Honda Android İşletim Sistemini Araçlarına Getirmek İstiyor

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1

Japon otomotivinin öncü otomobil markası Honda, araçlarında kullanmak üzere Android uygulamaları için harekete geçti.

Android artık sadece akıllı telefonların işletim sistemi değil. Honda gibi otomobil üreticileri de araçlarının yazılımlarını Android tabanlı olarak üretiyor ve bir bakıma insanların güvenliğini de Android’e emanet ediyor. Google’ın otomobiller için özel olarak yayınladığı Android Auto platformu ile akıllı telefon ve tabletlerimizdeki pek çok uygulama doğrudan otomobillerdeki Android’e port edildi. Honda ise otomobillere özel daha fazla uygulama geliştirilsin istiyor.

Silikon Vadisi içerisindeki yeni Honda tesis hem fiziksel olarak geliştiricilere bir ortam sağlıyor hem de dijital ortamda yine onlara uzaktan erişim ile destek vermeyi amaçlıyor. 2014 Los Angeles Otomobil Fuarı başlangıcından hemen önce yapılan bu açıklama da fuarda Honda’nın Androidli bol model göstereceğini de müjdeliyor bir anlamda.

https://developer.hondasvl.com/ adresinden ulaşılabilen yeni portal geliştiricilere doğrudan Honda mühendisleri ve geliştirme ekibiyle iletişim imkanı sunuyor. Otomobilden hiç anlamayan geliştiriciler bile portaldaki uzmanların desteği ile uygulama fikirlerini otomobillere uygulama şansı yakalıyor.

2015 yılı içerisinde Honda birden fazla Android taşıyan modeli piyasaya sürmeyi planlıyor.
 

Olgun

Katılımcı
Konum
Giresun
Araç Markası
TOFAŞ-GARTAL
Araç Renk ve Tip
BEYAZ/1995
#2
Bu çok iyi fikir olmakla birlikte kaza oranlarını düşünmek istemiyorum. Umarım önlem alırlar... Telefon özellikleri port edilecek vs... Adam sesli msj atacak bilmem ne...
Bakalım görelim.
Girişimcilik açısından beğendim fakat önlemsiz olursa biraz sorun gibi de duruyor. :-\
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#3
Bu da yeni bir akımın başlangıcı olur bence, herkes kullanır bu tip sistemleri bence.