Mazda 3 BL (2009-13) Eriyen Ön Konsol Sorunu ve Çözüm Denemesi

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Aynen, benim böyle problemim olsa sıfır yerine bunu denerdim, Kazım abi 6'ya yaptırmadı yakın tarihte zaten, harika olmuştu @dülgeroğlu
Yaptırmadığı şey nasıl harika olmuş :D
@emirdede yapan yerle ilgili foto paylaşmıştı ama yaptırmadı (yaptırdıysa da forumda paylaşılmadı)

@dülgeroğlu Kazım Bursa’daki bir yer hakkında yazdı ama yaptırmadı.

Diye hatırlıyorum. :rolleyes:
O kadar emin konuştun ki arabaya indim baktım, acaba yaptırdım mı ben bunu diye, kendimden şüpheye düştüm...
@dülgeroğlu Kazım abi kendisi söküp kargoyla gönderdi, hatta yanlış hatırlamıyorsam sök tak yapılmadığı için indirim yapmışlardı. Sonuç çok iyiydi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Sevme
Reactions: ayd

Marv

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi Hatchback
Merhaba arkadaşlar, benim ön gövde siparişim 1 ay gibi bir sürede geldi. Yarın akşam aracı bırakacağım Allah nasip ederse. Çarşamba günü yaparlar. Perşembe akşamıda alırım diye düşünüyorum. İlaveten siparişten sonra ön gövde de yeni çatlamalar oluştu. Aracım kapalı otoparkta. Aşırı soğuk a da maruz kalmadı.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Yakında konu ile alakalı başvuru noktası duyurusu yapacağım. Şu an grafiker arkadaş görselleri hazırlıyor.

Görsel hazır anasayfaya reklam vermek istiyorum :D

Ufak bi banner sadece :D
Eriyen torpidolar için şikayet hattı - aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz gibilerinden bir şey ve altında @kadir ve @ezmocesteri nin telefon numaraları :D

Muratpoyraz

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Merhaba arkadaşlar,
2010 mazda 3 aracımın ön konsolunda da bir kaç senedir giderek artan bir sıcakta erime, yapış yapış olma ve airbag kısmında çatlama başladı. Forumda bu konular hakkında açılmış mesajları okudum. Kaplama yaptırmayı ve aracı satma seçeneklerini düşündüm. En sonunda yaptırma kararı aldım. %30 indirim çıktı. Mazda Türkiyeye mail attım, indirim tutarında değişiklik istedim ancak bir değişiklik olmadı. Bende zam gelmeden parçayı sipariş ettim. Parça 8600 imiş 6000 tl ye geldi. Sanırım birde işçilik ücreti alacaklar. Can yaksada değişim kaçınılmaz bir son gibi görünüyor.
Merhaba on göğüs taktirdinizmi.
Foto paylaseimsiniz

Marv

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi Hatchback
0E15D9A7-9620-4D9B-B476-F4CDC2C7228A.jpeg

Akşam üstü aldım aracı. Otoparkta çektiğim için biraz karanlık çıktı. Uzun süredir kafamda olan sorundan kurtuldum. Umarım benzer sorunları yaşayan arkadaşlarda çözerler. İlk izlenim araç sıfırlanmış gibi oldu. Şimdilik bir hata göremedim. Trim seside almadım. İlaveten aracı servise bıraktığımda kontak açıp marşa basmadığımda kabin içi ısı sensörü fanınından ses geliyordu. temizlemelerini söylemiştim. Saolsun temizlemişler. Ses tamamen gitmemiş ama rahatsız etmiyor. Parça fiyatına ilaveten işçilik almadılar. Sanki kapı fitillerini söküp düzeltmişler. Araç güzelcede temizlenmişti. Genel olarak memnun kaldım.

Ekli dosyalar

• 03C9654E-F6F3-483F-832B-507FC775898A.jpeg
    03C9654E-F6F3-483F-832B-507FC775898A.jpeg
    222.4 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

Muratpoyraz

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Ekli dosyayı görüntüle 60857

Akşam üstü aldım aracı. Otoparkta çektiğim için biraz karanlık çıktı. Uzun süredir kafamda olan sorundan kurtuldum. Umarım benzer sorunları yaşayan arkadaşlarda çözerler. İlk izlenim araç sıfırlanmış gibi oldu. Şimdilik bir hata göremedim. Trim seside almadım. İlaveten aracı servise bıraktığımda kontak açıp marşa basmadığımda kabin içi ısı sensörü fanınından ses geliyordu. temizlemelerini söylemiştim. Saolsun temizlemişler. Ses tamamen gitmemiş ama rahatsız etmiyor. Parça fiyatına ilaveten işçilik almadılar. Sanki kapı fitillerini söküp düzeltmişler. Araç güzelcede temizlenmişti. Genel olarak memnun kaldım.
Harika olmuş.
Parça garantisi verdiler değilmi.
Tam olarak 6000 binlira mal oldu sanirim

