Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lamborghini Aventador SV

Konu, 'Lamborghini' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

 1. ktaskan

  ktaskan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  Lamborghini, halen üzerinde çalışmalarını devam ettirdiği yeni modeli Aventador SV’yi Nurburgring’de test ederken kayıt altına aldıkları bir görüntüyü yayımladı.

  Sürücünün kim olduğu açıklanmamasına rağmen aracın lastiklerinin Pirelli P Zero Corsa olduğu belirtildi. Nedeni sorulduğunda ise aracın tur süresinin 7 dakikanın altına indirmek istediklerini açıklayan Lamborghini, bunu başardıklarını ve bu sonucu Pirelli’yle gerçekleştirdikleri lastik geliştirme testlerine borçlu olduklarını ekledi. Daha önceki versiyonuna göre geliştirilen Aventador SV600’ün 50 beygir kazanarak 750 beygire ulaşmasına ek olarak ağırlığından 50 kg kaybederek 1525 kg ağırlığına sahip olduğu açıklandı. Bu geliştirmeler sayesinde model 0’dan 100 km hıza önceki versiyonundan 0.1 sn daha hızlı olarak 2.8 saniyede çıkıyor. Böyle güçlü bir makinanın son hızı ise 350 km/s ile aşağılarda kalıyor.

  Tur zamanı ise tam olarak 6.59.73 olan Aventador SV, kendine rakip olarak seçtiği Porsche 918 Spyder’ ın 6.57 lik tur zamanına karşılık 2 saniye daha yavaş. Bu geliştirmeler sayesinde model 0’dan 100 km hıza önceki versiyonundan 0.1 sn daha hızlı olarak 2.8 saniyede çıkıyor.

  Yakın gelecekte satışa sunulacak olan Aventador SuperVeloce(SV) ABD’de $493,069, Avrupa’da ise €327,190 fiyat etiketiyle alıcı bulacak.

  http://youtu.be/cp-KRcEpQEM
   

Sayfayı Paylaş