Audi TT Clubsport Turbo Görücüye Çıkıyor

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Audi TT clubsport turbo konseptinin üzerindeki örtüyü bu ay Wörthersee’de kaldıracak.

Bu “hardcore” TT ‘yi yürütecek olan 2,5 litrelik 5 silindirli ve çift turbolu bir TFSI motor, elektrikli turbonun da yardımıyla 600 beygire yaklaşan güç ve 650 Nm tork üretebililiyor. 0-100 km hızlanması sadece 3,6 saniye olan otomobilin son sürati ise saatte 310 km olarak belirlenmiş.

TT-RS’in bu motorla geleceğini düşünenler ise hayal kırıklığına uğrayacak, yine de geliştirme şefi Ulrich Hackenberg bu teknolojinin kısa bir zaman içerisinde seri üretim araçlar için uygulanabilir olacağını belirtiyor. Bu elektrikli kompresör maksimum rpm ye çok hızlı bir şekilde devirleniyor ve normal bir turbo için çok az egzos gazı enerjisi kaldığı durumlarda bile “boost” vermeye devam ediyor. Bu sayede sıradan turboların aksine, e-turbo düşük devirlerde bile oldukça etkili çalışıyor.

1,396 kg ağırlığındaki araba 6 vites manuel şanzımana sahip ve tahmin edebildiğiniz gibi quattro çekiş sistemiyle geliyor. 370 mm çapındaki ön karbon fiber seramik diskler ise bu ekstrem versiyonun durabilmesine yardımcı oluyorlar.

Normal TT’yle kıyaslandığında, konsept 14 cm daha geniş ve manuel olarak ayarlanabilen, Audi Sport TT Cup tarafından geliştirilmiş olan CFRP(Karbon fiber takviyeli plastik) arka kanada sahip.

Audi TT clubsport turbo’yu 13-16 Mayıs tarihleri arasında Wörthersee’de sergileyecek.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Yolda tutulmaz bu fare... :)


Bu ileti Tepetaklak gönderildi...
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#4
Audi TT clubsport turbo konsepti bu hafta Wörthersee’de tanıtılacak. Audi tarafından yayımlanan videoda kaputun altındaki yeni nesil elektrikli turbo ve muazzam bir egzos sesi bizi karşılıyor.

http://youtu.be/ptNpgZqfENU
 
Üst Alt