Cayman S’e Exclusive Dokunuşlar

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Porsche’ nin premium araçlarında çokça yeniliğe ve dokunuşa sahip olan Porsche Exclusive, Cayman S için dış tasarım ve iç kabin dahil olmak üzere bir dizi geliştirme yayınladı.

Tamamen görsel nitelikte yer alan geliştirmeler iç tasarımda yoğunluk gösterirken, bu Cayman S’ i diğerlerinden ayırmak için dış tasarımdakiler belirleyici oluyor. Beyaz rengin yanında Yarış Sarısı ve Akik Gri adlı iki yeni renge kavuşan model golü 20 inçlik jantlarla atıyor. ‘SportTechno’ adı verilen jantlar çoğunlukla krom rengi barındırırken porya ile buluştuğu yerlere doğru krom yerini siyaha bırakıyor. Ayrıca far yıkama, şişkin arka çamurluklar ve koyu stoplarla ayrıntıların temelini oluşturan dokunuşlar aynanın alt yarısında bulunan piyano siyahı rengindeki kapakların jantlarla ve aracın geri kalanıyla bir bütünlük kurmasıyla amacına ulaşmış oluyor.

İç kabine geçtiğimizde ise yine bir bütünlükle karşılaşıyoruz. Espresso rengi döşemenin çoğunluğu oluşturduğu iç mekanda, bir Porsche klasiği haline gelen beyaz zeminli kadran, SportChrono rengindeki beyaz tabanlı kronometreyle birlikte uyum içerisinde yer alıyor. Orta ve ön konsoldan kapılara doğru uzanan krom rengindeki trim de bütünlüğü adeta tamamlıyor. Ayrıntılarda ise büyük bir çalışılmışlığın yattığı iç mekanda kol dayama ve koltukların kafalıklarında yer alan kabartmalar bu çalışılmışlığın en büyük örnekleri. Bunun ardından son dokunuş olan iç mekan renginde deri kaplı direksiyon ve dikiz aynasına eşlik eden aynı deri kaplamaya sahip havalandırma kanalları noktayı koyuyor. 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#4
Porsche bu tasarım kalıbının dışına ne zaman çıkacak merak ediyorum :)
Kalıp dışına çıkarsa Porsche olmaktan da çıkar bana göre... Klasik kalıbı bu, bir dönem 928 modelini yapmıştı da tutmamıştı... Fakat benim bu kasa daha çok hoşuma gitmişti...

1.jpg

2.jpg
 

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Konum
Aydın
#5

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#8
O Porsche çıkacak arkadaş durduk yere dünyanın dondurmasını yedim :D
Abi yalnız değilsin, bir sürü dondurmayı da biz götürdük... Umutluyuz !! :p

Biri size, biri bize çıkacak inşallah... :D

Sabırsızlıkla; 5 Eylül'ü bekliyoruz. Hatta çocuklar çekilişe gidelim diyolla...