Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (III)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
2011 model,
Muhtemelen 2013 de lpg takılmış ki tank süresini doldurup 2023 de lpg tankı ve diğer aksamlar değişmiş. 10 yıllık lpg sonuçlarını araştırmak gerekli
Ağır bakım yapılırken HARARETTEN dolayı conta değişmiş , Nasıl bir hararet.
Eziklerini mümkün olduğunca göstermiş ve eksper raporu görünüyor, yine de sağ arka çamurluğun boyalı işlemli durumu nasıl oldu nasıl düzeltildi öğrenilmeli

Murat'ın dediği gibi dizeli ve full donanımını bulmalı , bu olur mu dersen yok benim şahsi fikrimce olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:

ramorotti

Sessiz
Araç Markası
Citroen C5 - 2011
Araç Renk ve Tip
Sedan - Beyaz
Merhabalar 508 1.6 VTI kullanmış biri olarak yorumları yazıyorum. LPG li kesinlikle alınmaz. Motor çok hassas. 1.6 eHDI tavsiye ederim. 1.6 VTI lar ortalama 1500-2000 km de 1 litre yağ eksiltiyor ve bu durum normal. Araç çok konforlu sessiz güzel bir araba ama VTI motor asla alınmamalı.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Merhabalar 508 1.6 VTI kullanmış biri olarak yorumları yazıyorum. LPG li kesinlikle alınmaz. Motor çok hassas. 1.6 eHDI tavsiye ederim. 1.6 VTI lar ortalama 1500-2000 km de 1 litre yağ eksiltiyor ve bu durum normal. Araç çok konforlu sessiz güzel bir araba ama VTI motor asla alınmamalı.
Teşekkürler yorumun için, ciddi ciddi niyetlenmiştik, dizeller iyi de km yüksek olunca korkutuyor.

ramorotti

Sessiz
Araç Markası
Citroen C5 - 2011
Araç Renk ve Tip
Sedan - Beyaz
Bu araçların konforu yalıtımı ses sistemi donanımı vs çok güzel gerçekten premium hissettiriyor fakat VTI motorlar gerçekten sıkıntı. Bu motor Mini lerde vs de kullanılmış bir motor EP6 idi yanılmıyorsam kodu İngiltere falan ağlıyor bu motordan. Motor üst kapağı yağ kaçağını gidermek conta değişimi için açıldığında kapağın bel vermesi nedeniyle değiştirilmek zorunda kalınıyor. Aracın termostatı elektronik 3k civarı fiyatı var kablosu ayrıca ekstra satılıyor o da 600-700 ₺. Termostata giden bir su borusu var plastik motorun arka tarafında o borunun değişmesi için nerdeyse motor indirmek gerekiyor neden değişiyor çünkü plastik çürüyor zamanla su kaçırıyor. VTI motorun avantajı şu ben 6.5 litre ortalama ile geziyordum yakıt olarak hiç üzmedi çekişi sesi de tatmin edici seviyede. Ben tekrar alırım ama dizel alırım 250 binde olsun 100 binde ki VTI dan daha iyi.

Üst Alt