Ferrari’nin Yeni CEO’su

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


FCA (Fiat Chrysler Automobiles) Ferrari’yi bünyesinden ayırıp yeni bir şirket yapıyor. Şu an Ferrari’nin CEO’su olan Amedeo Felisa’nın emekli olmasından sonra büyük ihtimalle Sergio Marchionne şirketin yeni CEO’su olacak.

Sergio Marchionne FCA çalışanı olduğu için Ferrari’nin başına geçtiğinde de bu durum sürecek ve Ferrari tamamen bağımsız bir şirket olmayacak. Aslında dedikodulara göre Felisa geçtiğimiz temmuz ayında emekli oldu, ama şirket resmi olarak bu durumu açıklamadı. Gelen dedikodulara göre eylül ayında bu haberi açıklayacaklar ve şirketin yeni resmi CEO’su Marchionne olacak. Felisa’da danışman olarak şirketin geleceğinde rol oynayacak.

Eğer Marchionne teklifi kabul ederse, ekim ayında resmi işler başlayacak. Ferrari bağımsız yeni bir kimliğe kavuşacak. Tabi CEO’su FCA çalışanı olacağı için tamamen bağımsız olmayacak. Marchionne’nin ilk hayali yıllık 7.000 olan üretimi 10.000’e çıkarmak olacak.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Satışları değil de, üretimi arttırmak planlandığına göre, satışta sorun yok demektir... Yani; ürettiğinden daha fazlasına talep var... :)