• Satılık otomobil ilanı vermeden önce lütfen ilan verme kurallarını okuyunuz. Kurallara uygun açılmayan ilanlar onaylanmayacaktır.

Kuzumu Üzülerek Satıyorum

Yusuf Babacan

Sukutusu
Araç Markası
2009 Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Aracın özgeçmişi;Aracın ilk sahibi bir avukat aracı sıfır olarak alır 2019 Ocak ayı civarı Üsküdar Mazda Ozan Oto’ya satar ve şahsım 1 nisan 2019’da 109.500 km’de Ozan Oto’dan satın alırım ve aracın resmî olarak 3. fiilen kullanıcı olarak 2. sahibi olurum.Araç şu an 134.000km.

Aracın benden önceki kaza kayıtları tramer sorgusu resimlerde yüklenmiştir.Araç bende iken ışıklarda aracıma arkadan vurulması sonucu tampon onarımı,boya ve sağ dış stop değişimi yapılarak 3.885₺ hasar kaydı oluşmuş olup total hasar kaydı 8.220₺ dir.

Benden önceki sahibi aracı dolu hasarından sonra kaskodan tavan harici macunsuz boyatmıştır.Tavanda ezik göcük yoktur 3-4 yerde yarım cm çaplı mini onarım vardır.Göze çarpmıyor belli olmuyor.

8 AĞUSTOS 2024'E KADAR MUAYENESİ MEVCUTTUR.

RUTİN HARİCİ BAKIM OLARAK

Balatalar yenidir

Lastikler michelin crossclimate2 4 mevsim durumu %50 oranda iyi

Akü bakımı yapıldı Volt ve performans durumu referans değerlerin üzerinde durumu çok iyi

Ön takım 116.000km,

Kronik vuruntu sensörü sorunu neticesi olarak sensör ve manifold contaları 116.700km,

Bujiler,direksiyon hidroliği,fren hidroliği,antifiriz 120.000km,

Orj. şanzıman yağı filtresi ve yağı(Mazda Otomotivasyon) 120.200km,

Orj. radyatör yedek su deposu değişimi 120.500km,

V kayışı,gergi ve avara bilyası 121.053 km’de değiştirilmiştir ve kayıtlar mevcuttur.

15 temmuz 2022 tarihinde 125.000km’de aracıma BRC COMFORT kit takılmıştır.42lt simit tank.(2 saatte özensiz seri Lpg montajları yapılan yerlerde değil kişiye özel randevu alınıp aracıma 8 saatlik mesai harcanarak manifolt sökülerek kaliteli gizli montaj ve güzel ayar yapılmıştır.1 senedir kullanıyorum benzin performansına yakın hizmet veriyor kit.Sakin kullanım Şehir içi 13 uzun yol 11lt Lpg tüketim )

Aracın rutin 10.000km bakımları 7 ya da 8.000km aralıkları ile yapılmış olup 2000TL değerinde bakım seti hediye edilerek teslim edilecektir.

Vites topuzu direksiyon ve logo sıfırdan farksızdır nokta deforme yoktur.

Araç içi elektronik aksam,ışıklandırma ve sunroof çalışmayan aksam yoktur!

Kronik kapı gergi lastikleri erimesi sonucu kapıların yüzünüze üzerinize kapanma durumu söz konusu değildir,gergiler onarılmış yenilenmiştir ve kademelerde durur.

Araca kendimde iken Shell W-Power harici yakıt(benzin)koyulmamış ve yarım deponun altına asla düşülmemiştir.(Lpg Shell ve PO)

Aracın yedek anahtar kitapçık ve tüm servis kayıtları mevcuttur.

Kendim sigara kullanmıyorum ve kesinlikle aracımda sigara içilmemiştir.

Kendimde oluşan kaza resimleri isteyene WhatsApp üzerinden atılabilir.

Aracıma photon mono serisi iç dış olarak led dönüşüm yaptırılmıştır.Kapı altları ışıklı Mazda logo ayak altı ışıklandırma gibi gibi ufak tefek ekstralar vardır.

Sonuç olarak ev alma arefesinde olduğumuz için üzülerek satmak durumunda olduğum ilk aracımın akıbeti; özenle bakımları yaptırılmış,bakım olarak TR de 2009 bk kasa özelinde örneği olmadığını düşündüğüm agresif sürüş tarzı olmayan sürücüye ait bir aile aracıdır.
Abilerim kıymet bilene gitmesini canı gönülden isterim .
İrtibat 05541117483

Mesaj otomatik birleştirildi:

