• Satılık otomobil ilanı vermeden önce lütfen ilan verme kurallarını okuyunuz. Kurallara uygun açılmayan ilanlar onaylanmayacaktır.

Gümrükten Satılan Mazda Araçlar

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kafa yedirten bir gümrük ilanı daha. Allah aşkına aynı paraya 2014 model daha 15-20 binde Dizel Mazda 5 alıp keyfini sürmek varken motoru arızalı, dünyadan kalkmış, 2 bin motor Mazda MPV ye hangi akıllı binmek ister ki? Muhtemelen fiyatlandırmayı yapan memurlar malum ilan sitesindeki 2 adet mpv nin fiyatına bakıp bu değeri biçmişler.

Bu arada araçta motor arızası var muhtemelen triger sıyırmış olabilir...

2004 MAZDA MPV 2.0 TD

https://uygulama.gtb.gov.tr/EIhale/Site/Ihale/Detay/36081?returnPage=Guncel İhale Bilgileri

İhale Adı2004 MAZDA MPV 2.0 TD
İhale No1516BRS20150299A183
BirimBURSA TASFİYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İhale KategorisiARAÇ
Alt KategoriOtomobil
ModeliMAZDA
Model Yılı2004
Motor Hacmi1998
Silindir Sayısı4
Hasar Oranı (%)20
Bulunduğu YerCAN GENEL ANTREPOSU (ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 7 CADDE SONU TEKNOLOJİ BULVARI / ESKİŞEHİR)
Başlangıç Tarihi08.12.2015 12:00:00
Bitiş Tarihi15.12.2015 12:00:00
Satışa Esas Bedel60000
İhale UsulKapalı Teklif Usulü
Tasfiye Nedeni4458 Sayılı Kanun
Teminat Oranı10 %
Azami Teminat Tutarı6000

101598

101592

101587

EKSPERTİZ RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Amin simdilik Mazda yok ama aynesini almaya dusunuyom izin sezonu yaklasiyor hangi motoru tavsiye edersin ?
Sana uzun yol için yine dizel ve SW tavsiye etmem gerekir ama başına gelen arıza sebebiyle bu pek kolay tavsiye olmaz benim için... :)

Bütçeni aşmıyorsa eğer Skyactiv 6 veya CX-5 de önerebilirim... Hatta ve hatta; 2.2 dizel CX-5 oralarda çok pahalı değildir. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ikisi guzel ama fransada cok pahali 25 30 bin arasi (€) alsam 6 veya 7000 arasi olur

Heralde sizde benim gibi mazda hastasiniz :))
Mazda sahipleri genelde hastalık derecesinde araçlarına ilgilidir... Mazda felsefesi çok farklıdır, özellikle Türkiye de bu kadar az ve dar çevrede olunca ister istemez "alışılmışa meydan okuyoruz" :)

Uğruna forum kurup Mazda sahiplerine yardımcı olmayı, aynı payda altında toplamayı göze alıyorsak bir şekilde hastalık var demektir. :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Epey 323 -626 düşmüş hem de dizel bir de M6 var dizel ama fiyatlar aşırı yüksek..muhtemelen hepsinde motor sorunu var ki bu da 4-8 bin arası maliyet demek...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Gümrüğün belirlediği fiyatlar çok da önemli değil, malum satış bedelinin altında verilen fiyatlarda kabul ediliyor.
Satış bedelinin en az yüzde 75'i teklif edilmeli diyor ama daha aşağısıda değerlendirilir diyor, yanı dediğiniz gibi ordan yazan fiyat önemli değil. Önemli olan en yüksek kim verecek :)

Siz kendi aracınızı alırken yüzde 50 fazlasını neden teklif ettiniz onu hala anlamadım :D

fatihcakin

Sessiz
Satış bedelinin en az yüzde 75'i teklif edilmeli diyor ama daha aşağısıda değerlendirilir diyor, yanı dediğiniz gibi ordan yazan fiyat önemli değil. Önemli olan en yüksek kim verecek :)

Siz kendi aracınızı alırken yüzde 50 fazlasını neden teklif ettiniz onu hala anlamadım :D

Doğru en az %75 i de var orayı atlamışım :)

68 bin km de ve boyasız bir araç bence verdiğim fiyatı hak ediyordu :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Dün 4 tane dizel 626, 7 tane dizel 323 Astina satılmış.

Fiyatlar her iki model içinde ortalama 14.400 ile 17.200 arasında olmuş. Tamamen kupon tabir ettiğimiz fiyatlara satılmış.

Ben 323 lerin hepsini inceledim tam alabileceğim bir araç bulamadım. İstediğim aracın üzerinden parça sökülmüş, diğer alacağımda donanımsal olarak GT ler gibi full değildi. Birde araçların kaporta içlerinde çürükler gördüm buda uzun zamandır beklediklerini gösteriyor olabilir. Yada 3. araç için param olmadığından kendimce bahaneler ürettim :D

Bu satılan araçlar yakın zamanda ilanlara düşecek çünkü gördüğüm kadarıyla hep aynı kişiler almış. Zaten daha öncede aynı bölgeden satılan Mazda'lar oradaki bir galerici esnaf tarafından alınıp KM si düşürülüp batı illerine gönderilerek piyasaya satılıyor.

Bence kafanıza yatan dizel aracı buldumu gümrüktem alınıp kullanılabilir. Parça sıkıntısı da olacağını düşünmüyorum çünkü Adem Usta bile zaman zaman bu araçlardan alıp tamir edip satışta yapıyor...

Üst Alt