Marv

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi Hatchback
Evet tam 6000 tl ödedim. Sipariş verirken ilk başta ödeme yapmıştım. Ocak aynın 11-12 gibi sipariş etmiştim. Fiyat değişmiş olabilir.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Evet tam 6000 tl ödedim. Sipariş verirken ilk başta ödeme yapmıştım. Ocak aynın 11-12 gibi sipariş etmiştim. Fiyat değişmiş olabilir.
12 bin fiyat verdi Ankara Herter bana. Siz nerede yaptırdınız ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
12 bin fiyat verdi Ankara Herter bana. Siz nerede yaptırdınız ?
Yaşanan bazı olumsuzluklardan dolayı yetkili servis olarak, Herter'i tavsiye etmiyoruz.

Garaj referansı ile Muğla Gören otomotiv ile görüşmeni tavsiye ederim, belki 6 bin olmaz fiyat ama iki katı da olmaz herhalde. :rolleyes:

0 252 225 55 55

Numaraya bakınca ilk etapta Cine5'in telefonu gibi geliyor ama değil... :hihi: :huhuu:

* * *

Mazda Türkiye; yetkili servisler üzerinde olumlu anlamda tahakküm kuramadığı için böyle absürt fiyat farkları oluşabiliyor maalesef.

Son düzenleme:

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Yaşanan bazı olumsuzluklardan dolayı yetkili servis olarak, Herter'i tavsiye etmiyoruz.

Garaj referansı ile Muğla Gören otomotiv ile görüşmeni tavsiye ederim, belki 6 bin olmaz fiyat ama iki katı da olmaz herhalde. :rolleyes:

0 256 225 55 55

Numaraya bakınca ilk etapta Cine5'in telefonu gibi geliyor ama değil... :hihi: :huhuu:

* * *

Mazda Türkiye; yetkili servisler üzerinde olumlu anlamda tahakküm kuramadığı için böyle absürt fiyat farkları oluşabiliyor maalesef.
git gel bi 6000 de muğlaya yakarım heralde abi :D herterden ne zaman fiyat alsam hep 2 katı zaten maşallahları var. arabamı da yarı fiyatına satın almak istiyorlar :D

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Mazda 6 GH için tabi, söylememe gerek var mı bilemedim @Domestos

Moderatörün son düzenlenenleri:

Marv

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi Hatchback
Ben aralık ayının son haftası istanbul çekmeköy mazda akyıldız a gittim. Fotoğraf çekip sistem üzerinden mazda türkiyeye gönderdiler. 1 gün sonra aranıp %30 indirim yapılabileceğini öğrendim. Daha fazla indirim alabilirim belki düşüncesi ile mazda türkiyeye mail attım. Mazda türkiye nin mail adresini çağrı merkezinden öğrendim. Ancak olumsuz yanıt aldım. İndirim tutarı sanırım serviste ne kadar işlem yapıldığı ile ilgili. Aslında yaptırmıyacaktım. Ama mazdaparca.com dan orjinal halı paspas aldım 300 tl ye. Orada sadece ön göğüsü 10000 tl sattıklarını öğrendim. Oradaki arkadaş bana servisin verdiği fiyatın uygun olduğunu, satarken bu rakamı düşmem gerektiğini, satarken zaten üstüne ekleyeceğimi, kendisinde aynı modele bindiğini ve değişim yaptırdığı, bu değişimi en iyi yetkili servisin yapabildiğini, başvurudan sonra indirim hakkının sadece bir kere olduğunu, kabul etmezsem veya başka bir servise gidersem tekrar indirim alamayacağımı, şubatın 13 ünde zam geleceğini ayaküstü anlattı. Bende ikna olmuş bir şekilde ilk ptesi servisi hemen arayıp siparişi verdirttim. Açıkcası iyiki değiştirmişim diyorum. Benden öncede 4500 tl değiştiren arkadaşlar vardı. Her geçen gün fiyat artıyor.

Trabzon servis 7000 verdi hersey dahil parça garantisi de verdi
Parça garantisi ne kadar süre geçerliymiş.

Bu arada indirimli değişim olur ise çıkan parçayı vermiyorlar.

Son düzenleme:

Üst Alt