Mazda 323 BG (1989-94) Yüksek Ses Açıldığında Seste Bozulma Sorunu

dawneditsss

Sessiz
Araç Markası
1993-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Selamlar değerli forum kullanıcıları.
Roadstar teyp var, önceden arada sırada oluyordu bu sesi 30 dan sonrasına getirince sesin bozulması basın gitmesi gibi sorunlar. Eskiden kendi kendine düzeliyordu. 2 gündür hala aynı ne yapabiliriz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@kadir daha iyi bilir tabi de, teybin çıkışları yanmış olabilir, hoparlör patlamış olabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teybin çıkışları yandıysa çözüm nedir
Her iki ihtimalde de değişim en makul çözüm olur. Eskiden yanan çıkışları değişim yapıyorlardı çünkü teypler araç kadar değerliydi, şimdi ise çıkış tamiratı, yeni teypten daha pahalıya gelir...

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Roadstar teyp var, önceden arada sırada oluyordu bu sesi 30 dan sonrasına getirince sesin bozulması basın gitmesi gibi sorunlar. Eskiden kendi kendine düzeliyordu. 2 gündür hala aynı ne yapabiliriz?
Benim indash teypde olmuştu en son ses komple gitmişti. Pahalı olduğu için tamire yöneldim ama yapan yoktu. Zor bela birisini buldum 300-400 civarı para verdim diye hatırlıyorum onun yerine teyp çok pahalı değilse değiştirmenizi tavsiye ederim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ses açma düğmesini kontak spreyi ile temizlemeyi deneyin. Sorun orada ise düzelme ihtimali yüksek.

dawneditsss

Sessiz
Araç Markası
1993-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ekleme yapıyorum ; Farları açınca teyp gücü tamamen gidiyor geri gelmiyor. Gösterge ışıkları yanmıyor ara sıra küçük stop lambası çalışmıyor. Araba sanırım Allah'a emanet ..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ekleme yapıyorum ; Farları açınca teyp gücü tamamen gidiyor geri gelmiyor. Gösterge ışıkları yanmıyor ara sıra küçük stop lambası çalışmıyor. Araba sanırım Allah'a emanet ..
1-Teyp; kontağa bağlı değil ise, anahtarı takmadan teyp çalışıyor ise, elektrik ustasına durumu anlat ve kontağa bağlasın, yani kontak açılmadan teyp çalışmasın. Araç durduğu yerde Aküden yer.

2-Akü ve şarj durumu olçülüp duruma göre yeni Akü alınacak.

3-Dinamo şarj etmiyorsa; çaresine bakılacak.

O teyp her an her şeyi yapabilir.

:harika:

dawneditsss

Sessiz
Araç Markası
1993-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar teybin kabloları nanay olmuş zaten soket yandığı için temiz olsun diye teyp değiştik kabloları düşünemedik sıfır tesisat çektik her şey sapasağlam teşekkürler <3

Üst Alt