Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Araç Takip Sistemleri

Konu, 'Otomotiv Genel Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Aracıma takip sistemi taktırmayı düşünüyorum, ama pek fazla bilgi sahibi değilim. Eski çalıştığım şirkette araçların nerede olduğunu görüyor ve istersek aracın motorunu kilitlliyorduk ve asla çalışma şansı olmuyordu. Bu hizmeti şirketlere veren bir çok firma var, peki ya şahıslara hizmet veren bir yer var mı ? Aramızda bu sistemi kullanan var mı ?

domestos bunu beğendi.
  2. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Bunu bende merak ediyorum. Çeşitli cihazlar satılıyor ama tam bilgi sahibi değilim.

Murat bunu beğendi.
  3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Benim de yapılacaklar listemde vardı, biraz araştırma yapmıştım galiba bu işin en iyisi Arvento.

Murat bunu beğendi.
  4. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Nette satılan cihazlar bence pek sağlık değil. Kurumsal bir firmadan destek almak şart gibi.

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu konuda şöyle bir tecrübem oldu Kocaeli'deyken... Bizim bölgemizden şahsa ait harfiyat kamyonu çalınmıştı, adam kamyonda araç takip sistemi olduğunu ve hizmeti veren şirket ile irtibata geçtiğini ve koordinat olarak kendisine verdiğini ve harita üzerinde de gösterdiğini aracın İstanbul'da bir adreste olduğunu söyledi... Hemen İstanbul ile irtibata geçildi ve kamyonun orada olup olmadığı teyit edildi, sistem üzerinden bakıldığında da; 6 saattir orada olduğu bilgisi verilmişti...

Ekip hemen İstanbul'a yola çıktı, kamyon civarında pusu kuruldu ama 12 saat beklenilmesine rağmen ses seda çıkmayınca, kamyon alınarak geri dönüldü...

Sistemin faydalı olabilmesi için bulunabilecek bir yere montajlanmamış olması gerekiyormuş. Akü bağlantısı kesildiğinde araç ile bağlantı kesilip kesilmediğini sormadım.

O günkü fiyatlarla aylık 50 lira gibi bir ücretinin olduğunu söylemişti diye hatırlıyorum... Esasında araçlarımız için şart bence... :)

Allah korusun.

ezmocesteri bunu beğendi.
  6. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Ben de kısa bir süre rent a car'da çalışmıştım. Müşterilerden bir tanesi aylık ödemesini geciktiriyordu. Bizimkiler arabayı geri isteyecekti ama arabayı kaçırır filan diye istemediler. Sonrasında çalışmış olduğumuz şirketle iletişime geçip aracı kilitlettirdiler. Müşteri 10 dk.sonra araç çalışmıyor diye aradı, biz de gelip bakalım dedik. Olay yerine gittiğimizde yapabileceğimiz bir şey yok deyip çekici çağıracağımızı söyledik, adam olay yerinden uzaklaştıktan sonra şirketi tekrar arayarak aracı aktif hale getirdikten sonra çalıştırıp geri getirdik. Araç 1.3 multijet Albea :)

hagakure ve domestos bunu beğendi.
  7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Stilinizi sevdim

domestos ve Murat bunu beğendi.
  8. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Adam bizi aramayıp servis çağırsa o zaman seyret şenliği :D :D

ezmocesteri bunu beğendi.
  9. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    :D;)

Hakikaten de, takdir edilecek uygulama olmuş... Dinsizin hakkından İ.Mansız gelir misali... :D

Murat ve ezmocesteri bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş