Yeniden MERMİ

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
2006 Mazda 3 (Mermi)
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri Sedan
Evet dostlar. Herkese selamın aleyküm.
Öncelikle bu konuyu açmakta geciktiğim için herkezden çok özür diliyorum.

Evet konu başlığından anlaşılacağı gibi MERMİnin yeni emanetçisi benim(malda mülkte Allahın)

Öncelikle kullandığım araçlar sırasıyla
Skoda felicia(araç fosurgenin skodayı satın aldığında Türkiyeye fuar için gönderdiği 8 araçtan 1 tanesi. Mavi renkti. Aynı donanım ve ayni renkte Türkiyede tekti. 1 sene kadar kullandım ve oğlumun dünyaya gelmesiyle küçük geldi ve değiştirme kararı aldım.

Aklımda küçüklükten beri mazda vardı fakat bir türlü istediğim gibisini bulamiyordum. Derken skodanın satışını yapmak için giderken benzinlikte birinin beyaz bir mazda 626 yıkadığını gördüm ve uzun uraslar sonucu aracı satın alabildim. Daha sonra forumdan kaçak bir şekilde bilgi toplarken Veli abimin gönderdiği mail vasıtasıyla garajla tanıştım ve yanlış hatırlamıyorsam 100 yada 1000. Yorumu forumda bana yazmak nasip olmuştu. Güzel insalar tanıdım.
Daha sonra Ahmet Davutoğlu'nun bedelli askerlik hayırlı olsun mesajıyla mazda 6 alma hayaliyle 626 guzumu ilana koydum. Akşam koydum sabah onaylandı öğlen arayan bir trafik müdürü araç açıklamada yazdığı gibiyse ilandan kaldir geliyorum dedi ve araç 1 gün içinde satıldı. O kadar üzüldüm ulan yoksa 15 ay askerlikmi yapsaydım dediğimde oldu. İstediğim guzuyu bulamayınca bulana kadar Mazdasız kalmayim diye 97 model 323 aldım. En yakın arkadaşımın ısrarına dayanamayıp aracı ona sattım.
Sonra doblo 1.6 premio black kullandım. Fakat aklım hep mazdada kalmıştı. Yine bi maceraya atılıp aracı sattım ve mazda arayışlarına basladim.
Arayışlar sonuçsuz kalinca arabasız bari kalmayım diye opel astra 1.4 clup aldım.
Opele sadece 24 saat binebildim. Bisiklet sürmeyi yeni öğrenenler misali araçtan düşecek gibi oluyordum
Hemen galeriye bıraktım ve mazda arayışlarına devam ettim. Bu sırada hep motosikletim vardı ve havalar soğuyunca iş ciddiye biniyor araba arayışlarını hızlandırıyordum.
Bu arada en son mazdaya bineli 2 sene olmuştu ve ben halen mazda arıyordum.
Bulduğum araçları Hakan komutanıma ve Veli abime soruyordum.
Tosyada yine bir 626 buldum. Telefonda görüştük. Araç mükemmeldi. Bu sefer motosikletimi sattim. Arac sahibi Telefonda bana fiyat verdi ve aracın yanina gittiğimde 15 dediği araca bu sefer 18 dedi ve mazeret olarakta aracın yağ bakımını yeni yaptırdığını söyledi. Bi ara motora yağ yerine civa koydu sandık fiyat farkını görünce. O sinirle memlekete arabasız dönmeyim diye yakınımda bulunan bir doblo 1.3 aracı arkadaş vasıtasıyla satın aldım.
Ve halende gözüm yoldaki mazdalarda. Hem doblo kullanıyorum. Hemde mazda hayali kuruyorum.
Bu arada garaja kaçak giriyorum ve okuyup resimlere bakıp iç çekip çıkıyorum.
Artık Mazdasızlık gerçekten zor gelmeye başladı ve bu sefer kesin kararlıydım ve mazda alacaktım.
Hemen dobloyu ilana koydum ve forumda hem alış hem satış konusu açtım.
Forumda gezinirken forumun yakışıklılarından MERMİ bana göz kırpmaya başladı ve çok kısa sürede dobloyu sattım ve Mustafa hocamla mesajlaşmalara başladık.

