Mazda 626 GD (1987-91) Kapı Swich'i Nerede?

attcaksaw

Sessiz
Araç Markası
1991 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Aracın kapıları kapalı olmasına rağmen uyarı vermeye başladı böyle yolda giderken çukurlardan geçerken özellikle sarsıntıda böyle gidiyor geliyor uyarı sürekli bunun sensörü nerede tam olarak nasıl bir şey ?

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Aracın kapıları kapalı olmasına rağmen uyarı vermeye başladı böyle yolda giderken çukurlardan geçerken özellikle sarsıntıda böyle gidiyor geliyor uyarı sürekli bunun sensörü nerede tam olarak nasıl bir şey ?
Kapının kapandığından kaporta ile temas ettiği yerde bir tane basmalı çubuk olmalı. Kapı kapanınca çubuk içeri girer ve lambalar söner, açılınca çubuk dışarı çıkar ve lambalar yanar.

attcaksaw

Sessiz
Araç Markası
1991 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kapının kapandığından kaporta ile temas ettiği yerde bir tane basmalı çubuk olmalı. Kapı kapanınca çubuk içeri girer ve lambalar söner, açılınca çubuk dışarı çıkar ve lambalar yanar.
Kapı kapanma menteişini oynarak çözdüm şuanlık hocam o sorunu teşekkürler. Araç gazda tekleme yapıyor düşük devirde gaz yememe sorunu var onu çözmeye çalışıyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kapı kapanma menteişini oynarak çözdüm şuanlık hocam o sorunu teşekkürler. Araç gazda tekleme yapıyor düşük devirde gaz yememe sorunu var onu çözmeye çalışıyorum.
Hava gaz karışımı dengede değil, muhtemelen ya hava alan yer var ya da hava filtresi yeni değişti.

Sorunun kaynağı bu ise, basit çözümü aşağıda.

Not; aracın karbüratörlü olduğunu varsaydım.

attcaksaw

Sessiz
Araç Markası
1991 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hava gaz karışımı dengede değil, muhtemelen ya hava alan yer var ya da hava filtresi yeni değişti.

Sorunun kaynağı bu ise, basit çözümü aşağıda.

Not; aracın karbüratörlü olduğunu varsaydım.
Evet buji değiştirdim düzeldi ama ısınınca gene arada yapıyor sanırım ateşleme bobini alakalı.

attcaksaw

Sessiz
Araç Markası
1991 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Muhakkak elektrik gelir kablodan, önemli olan istenen şiddette mi? Ateşlemeyi sağlıklı yapıyor mu?
Teklemeler oluyor ya hocam buji değiştirince düzelmişti sonradan tekrar etti. Kabloya dokununca çarpıldım atlama yapıyor. Kablo dandikliği yada bir sıkıntılı değiştirmeden diyor kendim değiştirmiştim kablolarını. Ama sırası düzgün ve bozmadan taktığıma eminim.

Üst Alt