Mazda 3 1.5 Dizel Motor ile Avrupada Satışa Çıkıyor

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
105 olmasının bence bir sıkıntısı yok.Düzgün tork ve beygir dağılımı varsa,devir yelpazesi yüzde tebessüme yol açıyorsa gayet iyi bence.Atmosferik motorlarda yüksek hacim ve yüksek beygir arıyorum fazlasıyla,ama turbo destekli tork'un düşük devirlerden itibaren gelmeye başladığı motorlarda çok da aramıyorum.Bence 105 beygir de bu kasaya bu dengeli ve sürücüsüyle çok iyi iletişimi olan bu arabaya yetecek ve tadını verecektir.103 veya 105 beygirden alınan 270nm tork bence çok iyi.Tork konvertörlü bir otomatik şanzıman ile geliyorsa biraz o da törpüler fakat yine de yeterli tadı verir diye düşünüyorum.Sürüş modu ile ilgili bir gelişme var mı ki yeni motorla birlikte.Makyaj ile birlikte elektronik park freni ve sürüş modları gelirse çok daha iyi olur bu motorla.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Makyajlı olarak şöyle bir şey paylaşılmış sosyal medyada... Doğruluk payı nedir acep?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu sadece beklenti hayal ürünü diye düşünüyorum..MX 5 için de dibimi dusurmuslerdi ama hayaller ve hayatlar oldu

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
"Motorda gürültü ve vibrasyonu azaltan Natural Sound Smoother teknolojisi de bulunuyor." Bundan ben de istiyorum. Geçen, insignia ile biraz dolaştık, sonrasında kendi arabama geçtiğimde, su motoru mu var bunda diye aklımdan geçmedi değil:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
"Motorda gürültü ve vibrasyonu azaltan Natural Sound Smoother teknolojisi de bulunuyor." Bundan ben de istiyorum. Geçen, insignia ile biraz dolaştık, sonrasında kendi arabama geçtiğimde, su motoru mu var bunda diye aklımdan geçmedi değil:)
CX-3 te test ettiğimizde bende bu motorun sessizliğine şaşırmıştım. Hatta; dizel antipatiği olan bende bile hafif bi gıpraşma oluşturmuştu... :)

İlk marş ve start stoplar haricinde motor kaputunun altında dizel yattığını anlayamıyorsunuz.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Dizel mazda 3 un test surusu bugun F1 stadinda bayiler tarafindan gerceklestirildi.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Burda bir veterinerde var cx-3. Araba genelde çamur içinde. Epey de kilometre yapmıştır, ama yine de motor sesi benzinli gibi geliyor..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi o testten sonra uzun süre kendine gelemediğini hatırlıyorum ben..:)
Skyactiv başka bir teknoloji olmuş gerçekten, taktir etmemek için Fosurgen sahibi olmak gerek... :D :D

Kodo tasarımı ile dış güzelliği, Skyactiv teknoloji ile iç güzelliği insanı hakikaten çarpıyor. Bu yaz da, Sky MX-5 test edersek bak gari sen... :D :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Skyactiv başka bir teknoloji olmuş gerçekten, taktir etmemek için Fosurgen sahibi olmak gerek... :D :D

Kodo tasarımı ile dış güzelliği, Skyactiv teknoloji ile iç güzelliği insanı hakikaten çarpıyor. Bu yaz da, Sky MX-5 test edersek bak gari sen... :D :D
Seni dizel Mazda 3 testini yaptıktan sonra görcem ben Veli abeeey

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Seni dizel Mazda 3 testini yaptıktan sonra görcem ben Veli abeeey
CX-3 teki motor ile aynı olduğu için Mazda 3 çok bir şey fark ettirmez gibi geliyor bana... Ama dizel ile benzinli farkını ortaya koyması açısından mutlaka test etmek isterim.

Bekleyelim ve görelim bakalım ne zaman nasip olur bize test etmek. Şu haliyle Ramazan sonu gibi ama sabırsızlanırsak vakit geçirme bahanesi ile Ramazan içerisinde de gidebiliriz.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Servisde test surusunu yapan arkadasin yorumu herkez cok sasiracak dedi

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Unuttuğumuz birşey var , benim teorime göre ;cx3ün sürekli 4 çeker modelinde, ağırlık-tork dağılımı nedeniyle daha ağır kanlı olma ihtimali var , mazda3 te hafiflik ve aktarmanın önden oluşu daha sportif bir sürüş sergileyebilir

tapatalk by zenfone2

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Senin de yanıldığın bir nokta var... :p Cx3 sürekli dört çeker değil. :) İhtiyaç dahilinde sistem 4 çekere geçiyor.

Üst Alt