Kaportadaki Nemlilik & Islaklık..

Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Herkese Selamlar..Yine Bi Konuyla Karşınızdayım..Arka Arkaya Çektiğimiz Araç Ve Yakınında Duran Araçlarla Kıyasladığımda Benim Guzunun Tavan,Kaput,Bagaj Ve Camları Daha Fazla Nemli Ve Islak Oluyor..Kışın Kaporta Ve Camlardaki Buzlanma Daha Geç Çözülüyor..Araç Sedefli Yeşil,Dıştan Komple Boyalı..Fikirlerinizi Bekliyorum..

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ben tam olarak sorunu anlayamadım... Yani bu bir sorun mu?

İstanbul ve nemli bolgelerde araçların üzerinde bu tarz nemlenmeler gayet normal... Metalin kalınlığı ve boya durumuna göre kuruması farklılık gösterebilir.

Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Ben tam olarak sorunu anlayamadım... Yani bu bir sorun mu?

İstanbul ve nemli bolgelerde araçların üzerinde bu tarz nemlenmeler gayet normal... Metalin kalınlığı ve boya durumuna göre kuruması farklılık gösterebilir.
Genel Olarak Sorun Değil Veli Abi..Özellikle Kışın Acil Durumlarda Camlar Ve Aynalar Sıkıntı Yapıyor..

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Yani aynı yerde park edilmiş iki farklı aracın birisi (seninki) nemli buharlı olurken diğerinde hiç bir şey olmuyor mu? Dış kısımdan bahsediyorsunuz değil mi?

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hep aynı yerde mi park ediyorsun, bir de değiştir yerini :D

slash

Katılımcı
Aracınızın temizliğinde su itici özelliği olan wax ürünleri kullanın. Veya en basit yönemi meguaris' in sarı bi yıkama şampuanı var su damlacıkları tutnamayıp akıp gider.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Ya da aracını gaz yağıyla bir güzel yıka temizle, oh misss ;)

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Maalesef devlet politikasından dolayı son bir kaç yıldır gaz yağı zor bulunmaya başladı. Hocam siz parça parça değil de araba yıkama yerlerinde püskürterek tüm dış yüzeyi gaz yağıyla halledin, bakalım faydası olur belki.

Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Maalesef devlet politikasından dolayı son bir kaç yıldır gaz yağı zor bulunmaya başladı. Hocam siz parça parça değil de araba yıkama yerlerinde püskürterek tüm dış yüzeyi gaz yağıyla halledin, bakalım faydası olur belki.
Gideyim Biraz Daha Alayım Bulunsun..Benzinden Pahalı Meret..

slash

Katılımcı
Mutlaka katılmayanlar olacaktır ama gaz yağı tavsiye etmiyorum . Zararlıdır, petrol türevi üründür veya boyayı besler vs. gibi konularını es geçip direk tecrübemle sabit; önceki aracımda harelenmeler ve tozlanmalar oluşturmuştu.
Gaz yağı yerine "ironx" kullanın mucize gibi bir sonuç diyorum :)

Üst Alt