BMW ve Tasarruf Yan Yana

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


BMW’nin ultra ekonomik bir araç üzerinde çalıştığı idda ediliyor öyle ki bu araç 100 kilometrede sadece 0.4 litre yakıt tüketiyor.

Automobilwoche’nin kaynaklarına göre araç 4 koltuklu ve karbon fiber ile güçlendirilmiş plastikten yapılmış aerodinami sağlayan bir gövdeye sahip. Aracın 1200 kilodan daha az olduğu söyleniyor.

Gücünü nasıl sağladığı tam bir sır ancak sızıntılara göre elektrik motoru ve 2 silindirli benzinli yani jeneratör gibi çalışan motorlardan alıyor. Bu açıdan bakarsak araç için yavaş kavramını kullanabiliriz ancak yine söylentilere göre araç en az 180 km/h’lik bir hız limitine sahip olacak.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen Volkswagen XL1 adlı model üretime koyuldu. Ancak BMW gibi bir markadan böylesine ekonomik bir araç çıkması, üretim bandına koyulması sorgulanabilir.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Mühendislik nereye koşuyor arkadaş... 0,4 litre ne yahu?? Biraz daha sıksalar üzerine para da veren motor üretir bunlar...

;D


Bu ileti Tepetaklak gönderildi...
 
Konum
Denizli
Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
#3
Mantıklı olmuş benzinli motor sadece elektrik motorlarına güç sağlıyor jeneratör ne kadar yakıt tüketirse o kadar yakacak , süper fikir
 
Konum
Karabük
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
#5
Opel Ampera / Chevrolet Volt zaten üretildi ama ülkemize gelemiyor ÖTV den ötürü.
Benzin motorunu sadece jeneratör olarak kullanmak yeni bir fikir değil.
 
Üst Alt