250D7E92-2833-4362-8B99-A686BA75DB61.jpegC5213357-06F2-4900-9EDD-E4E0E465F101.jpeg036C7EB9-210F-46E9-A13C-38C1FA1F2FCD.jpeg331114FD-BD87-45DF-B265-B767E742B211.jpeg97F7C414-7C49-4774-AFBE-B2ADBA58FC59.jpeg0F64DB9D-91EE-493E-9FC8-A23AF5668215.jpeg39C5FE46-4B54-410E-8B3D-F0D01620E1C6.jpegE01D2FF4-9BD3-4539-AA33-8345461EF4DE.jpegB4B1CCBF-EDD3-4DEF-94E2-7724F966E97B.jpeg50E8A404-223E-431C-819C-42F0F78A0F89.jpeg0FDF4FFB-B960-486F-AED2-0471A5A3473D.jpeg7B268D70-D367-4D82-BD68-AE2D796880F7.jpegCF1549B3-B58D-4875-BA40-5381FFC2C396.jpegB4558D66-EA39-4C25-A168-D263385AE6D3.jpegB779688F-5F6D-4BCF-8623-02752D626917.jpeg

Marka
Mazda
Model
3
Model Yılı
2009
Yakıt
Benzin LPG
Vites
Otomatik
Kilometre
134.064
Kasa Tipi
Sedan
Renk
Bakır kırmızı
Fiyat
577.750₺
Motor Hacmi
1.6
Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Yusuf Babacan

Sukutusu
Araç Markası
2009 Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkür ederim ağabey inşaallah kıymet bilene satılır da kim bilir ev borcum rahatlayınca ileride arabamı geri satın alabilirim :) Ya da filmlerdeki gibi oğlum yıllar sonra bana sürpriz yapar

Ozanihat

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Eşim için otomatik arayışındayım ama HB öncelikli olduğu için doğrudan niyetlenemiyorum.

Hayırlı satışlar olsun. İnşallah dediğiniz gibi geri alabilirsiniz ilerleyen süreçte.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hanım sedan kullanmakta zorlanacağını düşünüyor abi. BL HB ya da Mazda 2 olmasını istiyor hatta.

Sedan ile Hb arasında 7 santim var şaşırtıcı şekilde... ;)

IMG_20230711_144129.jpg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Sedan ile Hb arasında 7 santim var şaşırtıcı şekilde... ;)

Ekli dosyayı görüntüle 66061
Sedanları var zaten bide HB alsınlar..

Yusuf Babacan

Sukutusu
Araç Markası
2009 Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Eşim için otomatik arayışındayım ama HB öncelikli olduğu için doğrudan niyetlenemiyorum.

Hayırlı satışlar olsun. İnşallah dediğiniz gibi geri alabilirsiniz ilerleyen süreçte.
Abi vallahi Allah konuşturuyor malımı övmeyi sevmem doğru bir şey de değil bu ticaret yapar satış yaparken ama hakkını da vermeden konuşmadan edemiyor insan emek verdiyse.Aracımı alacak kişi gerçekten çok şanslı kısmetli olacak 4 senede arıza nedir bilmedim premium keyif aldım ve canım sıkıldıkça bakım yaptırdım araca. Aracın yaşı 14 ama samimi konuşuyorum benim gibi agrasif sürüşü tercih etmeyenlere en az 10 yıl daha hizmet eder bu şaşe bu motor bu kaporta masrafsız.

Abi vallahi Allah konuşturuyor malımı övmeyi sevmem doğru bir şey de değil bu ticaret yapar satış yaparken ama hakkını da vermeden konuşmadan edemiyor insan emek verdiyse.Aracımı alacak kişi gerçekten çok şanslı kısmetli olacak 4 senede arıza nedir bilmedim premium keyif aldım ve canım sıkıldıkça bakım yaptırdım araca. Aracın yaşı 14 ama samimi konuşuyorum benim gibi agrasif sürüşü tercih etmeyenlere en az 10 yıl daha hizmet eder bu şaşe bu motor bu kaporta masrafsız.
Tabi kuzuya eşşek niyetiyle binmeyip bakımlarını yaptırdığı taktirde.. yoksa bir bk kasa daha Türkiye’de eşşeğe döner

İki önceki guzum geldi gözümün önüne... :uyku: segment ve modelinde motor performansı hariç en tepede yer alan bir araç. Bende şehir dışında 8 litre yakıyordu guzucuk.

https://www.mazdagaraj.com/konular/ginali-guzu.193/

Hayırlı satışlar olsun inşallah.

Bir ay önce yeni bir maceraya atılmamış olsaydım niyetlenirdim gibi geliyor.

