Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamaya göre, Goodyear Lastikleri'nin İzmit ve Adapazarı fabrikaları Avrupa pazarı için önümüzdeki 10 yıl boyunca Dunlop lastiklerini üretmeye devam edebilecek.
Açıklamada yer alan bilgiye göre, Dunlop markalı lastik satışları, Goodyear Lastikleri'nin 2014 yılı finansal tablolarına göre, satış hacminin, net satışlarının ve net kârının, sırasıyla, yüzde 5.2, yüzde 4.3 ve yüzde 6.5'ini oluşturuyor.
Ana ortağın yapısındaki değişiklikle ilgili açıklamaya göre, The Goodyear Tire & Rubber Company, Sumitomo Rubber Industries(SRI) ile mevcut ve aralarında Avrupa'da kurulu bir şirketin de yer aldığı dört ortak girişimden oluşan global işbirliğini sona erdirdi.
Buna göre, Goodyear Dunlop Tires Europe B.V., mevcut ortak girişimin piyasaya hizmet sunduğu Avrupa ülkelerinde tüketici, ticari, motosiklet ve yarış arabaları lastikleri pazarlarındaki Dunlop marka lastikleri satma hakkını tamamen elinde tutmaya devam ediyor
Ben masumum hakim bey lastikçinin yalancısıyım :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aracımın üzerinde michelin yazlık lastik var. Bu lastikler yaklaşık 3,5 yaşında ve tahminlere göre 30.000 km. civarı kullanılmış. Diş derinliği iyi ama değişim ister mi acaba?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Aracımın üzerinde michelin yazlık lastik var. Bu lastikler yaklaşık 3,5 yaşında ve tahminlere göre 30.000 km. civarı kullanılmış. Diş derinliği iyi ama değişim ister mi acaba?
Yanlış görmediysem benim Şirin Babanın ayakkabılar 29. Hafta 2012. Diş derinliği ve genel durumu gayet iyi. Garaoğlanın lastikler 2013 olmasına rağmen bitik durumdaydı ve sertleşmesinden dolayı konforu acayip etkiliyordu. Şimdikiler 2012 ve 45 yanak eski arabadan yumuşak bir sürüşü var.....

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Benim aracin lastikleri 195-60-15. Onleri degistirmeyi dusunuyorum. Butce durumundan sade onlerle baslayacagim. Acaba 195-65 taksam onlere sıkıntı teşkil eder mi?

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Benim aracin lastikleri 195-60-15. Onleri degistirmeyi dusunuyorum. Butce durumundan sade onlerle baslayacagim. Acaba 195-65 taksam onlere sıkıntı teşkil eder mi?

Lastikler 3-4 aylık olsa belki diyeceğim ama ben değişimde dört lastiğin de değişmesi gerektiğini düşünüyorum..

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Madem yeri geldi bir soru da benden olsun. Ben de lastikleri 30 Nisan 2013 de almıştım bridgestone. diş derinlikleri beklenenden çok iyi ama sanki sertleşti az bir frende abs devreye girip pedal ayağımın altında kayboluyor, sıkıntı olur mu acaba? Baktım her hangi bir çatlak falan göremedim.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback

Bence orijinalini değiştirmeyin, ona göre ayarlanmıştır fabrika çıkışı, sorun olabilir. Benim de 195 60 15 65 takmak istedim eski bir öğrencim olan lastik bayisi kesinlikle önermedi sorun yaşarsın dedi. Orijinale devam. Hele bir de önler farklı ebat arkalar farklı ebat olursa hepten felaket. :)

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan

hepsini birden değişmek daha iyi olur
195 60 15 takmak daha iyi olur

benim lastikler de ömrünü iyice doldurdu, 2011 son hafta üretimi, ani frende lastik sesi gelmeden direk kızaklıyor
sertleştiği için konfor düşük, uğultu çok

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
@Murat bir süre bineceğini düşündüğüm için çek bir takım Nokian diyorum.
@civler lastik üretim yılı ney acaba 2012 ise sertleşmiş olması normal, kaldı ki 2013 olsa bile ilk ayları, bir de kaç bin gittiniz

Moderatörün son düzenlenenleri:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
@Murat bir süre bineceğini düşündüğüm için çek bir takım Nokian diyorum.
@civler lastik üretim yılı ney acaba 2012 ise sertleşmiş olması normal, kaldı ki 2013 olsa bile ilk ayları, bir de kaç bin gittiniz

Nokian ağır kaçar Bülent :) Biraz daha uygun bir şey olabilir. Veya yine kumho alabilirim :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
17" yakışıklı olur ben de tak derim ama bunun bir maliyeti var, o kısmı tolere edebilirim dersen tak bence de, sıkıntıya gireceksen de hiç gerek yok

Hafta sonu çıkıp biraz dolaşayım, bakalım lastikçiler takas olayına ne diyecek.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt