Mazda 626 GF (1997-02) Katalizör İptal İşlemi

Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
arkadaşlar merhaba mazda 626 136 lık aracımın dün itibari ile katalizörünü iptal ettirdim ve düz boru taktırdım. gerçekten hissediler 5-10beygir arası güç aldım araç şuan 1.viteste nerdeyse her türlü asfaltta taker sarıyor. yanlız egr iptalini yaptıramadım aracın beyni bardaklığın orada olduğu için kimse söküp uğraşmak istemiyor bu işle uğraşan istanbul içi bildiğiniz yer varsa yorumları bekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMG-20230911-WA0017.jpeg
    IMG-20230911-WA0017.jpeg
    236.8 KB · Görüntüleme: 21

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
arkadaşlar merhaba mazda 626 136 lık aracımın dün itibari ile katalizörünü iptal ettirdim ve düz boru taktırdım. gerçekten hissediler 5-10beygir arası güç aldım araç şuan 1.viteste nerdeyse her türlü asfaltta taker sarıyor. yanlız egr iptalini yaptıramadım aracın beyni bardaklığın orada olduğu için kimse söküp uğraşmak istemiyor bu işle uğraşan istanbul içi bildiğiniz yer varsa yorumları bekliyorum.
Son susturucu orjinal mi ?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu işe ayırabilecek bütçen ne bilmiyorum ama gerçekten performans almak istiyorsan 2.5KL swap öneririm. ;) Gonzalesi (99 323 1.8 GT) satmak zorunda kalmasam yapacağım işlem oydu.

Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

nuslu

Sessiz
Araç Markası
1998 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşil
Ustalarım merhabalar, konunun üzerinden biraz geçmiş ama yeni konu açmak istemedim. Benimde 136 makyajlı kasam var. Uzun süre uzun yol yapınca arıza ışığı yanıyor ve bilgisayara bağladığımda oksijen sensörü ve katalizör hatası veriyor. Merak ettiğim, benimde katalizör sökülmüş olabilir mi? Eğer sökülmüşse egzoz muayenesinden geçebilir mi? Bilenler yardımcı olabilirse sevinirim. İyi sürüşler herkese :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ustalarım merhabalar, konunun üzerinden biraz geçmiş ama yeni konu açmak istemedim. Benimde 136 makyajlı kasam var. Uzun süre uzun yol yapınca arıza ışığı yanıyor ve bilgisayara bağladığımda oksijen sensörü ve katalizör hatası veriyor. Merak ettiğim, benimde katalizör sökülmüş olabilir mi? Eğer sökülmüşse egzoz muayenesinden geçebilir mi? Bilenler yardımcı olabilirse sevinirim. İyi sürüşler herkese :)
Katalizör sökülmüşse muayeneden geçmez.

Üst Alt