2016 BMW M4 GTS

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


2016 yılında sunulacak olan BMW M4 GTS, Nurburgringde’ ki testi sırasında görüntülendi.

Uzun bir süre önce ABD’ deki sipariş listesinde adını gördüğümüz model, şimdi ise Nurnberg’ deki Yeşil Cennet’ te görüntülendi. Casus videosuda bulunan model ilk olarak bulundurduğu büyük spoiler’iyle dikkat çekiyor. Buna ek olarak görselliğin dışında alınan bilgilere göre gelecek yıl sunulacak olan model karbon seramik frenleri ve çift kavramalı otomatik şanzımanı model standart olarak sunacak.

Ağırlık azaltma çalışmaları yaptığı belirtilen modelde arka koltuklar sökülmüşken ön tarafta ise ultra hafif karbon bir malzemeden yapılmış koltuklar bulunuyor. Halen kesin olmamakla birlikte dış tarafta da karbon body kitlerin, lazer ön ve OLED arka farların kullanıp kullanılmayacağı bir muamma.

Tahminen 100 kg ağırlık kaybeden model MotoGP’ de Güvenlik aracı olarak kullanılacak ve buna özel bir ünite barındıracak. 3 litrelik 6 silindirli TwinTurbo teknolojili motor 500 beygir ve 600 Nm tork üretiyor. Bu güç değerlerinin MotoGP’ ye özel olup olmadığı ise kesin değil.

Atılan fazla ağırlıklar ve daha fazla güç ile birlikte modelin 0′ dan 100 km hıza 4 saniyeden kısa bir sürede çıkması planlanıyor. Unutmamalıyız ki ‘Coupe’ versiyonunun çift kavramalı otomatik şanzımanla kombinasyonunda bu değer 4.1 iken 6 ileri manuel şanzıman 0’dan 100 km hıza çıkabilmek için 4.3 saniyeye ihtiyaç duyuyordu.

Bu anlamda işi zor olsada imkansız olmadığı görülen M4 GTS Coupe’ nin oluşturduğu beklenti gayet yüksek. Ne zaman kullanıcılarına ulaşacağı konusu ise yapılan son açıklamaya göre önümüzdeki yılın Ağustos ayında Pebble Beach olarak görülüyor.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Güvenlik aracına verilen öneme şaşırdım doğrusu...


Bu ileti Tepetaklak gönderildi...
 
Üst Alt