Alınık İlk Araç İçin Tavsiyeleriniz

bobo-13kral

Sessiz
Cümleten hayırlı akşamlar,
İlk kez araç alacağım çevremde kendim dahil araçtan anlayan insan yok kendimin de reno 9'dan başka tecrübesi yok güzel bir şey sürelim dedik deneyimimiz yok deneyimli hocalardan tavsiye alalım dedik buraya geldik kendim internetten bulabildiğim modeller
honda civic hb uzaylı kasa gibi söylemleri olan
mazda lantis
mazda 2
opel corsa
honda jazz
alfa 156
chvrolet lacetti
fiesta
pejo207
toyota yaris
citroen c3
nissan note
fiat grande punto
kia rio- ceed
dacia sandero

foruma girdikten sonra kullanıcılara bakarak
mazda 3, 6 , 323
subaru legacy, ımpreza
mitsu colt lancer araçları gördüm.

dipnot..
(bütçe olarak en fazla 435 bine kadar çıkabilirim,) manuel daha hesaplı olduğundan manuel tercihimdir. İSTANBUL
Nasıl yardım istenir bu konuda bilmiyorum ama şimdiden okuduğunuz ve vakit ayırıp verdiğiniz tavsiyeler için teşekkürler. yanlış bir şey yazdıysam kusura bakmayın

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hakkında hayırlısı olsun. Çember o kadar geniş ki hedefe kitlenmek için filtreleme yapıp çemberi epey daraltmak lazım. Bunu biraz senin kriterlerin belirleyecek, biraz da öneriler yorumlar belirleyecek.

Mesela ben, ilk araba ve haliyle yaşı genç olmayacak bir araba için öncelikle Fransız grubunu elemeni tavsiye ederim.

OmmR

Zoom Zoom
Araç Markası
2018 Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benim ilk arabam 2012 dizel titanyum fiestaydı. 9binde alıp 200bine kadar kullanmıştım. Bakımlar düzenli ve eksiksiz yapılmıştı. Çok şükür beni hiç üzmedi. Yakıt/performans ve çekirdek aile olarak tavsiye edebilirim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bambaşka bir tavsiyede bulunayım, nasip olursa bol bol dua edersin. :hhhhhh:

İkisi de yaşına ve fiyatına göre rahatlıkla alınır durumda... Üç yıl kullandım fazlasıyla memnun kaldım, direksiyonun iyiyse İstanbul trafiğinde kazasız kullanırım diyorsan tam senlik olur.

Kaporta aksamı dışında sorun sıkıntı yaşatmaz, motoru Lancer'lar ve Volvo'nun S40'ları ile aynı.

bobo-13kral

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
öncelikle hocam herkese tavsiyeler için teşekkürler aslında bunlar her kafadan çıkan sesler ben bunları sizlere sorarak elemek istedim yoksa dediğiniz gibi çok geniş bir envanter oluşuyor kafa karıştırıcı oluyor.
tavsiyeleriniz ile
+pejo grubu çıkardım çok temiz fırsat ürünü gelmediği sürece yok diyelim
+fiesta dediğim fiyatlara temizi bulunmuyor ama listemde dursun
+spacestarı da ekledim hocam favorilerime inceleyeceğim (yeni kasaları çok güzel) bu arada hocam birine ayhan otomotivi önermişsiniz onu da inceledim

ben sizlere kendi bulduğum ilanları göstereyim,
mazda2 1.5

hondacivicsporthb

mazda2 1.3

subaru ımpreza

colt

jazz

astra

temiz lantis olsa :)
çok anlamıyorum ama filtreleyerek bulabildiklerim

OsmanGokbulut

Katılımcı
Araç Markası
2016 Mazda CX-5 2.5
Araç Renk ve Tip
Soul Red SUV
Hakkında hayırlısı olsun. Çember o kadar geniş ki hedefe kitlenmek için filtreleme yapıp çemberi epey daraltmak lazım. Bunu biraz senin kriterlerin belirleyecek, biraz da öneriler yorumlar belirleyecek.

Mesela ben, ilk araba ve haliyle yaşı genç olmayacak bir araba için öncelikle Fransız grubunu elemeni tavsiye ederim.
Hocam haklı. Bir arkadaşımda 11-12 yaşında Pegout 308 var. Araba sayesinde sanayideki ustalarla sıkı dost oldu. Akşamları işten sonra beraber bira falan içmeye gidiyorlar :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
öncelikle hocam herkese tavsiyeler için teşekkürler aslında bunlar her kafadan çıkan sesler ben bunları sizlere sorarak elemek istedim yoksa dediğiniz gibi çok geniş bir envanter oluşuyor kafa karıştırıcı oluyor.
tavsiyeleriniz ile
+pejo grubu çıkardım çok temiz fırsat ürünü gelmediği sürece yok diyelim
+fiesta dediğim fiyatlara temizi bulunmuyor ama listemde dursun
+spacestarı da ekledim hocam favorilerime inceleyeceğim (yeni kasaları çok güzel) bu arada hocam birine ayhan otomotivi önermişsiniz onu da inceledim

ben sizlere kendi bulduğum ilanları göstereyim,
mazda2 1.5

hondacivicsporthb

mazda2 1.3

subaru ımpreza

colt

jazz

astra

temiz lantis olsa :)
çok anlamıyorum ama filtreleyerek bulabildiklerim
Astra, jazz, colt, impreza, vakit kaybı... İlk iki ilana bütçe yetiyorsa mantıklı duruyor.

OsmanGokbulut

Katılımcı
Araç Markası
2016 Mazda CX-5 2.5
Araç Renk ve Tip
Soul Red SUV
Mazda 2'nin ve Honda Civic'in kondisyonları iyi durumdaysa ben olsam bu ikisinden birini tercih ederdim. İkisi de genç biri için hem keyifli hem de daha önce iyi bakıldıysa pek masraf yaptırmayacak araçlar.

bobo-13kral

Sessiz
Tamamdır hocalarım pejo, Astra, jazz, colt, impreza, elendi mazda 2 honda civic hb mitsu spacestar fiesta ön plana koydum yeni filtrelemem bu şekilde filtreye temiz ilan takıldığı an Allah ın izniyle almaya çalışırım saydığım modeller dışında yine tavsiyeleriniz olursa not alırım bir de mazda 2 1.3 e ne dersiniz veya temiz lantis hayal midir bi tık makyajı modeline göre çok hoş bir araç

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Tamamdır hocalarım pejo, Astra, jazz, colt, impreza, elendi mazda 2 honda civic hb mitsu spacestar fiesta ön plana koydum yeni filtrelemem bu şekilde filtreye temiz ilan takıldığı an Allah ın izniyle almaya çalışırım saydığım modeller dışında yine tavsiyeleriniz olursa not alırım bir de mazda 2 1.3 e ne dersiniz veya temiz lantis hayal midir bi tık makyajı modeline göre çok hoş bir araç
Seçenekleri bunlara indirgediysen (temiz bakımlı olmak kaydıyla) tercihim her türlü Civic olurdu, bi kere segment farkı var. Aynı paralara C segment varken B segmentle ilgilenmem, ama bu ben tabi, önemli olan senin tercihin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Lantis'in temizi yoktur, varsa da bir buçuk katı para isteniyordur. Unut gitsin.
Sportif araç aramanı anlıyorum ama paranın satın alma gücü de artık eskisi gibi değil.

Bütçe yetiyorsa; Colt'un temizi de işini görür, ilanda verdiğin Colt temiz durmuyor.

bobo-13kral

Sessiz
Öyleyse hocam benim zaten model bazında çok bir bilgim yok yukarıda saydığım modeller iş ortamında çevreden duyduğum öneriler onların hepsini kenara atıyorum.

Burada emeği deneyimi olan forumdaki yorumlarınız üzerinden gidiyorum çünkü burada bilinçli bir marka topluluk ortamı oluşmuş fikrimce
ayrıca japon mühendisliği peşinden mazda 2 ve lantisi araştırmaktayken kapı buraya geldi forum sayesinde mazdaya özendim

forum çerçevesinde bir filtre oluşturmaya çalışacağım benim saydığım modellere bağlı kalmadan 400 ile 500 bandında önerdiğiniz tüm modelleri listeme ekliyorum

dipnot*
belki böyle bir seçenek yoktur ama tork beygir motor olarak güçlü fakat iç donanım ve makyaj olarak düşük seviyede olan güç odaklı fiyat performans ürünü olarak ne önerirsiniz veya böyle bir model var mıdır? bu arada dikkatinizi ve vaktinizi paylaştığınız için teşekkürler. tekrardan hayırlı akşamlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öyleyse hocam benim zaten model bazında çok bir bilgim yok yukarıda saydığım modeller iş ortamında çevreden duyduğum öneriler onların hepsini kenara atıyorum.

Burada emeği deneyimi olan forumdaki yorumlarınız üzerinden gidiyorum çünkü burada bilinçli bir marka topluluk ortamı oluşmuş fikrimce
ayrıca japon mühendisliği peşinden mazda 2 ve lantisi araştırmaktayken kapı buraya geldi forum sayesinde mazdaya özendim

forum çerçevesinde bir filtre oluşturmaya çalışacağım benim saydığım modellere bağlı kalmadan 400 ile 500 bandında önerdiğiniz tüm modelleri listeme ekliyorum

dipnot*
belki böyle bir seçenek yoktur ama tork beygir motor olarak güçlü fakat iç donanım ve makyaj olarak düşük seviyede olan güç odaklı fiyat performans ürünü olarak ne önerirsiniz veya böyle bir model var mıdır? bu arada dikkatinizi ve vaktinizi paylaştığınız için teşekkürler. tekrardan hayırlı akşamlar.
Ortamımız hakkındaki Güzel düşüncelerin için teşekkürler... Dip notuna bi tavsiye daha vereyim, fiyatları nedir ne değildir bilmiyorum, üç ay önce tertemiz olanını 420'ye satmıştım... 130-150 bin km de 500 bine bulursan yapıştır gitsin.

Chevrolet Aveo 1,3 T300 kasa diye geçer.

Donanım desen üst düzey, yakıt desen minimum, bastığında da ön tekerleri koparıp gidecek hissiyatı veriyor.

Üst Alt