2015 Volkswagen C Coupe GTE Konsepti Tanıtıldı

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


2015 Volkswagen C Coupe GTE Konsepti örtüsünü kaldırdı.

Volkswagen,Çin pazarına yönelik olarak geliştirdiği modelinin konseptini tanıttı.

1930 mm gneişliğinde,3001 mm uzunluğunda dingil mesafesine sahip olan C Coupe GTE, 5 metreden uzun bir araç olarak kendisini gösterdi.Üretim versiyonu Passat ve Phaeton modellerinden esintiler ile üretilecek olan bu model,iç bölümünde alışılagelmiş araç genişliğinden daha geniş bir mekan sunuyor.Dokunmatik ekranı ve dijital göstergeleri ile modern bir tasarım diline sahip olan C Coupe GTE,22 inçlik boyutundaki tekerlekleri ile de dikkat çekiyor.

2015 Volkswagen C Coupe GTE,kaputunun altında ise hem elektrikli motor hem de 8 ileri şanzımanlı TSI motor bulunduracak.Benzinli motoru ile 210 beygir güç,elektrikli motoru ile de 124 beygir güç üreten bu ünite toplamda ise 245 beygir güç ve 500 Nm tork üretebiliyor.

Elektrikli motoru ile 50 km yol alınabilirken toplamda ise bu rakam 800 km olarak belirlenmiş.0-100 km/s hıza 8.6 saniyede çıkabilen 2015 Volkswagen C Coupe GTE,100 km'de sadece 2.3 litrelik yakıt tüketimi gerçekleştiriyor.
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#4


Geçtiğimiz günlerde VW Corrrado’yu günümüze döndüren tasarımcı Theophilus Chin, şimdi de C Coupe GTE’ nin Variant versiyonunu gün yüzüne çıkardı.

Bunun sadece bir üretim versiyonu olduğunu Şanghay’ dan belirten Volkswagen, 2016 yılının sonuna doğru bir lansman planladıklarını ekledi.

Tasarımcının estetik dokunuşları ilk bakışta göze çarpıyor. Standart C Coupe GTE konseptinin sadece bagajı genişletilmiş gibi gözüken model, ön çamurluktan bagaja kadar uzanan çizgiyi bozmamak için cam hacimi küçültülerek arkaya doğru uzanmış.

Volkswagen’in bu modeli nereye satacağı hakkında haber olmasada, sedan versiyonun Çin yolcusu olduğu açıklandı. MLB altyapısının üzerine inşaa edilecek olan modelin motor teknolojisi ise tamamen değişmiş. Modelde 4 silindirli Hibrid TSİ motorun kullanılacağı, TSi motora ek olarak bulunan elektrik motoru ve lityum-iyon pillerden anlaşılıyor. Bu ilk Hibrid TSİ motorun ürettiği 245 beygir ve 500 Nm gücü model, 8 ileri otomatik şanzıman ile yere aktaracak.

Bu kombinasyonlarla 0’dan 100 kilometre hıza 8.6 saniyede çıkacak olan modelin son hızı 232 km/s. En çok merak edilenlerden elektrik konusu ise yararlı olmuş gibi gözüküyor. Modelin tüketim değeri 2.3 Litre/ 100 km ve elektrikle kat edilebilecek menzil 50 km olarak belirlenmiş.

 
#7
Çin için uzatılmış Passat bu! Çin pazarı geleneksel olarak uzun boylu ve dingil mesafeli araçları sever. Çok satılan hemen her aracın uzun dingil mesafelisi vardır Çin'de.
 
#9
#10

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#11
Gövdesi uzun Köpekler gibi... Tövbe müdürüm afedersin :p


Bu ileti Tepetaklak gönderildi...