Çok uzattım biliyorum fakat mesleğim katiplik. Çok yazmayınca parmaklarım ağrıyor

Şimdi herkesin beklediği asıl konuya geldiiim.
Mustafa hocam aracı sonunda satma kararı aldı ve telefonda güzel bir muhabbetimiz oldu. Ertesi günü izin alarak önce Osmancık daha sonra Boluya geçtim. Yolculuğum esnasında sürekli iletişim içindeyiz Mustafa hocam hiç rampa yapmıyor. Her türlü kolaylık sağlıyor. Aklimda hiç bir soru işareti olmadan yolculuk Boluya doğru sevam ediyor. Hatta şu teklifi bile yapti Allah razı olsun.
''Osmancık'a gelip alabilirim seni''
Ama keşke kabul etseydim
Yolculuk yaptığım otobüsün klimasi bozuldu. Klima kapanmıyor. Sıcak ayara getirilemiyor. Hiç bir müdahale yapilamiyor ve bu otobüsle buzdolabı içinde gibi yolculuk yaptım. Halen üşüyorum. Serum iğne kendime halen gelemedim.
Otobüs boluya yaklaşınca radyatör hortumu olarak tahmin ettiğim yer patladı ve birde yolda kaldık. Mustafa hocam halen geliyim alıyım tekliflerinde.
Otobüs yapıldı(şoförün kendi otobusu olsa gerek tamir etmeye çalıştı çok uğraştı)
Araç tamir oldu ve Mustafa hocamla bulușacağımız yere varmak üzereyim. İçimde bir heyecan.
Ve uzaktan biri resmen gözüme ateş ediyor. Evet tahmin ettiğiniz gibi o bir MERMİ.
Hemen araçtan inip Mustafa hocamla kucaklaștık. İlk defa görüyorum. İlk defa muhabbetimiz oldu ama sanki ilkokuldan arkadaşım. Yada eski mahalleden komşumuz. Uzun zaman önce ayrıldığım dostum gibi geldi ve yıllar sonra buluştuk sanki. Çok samimi bir sekilde karşıladı beni. Tabi bu sirada benim gözüm şaşı olacak. Bir gözümle Mustafa hocamla hasbihal ederken diğer gözüm mermiyi süzüyor. Hemen MERMİnin etrafında bir tur döndükten sonra(zaten en ince ayrıntısına kadar bahsetmişti) garaj aracılığı ile yapılan bakımlarıda biliyordum. Test sürüșüne çıktık ve en yakın notere gittik. Mustafa hocam beni hiç üzmedi ve noter işlemlerini tamamladık. Artık MERMİnin yeni bakıcısı bendim. Mustafa hocam direksiyona geçti ve kendini evine kadar bıraktı derken aracı evinin otoparkına park etti. Hemen geliyorum dedi ve eve çıktı. Buraya çok dikkat. Araç için aldığı en ufak vidadan paspasa kadar. Araçta bulunan bütün aksesuarlardan tutunda torpido parlaticina kadar hepsini bagaja doldurmaya başladı. Lastiklerin durumu gayet güzeldi fakat ne olur ne olmaz diye 2 lastik daha attı bagaja. Beni o kadar mahçup ettiki anlatamam. Allah razı olsun. Niyetini kabul etsin. Öncesinde MERMİ için sipariş verdigi USB AUX aparatını ve çok şık bir paspasinda kargosunu bana yönlendireceğini söyledi. 4 tane lastiği olan arabaya 8 tane sibop kapağı veriyor. Led lambalar olsun diger bir sürü sampuanindan tutunda antifirine kadar. Cam suyundan bezine kadar. Aracı aldım ertesi gün kargonun ardı arkası kesilmedi. Başkası aracın yağını değiştirir parasını ister. Mustafa hocam 1 gün daha geç gel aracı bi pasta cila yaptırıyımda öyle götür teklifi ediyor. Araçla beraber araca bu zamana kadar yapılan bütün bakımların not edildiği özenle saklanmış bir dosyada verdi.

Şimdi bu adam gibi adam Mustafa hocamla benim hiç bir kan bağım yok. Hiç yollarımız kesişmemiş. Hiç muhabbetimiz olmamış. Bu kişi neden bu kadar güzel ağırladı ve dürüst bir iş yaptı. İşte burada insanın kalitesi kendini ele veriyor.

MERMİnin adı hep MERMİ kalacak.
Araçtan çok memnunum. Aynı özenle bende eksiksiz bir şekilde ilgileneceğim. Benden sonra nasip olacak kişininde benim gibi içi rahat olur inşaallah.

