Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BK (2003-09) Check CD Sorunu

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında Oğuzhan tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Mazda 3 BK kasaların 6 lı cd changer olanları biraz hassas yapılmış fazla tozlu ortama ve zorlamaya gelmiyor. Zamanla Check CD sorunu verebiliyor. Mazda 3 sahibi olduğum dönemde bende yaşamıştım bu sorunu biraz bahsetmek istiyorum.
    Cd yi takıyorsunuz okuyor gibi yapıyor tak ekranda "check cd" bazen okuyor bazen okumuyor. Zamanla iyice okumaz hale geliyor.
    6lı cd changer mekanizması clarion marka bilginiz olsun ve sadece Mazda 3 bk araçta kullanılmamış kullanıldığı diğer araçlar, Nissan,Suzuki,Ford. Zamanında araştırmıştım baya okuyucu gözün değişmesinden başka çare yok. Açıp temizliyorsunuz bir süre sonra gene aynı oluyor.
    Okuyucu değişimi için Türkiye'de 250 gibi bir rakam istiyorlardı en son bu işlem için.
    Ben o dönemde Çin sitesinden komple mekanizmayı 220 TL civarına satın almıştım. Kapıma kadar geldi kendim taktım ve aracı satana kadar (1 sene) sorunsuz kullandım.
    Sitenin adresi: http://www.jupoco.com.cn/product_458.html

Bu işleme alternatif ise cihaza usb-sd çevirici takmak bu işlemde 100-150 civarı bir maliyeti var. Cihazın arkasında uygun soket hazır takıp direk kullanabiliyorsunuz. Mazda 3 usb çevirici diye aratırsanız bulabilirsiniz. Tabi 6'lı cd changerın ses kalitesi daha iyi seçim sizin.

Ekli Dosyalar:

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bilgilendirme için teşekkürler, potansiyel aday adayıyım, bu yüzden dikkat ediyorum kullanırken...

3. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Makyajlı kasalar nispeten daha az sorunlu sanırım abi. Mp3 özelliği var çünkü sistem farklı olabilir.

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Güzel bilgiler

5. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
  6. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
  7. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Güzel videolar teşekkürler :)

8. Kırmızı Ruhum

Kırmızı Ruhum Yeni makinem

Araç Markası:
    Mazda 3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı- Sedan
    2009 mazda 3 torıng eski kasa cd changer arıyorum nereden bulurum

9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
  10. Kırmızı Ruhum

Kırmızı Ruhum Yeni makinem

Araç Markası:
    Mazda 3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı- Sedan
    bu cd çalarlar trakmı mp3 mü çalıyor.bendeki ön tuş paneli parlak siyah .bendekini ona takabilirim uyar herhaldeebaydan hiç ürün almadım nasıl güvenlimi

11. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Güvenlik konusunda sıkıntı olmaz ben bile yapıyorum... :p

Track olup olmadığını üründen anlayabilirsin, bizim kasalarda evet piano black görünüm var... Bu şekilde bulursan mp3 okuyan demektir... Alıp, tuşları değiştiririm demek bence mantıklı değil...

Ancak; iç mekanizmayı değiştirebilirsin bu mantıklı olur...

12. faroz_52

faroz_52 Aktif

Yok ondada aynı sorunsal var aynı bahsettiğin gibi zorlamaya gelmedi aynı sıkıntıyı verdi....Bir cihazda özellik sayısı ne kadar fazlaysa sorun çıkarma ihtimalide o kadar fazla....Clarion marka olduğunu bilmiyordum sevmediğim bir marka kendisi clarion değilde pioneer alpine menşei olsaydı bu sorun bk larda kronikleşmezdi....Tr ye gelen hiçbir BL kasada 6 lı cd changer olmadığı için üst kasada şimdilik böyle bir sorunsal yok...Bence mekanizması ve okuyucu gözü şuan çalışanlar yol yakınken iyi bir elektronikçiye bakım yaptırsınlar garaguzuyu ilk aldığımda benimkide sorunsuzdu ama ısının etkisi ve benimde inatlaşmam yüzünden hata verip çalışmadı keşke bakım yaptrp daha dikkat etseymişim...

13. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bence; markadan ziyade ülkemizin ilkel şartları gereği araç içinin toz yuvası olmasından kaynaklanıyor bu sorun...

Ayrıca; bu segment bir araca 2003 yılında 6'lı Cd çalar koyan zihniyeti de her zaman takdir etmişimdir...

O dönemde kasetçalar varsa araçta; "orijinal teybi var üzerinde" diye seviniyorduk... :)

ezmocesteri bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş