• Satılık otomobil ilanı vermeden önce lütfen ilan verme kurallarını okuyunuz. Kurallara uygun açılmayan ilanlar onaylanmayacaktır.

Gümrükten Satılan Mazda Araçlar

Orhan

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626 Ditd
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Bu global düzende bulunmayan parça olmaz hocam. Zaman ve sabırla bulunmayacak parça yok.
Domestos Arkadaşımın sözlerine katılıyorum bu global düzende bulunmayacak parça yok ;) Örnek benim aracın Enjektörleri türkiyede yoktu çıkma olarak servis uçuk rakam verdi bende internetten benim araçların hangi ülkelerde yoğun olarak kullanıldığını buldum polonya da mazda 626 dizel modellerin çıkma parça cenneti olduğunu gördüm :) enjektörlerin 4 tanesine 120 tl verdim kargo dahil fiyat hemde :) 100 tl yede temizlettim takdırdım canavar oldu ;)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Millet hazır yapılmış aracı almıyor resmen gidip kumar oynuyor. Ah ah onların pistonu altından olsa gerek...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Domestos Arkadaşımın sözlerine katılıyorum bu global düzende bulunmayacak parça yok ;) Örnek benim aracın Enjektörleri türkiyede yoktu çıkma olarak servis uçuk rakam verdi bende internetten benim araçların hangi ülkelerde yoğun olarak kullanıldığını buldum polonya da mazda 626 dizel modellerin çıkma parça cenneti olduğunu gördüm :) enjektörlerin 4 tanesine 120 tl verdim kargo dahil fiyat hemde :) 100 tl yede temizlettim takdırdım canavar oldu ;)
Benim gibi bir Polonyacı daha çıktı :D

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
1998 Model dizel Mazda 626 SW Aracın anahtarı olmadığı için motor ve elektronik kısım hakkında bilgi yok ama görünüşte iyiye benziyor. Uygun paraya alınıp (14 bin TL civarı) anahtar olayını çözülüp Türkiye yollarına kazandırılabilecek bir Mazda.

İhale Bilgileri

İhale Adı1998 MAZDA 6.26 SW
İhale No1634BKR2016G717A1498
BirimBAKIRKÖY TASFİYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İhale KategorisiARAÇ
Alt KategoriOtomobil
ModeliMAZDA
Model Yılı1998
Motor Hacmi1991
Silindir Sayısı4
Hasar Oranı (%)10
Bulunduğu YerBAKIRKÖY TASFİYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
Başlangıç Tarihi17.08.2016 12:00:00
Bitiş Tarihi24.08.2016 12:00:00
Satışa Esas Bedel20350
İhale UsulKapalı Teklif Usulü
Tasfiye Nedeni4458 Sayılı Kanun
Teminat Oranı10 %
Azami Teminat Tutarı2035
[TBODY] [/TBODY]

288623

288618

288617

288615

288613

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Aşağıda daha önce paylaştığımız araç 14.100 TL'ye gümrükten satılmıştı. Aracın orjinal kilometresi 205290 fakat alan kişi kilometreyi 96000 düşürtmüş ve orjinal diye satıyor. Fiyat ise 27.000 Tl istiyor. Düşünen arkadaşlar aşağıdaki detayları gözden geçirsin...

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...binden-dizel-mazda-2000-model-345778552/detay

2000 MAZDA PREMACY DITD

BAKIRKÖY TASFİYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
Hasar Oranı 20 %
Km'si 205290 KM
Araç genel durum olarak iyi fakat diğer dizeller gibi triger bakımı yapılmadığı için o sorunu yaşamış gözüküyor. Bu araç için ihaleye girmeyi düşündüm ve aklımdan geçen fiyat ise maksimum 14 Bin TL idi fakat @Adem Usta ile görüştükten sonra masrafın 6-7 Bin TL olacağını öğrendim ve şimdilik vazgeçtim. En büyük avantajı İstanbul'da olmasıdır. Aracı alan kişi çekiciye yükleyip direk Mazda Ekinciye götürüp yaptırabilir. Ayrıca bu araç ülkemizdeki premacy ler gibi full değil, boş modelidir.

250431

250430

250426

250429

250425

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hayrını görür diyelim biz iyi niyetli olarak. Havale merci belli. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yaukup emin misin bu bilgilerden, yuh diyorum, Allah korkusu kalmamış, biz iyi yaşıyoruz bu topraklarda, hayrını tersten görecek anlaşılan

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Böyle insanlara dikkat etmek gerek. Yapacağımız bişeyler yok mu acaba bu konu hakkında. Malum sitenin yöneticileriyle iletişime geçsek bişeyler çıkar mı acaba

Bedfellow

Sessiz
Yeni düzenlemeye Bu km geri çekme sahtekarlığınıda ekleyeceklerdi ama son durum nedir bilmiyorum.ispat durumunda satıcı ciddi baş Ağrısı çeker.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Durum ispat edilirse yaptırım uygulanır ama ne kadar etkili veya caydırıcı olur bilinmez.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
TCK nin 153. maddesi gereği dolandırıcılık suçu sayılıyor ki buna da 1 ila 5 yıl arası hapis ve adli para cezası var.
Bununla ilgili ornek davalar var.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Gümrükten alınan araçların geçmişte Türkiye'de TÜV kaydı olmadığı için alıcıların ilk işlerinden birisi kilometreyi aşağılara çekmesidir. Kilometreyi yarıdan aşağı çekip aracı ilk muayeneye soktuğu zaman kayıt o kilometreden başlıyor ve akıllarınca orjinal kilometre oluyor.

@ezmocesteri Bülent araç fotoğrafları bilgileri yukarıda karşılaştırırsan aynı araç olduğunu görürsün. Ön camın sol üst köşedeki çıkartmayı bile sökmemişler :D Ayrıca dolu modeli 23 binlere satılmayan aracın boş modeline 27 bin TL istemekte bu gümrük al satçılarında iyice moda oldu. Sanıyorlarki memlekette bir kendileri akıllı...

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Gümrükten alınan araçların geçmişte Türkiye'de TÜV kaydı olmadığı için alıcıların ilk işlerinden birisi kilometreyi aşağılara çekmesidir. Kilometreyi yarıdan aşağı çekip aracı ilk muayeneye soktuğu zaman kayıt o kilometreden başlıyor ve akıllarınca orjinal kilometre oluyor.

@ezmocesteri Bülent araç fotoğrafları bilgileri yukarıda karşılaştırırsan aynı araç olduğunu görürsün. Ön camın sol üst köşedeki çıkartmayı bile sökmemişler :D Ayrıca dolu modeli 23 binlere satılmayan aracın boş modeline 27 bin TL istemekte bu gümrük al satçılarında iyice moda oldu. Sanıyorlarki memlekette bir kendileri akıllı...
Gözünden kaçmaması güzel bişey. Böyle kişileri buradan paylaşırsak en azından kendi çapimizda dolandiriciligi biraz olsun engellemiş oluruz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gözünden kaçmaması güzel bişey. Böyle kişileri buradan paylaşırsak en azından kendi çapimizda dolandiriciligi biraz olsun engellemiş oluruz.
İlan sahibine mesaj attım; gümrükten alan siz misiniz? yoksa alan kişiden mi aldınız? şeklinde... Ben, gümrükten alan kişi değilim diye cevap geldi, muhtemelen kendisi de km düşürülme olayının kurbanı... :(

İlan sahibi gümrükten alan kişi olsaydı; km düşürülecek aracım var yardımcı olur musun? Ne de olsa tecrübelisin bu konuda diyecektim.

:p :p

:D

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Veli abi ben o adamın anlattıklarına inanmadım çünkü aracı alan adam kesinlikle gümrükten alınan araçlara ne yapıldığını iyi bilen birisi. Km düşürülmüş ve araç keyfi gümrüğe bırakılmış hissi ile satmaya kalkıyorlar. Hadi adamın anlattığı doğru olsun. Daha bir ay önce gümrükten satılan aracı tutup alan kişiden senin aradığın kişi almış. Peki nasıl oldu da hemen aracı beğenmeyip tekrar satışa koydu? Mazda alan kişi hele hele premacy alan kişi aracı beğenmeyipte iki günde satışa kormu, özelliklede km olayına vurgu yaparak???

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Gümrüğe nadir düşen parçalardan birisi makyajlı kasa SW 2006 model dizel M6. Eksiğini sorarsanız deri döşeme ve sunroof genelde dizellerde olmaması. Dizel sevenler için kaçırılmayacak bir fırsat gibi tabi fiyat 25-30 binlere alındığı takdirde! Sıkıntısı kaporta aksamı olarak söylensede not olarak çekici ile gümrüğe bırakıldığının belirtilmesi kilometreye bağlı motor arızasını gösteriyor.

İhale Bilgileri
İhale Adı2006 MAZDA 6 2.0 CiTD
İhale No1616BRS20160378A590
BirimBURSA TASFİYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İhale KategorisiARAÇ
Alt KategoriOtomobil
ModeliMAZDA
Model Yılı2006
Motor Hacmi1998
Silindir Sayısı4
Hasar Oranı (%)15
Km'si237256
Bulunduğu YerBURSA TASFİYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ OTO SUNDURMASI ( FETHİYE MAHALLESİ ATA BULVARI NO:105 NİLÜFER / BURSA
Başlangıç Tarihi05.12.2016 12:00:00
Bitiş Tarihi12.12.2016 12:00:00
Satışa Esas Bedel37000
İhale UsulKapalı Teklif Usulü
Tasfiye Nedeni4458 Sayılı Kanun
Teminat Oranı10 %
Azami Teminat Tutarı3700
[TBODY] [/TBODY]

Detaylar: E-İhale - 2006 MAZDA 6 2.0 CiTD

396107

396126

396120