Böyle güzel dostluklara vesile olan. Böyle kaliteli bir ortamı bize sağlayan garajın yönetim ekibinede ayrıca tessekkür ediyorum. Allah muhabbetimizi artırsın. Kimseye kaza bela vermesin.
Çok uzun yazdım hakkınızı helal edin. Telefonla yazdım. Hatalar affola.
Selametle.

Yakın zamanda fotoğraflarda eklenecek.

Not: Merminin Mustafa hocamdaki anılarını buradan takip edebilirsiniz.

Mermi

MERMİye ait yeni paylaşımlar bu konu üzerinden yapılacaktır.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İlk fotomuz.

IMG-20180814-WA0005.jpg

P_20180814_220856.jpg
P_20180814_131648.jpg

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

akkurt

Sessiz
Genelde yazmaktan ziyade okurum forumu ve her gün girmeye özen gösteririm buradaki muhabbetleri sevdiğim için.
Ancak o kadar güzel ve samimi yazmışsın ki dayanamadım çevrimiçi olmak istedim hemen.
Yeni aracınız hayırlı olsun.
Mustafa Bey’e insanlığı için ben de teşekkür ediyorum.
Size de duygularınızı içinize sığdıramayıp güzel bir şekilde buraya aktarmanızdan dolayı teşekkürler.
Yeni aracınız hayırlı olsun.
Kazasız belasız kullanın.
Fotodan da gayet diri bir araç olduğu belli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
2006 Mazda 3 (Mermi)
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çok teşekkür ederim. Foruma az yazmanıza rağmen benim konuma ilk yorumu sizin yazmanızda ayrı mutlu etti beni.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Mustafa'dan Allah razı olsun, sağolsun, Allah gönlüne göre versin. İkiniz için de hayırlı uğurlu olsun tekrardan, Allah kaza bela vermesin. Mermi'nin forumda kalmasına sevindim ayrıca, özenle bakılmaya devam edileceğinden şüphemiz yok, güle güle kullanın.

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
Tekrar dan hayırlı olsun kardeşim.mermi beni hiç üzmedi ve seni de üzmez inşallah.ne zaman dır sen de araç araştırıyorsun bu fiyatlara alına bilecek araçlar dan biri.

Tekrardan hayirli ugurlu olsun. İyki uzun uzun yazmışsınız bizlerde keyifle okuduk...Adam gibi adam @mustafayk ya da buradan selamlar olsun...
A. S adaşım benim
Mustafa'dan Allah razı olsun, sağolsun, Allah gönlüne göre versin. İkiniz için de hayırlı uğurlu olsun tekrardan, Allah kaza bela vermesin. Mermi'nin forumda kalmasına sevindim ayrıca, özenle bakılmaya devam edileceğinden şüphemiz yok, güle güle kullanın.
Siz den de Allah razı olsun Bülent abi.
Forumun her yerde her zaman güzelliği belli oluyor.

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
2006 Mazda 3 (Mermi)
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkür ederim.

Hayırlı olsun tekrardan...
Çok teşekkür ederim

Tekrardan hayirli ugurlu olsun. İyki uzun uzun yazmışsınız bizlerde keyifle okuduk...Adam gibi adam @mustafayk ya da buradan selamlar olsun...
Teşekkür ederim. Biraz kısaltmaya çalıştım. Ama yinede uzun oldu

Not: paspas ve usb çalar aras kargo ile geliyor, kulağın kapıda olsun :)
ertesi günü geldiler. Birazdan usb çalar montajını yapacam bakalım.

bende garajdan aldığıma ayrı bir sevindim. Bakmaya devam edeceğim. Güzel dilekler için ayrıca teşekkür ediyorum

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.
Çok teşekkür ediyorum.

Garaj ahlakına uygun çok güzel bir alışveriş olmuş; her iki tarafa da hayırlı olsun:)
Mustafa hocam örnek davranış sergiledi. Bu kadar kötü niyetli insanların arasında Mustafa hocam gibisine rastlamak zor. Teşekkür ediyorum

Iki taraf için de hayırlı olsun. @mustafayk Hocam yeni bir Mazda'yla devam mı?
Allah razı olsun. Mustafa hocama m6 yakışır artık

Helal olsun ticaretin böylesine .alan razı satan razi.Allah ikinizede daha güzelini versin.
Allah razı olsun. Allah sizinde gönlünüze gore versin

Son düzenleme:
Üst Alt