız ise oksijen sensörü yanılıyordur oksijen sensöründe sorun yoktur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sorun lpg ayarında görünüyor fakat sensorun de ömrü dolmuş olabilir...

Tepetaklak !!

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
200 civarıdır yalnız lpg ayarsız ise oksijen sensörü yanılıyordur oksijen sensöründe sorun yoktur.

Sorun lpg ayarında görünüyor fakat sensorun de ömrü dolmuş olabilir...

Tepetaklak !!
Pazartesi günü cozecegiz artık. Umarım ayarla çözülür. Anlamadığım bir ay önce ayar yapıldı. Bir ay da ayar bozulur mu? Benim tahminin bozulmaması lazım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ustalık ile doğrudan ilgili şeyler bunlar... O kadar sürede bozulmaması gerek tabi...

Tepetaklak !!

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Oksijen Sensöründe Arıza Işığının Yanması Gerekmiyormu..

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Oksijen Sensöründe Arıza Işığının Yanması Gerekmiyormu..
Arıza Işığı yanıyordu zaten. Ama usta fakir karışım oksijen sensorunun de hata vermesine neden olur dedi. Önce LPG ci ondan sonra diğer seçenekler.

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Arıza Işığı yanıyordu zaten. Ama usta fakir karışım oksijen sensorunun de hata vermesine neden olur dedi. Önce LPG ci ondan sonra diğer seçenekler.

Geçmiş Olsun.. En Ucuz Şekilde Halledersin İnşallah..

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
aman abi arıza net belli olsunda varsın oksijen sensörü olsun takılınca düzelir fakat lpg ayarı önemli tabi fakir yada zengin karışımda yine lanba yakar ilk olarak güzel bir ayar sonra kullanın lanba yanınca tekrar makinaya baglatır yine oksijen sensör arızası verince artık yapıcak bişey yok ozaman degişirsiniz..

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
aman abi arıza net belli olsunda varsın oksijen sensörü olsun takılınca düzelir fakat lpg ayarı önemli tabi fakir yada zengin karışımda yine lanba yakar ilk olarak güzel bir ayar sonra kullanın lanba yanınca tekrar makinaya baglatır yine oksijen sensör arızası verince artık yapıcak bişey yok ozaman degişirsiniz..
Adem ustam LPG ayarını perşembe yaptiricam. Ondan sonra yine cihaza taktiricam. Umarım sensor uyarısı vermez. Biraz pahalı bir parça sanırım. Birşey daha var. Cihaza baglayip LPG ayar yaptırdıktan sonra birde suruş esnasında ayar yapılıyormuş. Forumda yazıyordu doğru hatırlıyorsam. Böyle birşey yaptirmam gerekir mi?

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
tabiki yolda ki sürüş degerleri aracın pervormansı degerlendilecek olur ise rolanti satabil devirde yapılan ayar ile yol testindeki degerler göz ardı edilmez ise daha başarılı olur ..

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Adem ustam LPG ayarını perşembe yaptiricam. Ondan sonra yine cihaza taktiricam. Umarım sensor uyarısı vermez. Biraz pahalı bir parça sanırım. Birşey daha var. Cihaza baglayip LPG ayar yaptırdıktan sonra birde suruş esnasında ayar yapılıyormuş. Forumda yazıyordu doğru hatırlıyorsam. Böyle birşey yaptirmam gerekir mi?

Ah bu kendini çok iyi sanan sadece montajdan anlayan ustacıklar yok mu... Yolda ayar yapmayan yerden kaçın. Kırıkkaledesiniz hem, Ankara'ya gelin. Lpg markanıza göre tavsiyede bulunabilirim belki, ankarada işten anlayan usta çoktur.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Ah bu kendini çok iyi sanan sadece montajdan anlayan ustacıklar yok mu... Yolda ayar yapmayan yerden kaçın. Kırıkkaledesiniz hem, Ankara'ya gelin. Lpg markanıza göre tavsiyede bulunabilirim belki, ankarada işten anlayan usta çoktur.
Zaten ankara da yaptirdim. Bu gidisimde yolda ayar işini soracagim. Bende autogas italia var. İki aracimda da böle bilinmedik marka gaz vardı. Sanssizim biraz. Gazcidan memnun kalmazsam sana dönüş yaparım dostum. Adam mühendis gerçi ama... Tesekkurler.

Üst Alt