BMW 3.0 CSL Hommage R'ı Tanıttı

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
BMW geçmişe yolculuk yaparak tarihin önemli karakterlerinden birisini geri döndürdü. Birkaç gün önce Pebble Beach’de yapılan etkinlikle 3.0 CSL Hommage R konseptinin ilk tanıtım videosunu yayınlayan BMW oldukça ilgi topladı.

3.0 CSL Hommage konseptinin pistlere hazırlanması ile ortaya çıkan 3.0 CSL Hommage R, 1975’de üretilen 3.0 CSL yarış otomobilini günümüz standartlarında yeniden yorumlayarak saygılarını sunuyor. İkonik M serisi yarış çizgileri ile standart Hommage’den daha çekici bir hale gelen R BMW’nin tanımı ile sürücü ve makinenin mükemmel birlikteliğini temsil ediyor.

Ayrıca BMW’nin Kuzey Amerika’daki 40. Yılı kutlamalarının bir parçası olan 3.0 CSL Hommage R ayrıca özel bir kask ile birlikte geliyor. Sürücü için önemli verileri vizöre yansıtan kask head-up displaylerin geleceğine yapılmış bir adım adeta. Kabinin içinde bir çift karbon fiber koltuk ve orijinale gönderme yapan ahşap görünümlü trim parçaları dikkat çekerken ön panelde çok ilginç teknolojiler gizleniyor. Pist haritaları ve fren noktaları gibi ciddi yardımı olabilecek bilgileri sürücüsüne aktarabilen ön panel özellikle pistlerde sürücüsüne oldukça fayda sağlıyor. İşin kötü tarafı ise otomobilin geleceğine bir kesit sunan bu inanılmaz güzellikteki konseptten sadece bir tane var ve BMW gelecekte üretime geçmeyi planlamıyor. 
Üst Alt