Abi sen de 2014 yılında bu kasaya sahip olabildiysen çok ama çok şanslıymışsın şimdi 2023 yılında 2019 kasaya sahip olmak gibi bir şey

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Tabi kuzuya eşşek niyetiyle binmeyip bakımlarını yaptırdığı taktirde.. yoksa bir bk kasa daha Türkiye’de eşşeğe döner

Abi sen de 2014 yılında bu kasaya sahip olabildiysen çok ama çok şanslıymışsın şimdi 2023 yılında 2019 kasaya sahip olmak gibi bir şey
Biraz borçla Skyactiv kasa 2014 model sıfır motion donanım alabiliyordum üstelik. :bsmagryr:

Hatta ben İstanbul'a bk almaya gittiğim gün (1 Nisan) Skyactiv'in İstanbul bayilerinde ilk tanıtımı ve satışı vardı, araçları yakından görünce o borca girip alırım diye gitmemiştim. :confused:

Yusuf Babacan

Sukutusu
Araç Markası
2009 Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Biraz borçla Skyactiv kasa 2014 model sıfır motion donanım alabiliyordum üstelik. :bsmagryr:

Hatta ben İstanbul'a bk almaya gittiğim gün (1 Nisan) Skyactiv'in İstanbul bayilerinde ilk tanıtımı ve satışı vardı, araçları yakından görünce o borca girip alırım diye gitmemiştim. :confused:
Ağabey Skyactiv kasalar da 2014 bile olsa tasarımı şimdiki çoğu sıfır arabayı tokatlıyor. Araca baktıkça hipnoz oluyorsun vallahi :) Nasip işte ağabey ben de Citroen elysee alıyordum az daha kendi kafama göre ilk araç olarak sonra 30 senedir mazdadan mazdaya binen oto tamircisi Amcam kulağımı çekti de bunu aldırdı bana sağ olsun

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ağabey Skyactiv kasalar da 2014 bile olsa tasarımı şimdiki çoğu sıfır arabayı tokatlıyor. Araca baktıkça hipnoz oluyorsun vallahi :) Nasip işte ağabey ben de Citroen elysee alıyordum az daha kendi kafama göre ilk araç olarak sonra 30 senedir mazdadan mazdaya binen oto tamircisi Amcam kulağımı çekti de bunu aldırdı bana sağ olsun
Skyactiv tasarımın kopyasını daha yeni yeni Honda yaptı millet de ağzı açık bakıyor. Mazda, tarihi boyunca çağının ötesinde bir mühendislik ortaya koymuştur.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
2015'te bize de nasip olmuştu 2009 BK M3. Kullanım keyfi hala hatıralarımda canlıdır.

Bu araç aynı zamanda Adem ustadan nasiplenmiş gördüğüm kadarıyla. Alacak olan için ayrı bir katma değer..

Alan da satan da hayrını görsün inşaAllah.

Yusuf Babacan

Sukutusu
Araç Markası
2009 Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
2015'te bize de nasip olmuştu 2009 BK M3. Kullanım keyfi hala hatıralarımda canlıdır.

Bu araç aynı zamanda Adem ustadan nasiplenmiş gördüğüm kadarıyla. Alacak olan için ayrı bir katma değer..

Alan da satan da hayrını görsün inşaAllah.
Ağır bakımları Adem usta ve Mazda otomotivasyon yetkili serviste gördü.Gelibolu şartlarından mütevellit mecburiyetten Mazdadan anlamayan adama elletmeye kalktım alt takımdan gelen ses için ufo görmüş gibi bu araçlar da değişik falan filan söyleniyordu kendi kendine aracın orasına burasına bakarken tamam abi bırak dedim işin erbabına yaptırdım. Kobay olur ellerinde araba öğrenmek için kurcalarlar vallahi.. İnşaallah iki tarafın da mutlu olabildiği hayırlı bir alışveriş olmasını temenni ediyorum ben de sağ olasın ağabey

Yusuf Babacan

Sukutusu
Araç Markası
2009 Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Skyactiv tasarımın kopyasını daha yeni yeni Honda yaptı millet de ağzı açık bakıyor. Mazda, tarihi boyunca çağının ötesinde bir mühendislik ortaya koymuştur.
Abiler fiyatı ederinden çok mu yazmışım sizce ,sarı sitedeki fiyatları aritmetik referans alarak yazdım 700-800 kişi ilana bakmış 20 favorileme ne arayan var ne soran. Objektif olarak bir şey söyleyebilir misiniz lütfen

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abiler fiyatı ederinden çok mu yazmışım sizce ,sarı sitedeki fiyatları aritmetik referans alarak yazdım 700-800 kişi ilana bakmış 20 favorileme ne arayan var ne soran. Objektif olarak bir şey söyleyebilir misiniz lütfen
Acil satılır fiyatı değil, biraz beklersen fiyat artışından dolayı mesajlar veya aramalar gelmeye başlar.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Fiyat/eder/satılırı bilemiyorum ama millette alacak para var mı ki arasın.Alışveriş sadece otomobillerde değil,konutlarda da aynı.Kredi musluklarıda kapandı.Bir müddet bu şekilde durgun gider diye tahmin ediyorum ama forumda ekonomide ne söylerse tersi olan adam diye bilinirim.

Üst Alt