Yeni Aldığım Mazda 3 Skyactiv Power Detaylar

Araç Markası
Mazda 3 Power 2014
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Herkese günaydın. Dün akşam bahsettiğim üzere yeni aracımı aldım ve resim yükleyeceğimi söylemiştim. Henüz kendim detaylı resim çekemedim ama satıcının resimlerinden bir kaçını şimdilik sizlerle paylaşmak istiyorum daha sonra kendi çekeceğim detaylı resimleri de göndereceğim.

Resimleri yüklerken kullanıcılara cahilliğimi bir nebze olsun azaltmak için bir kaç soru sormak istiyorum.
1) Arka araç izleme sistemi (RVM) tam olarak nedir ve nasıl çalışır veya çalışıyorsa ben nasıl anlarım.
2) Akıllı Şehir içi fren desteği (SCBS) bu özellik her daim etkinmi ve çalışığ çalışmadığını nasıl test edebilirim.
3) Son sorum bu araçlar fabrikadan çıkarken hangi lastik ile geliyorlar.

Teşekkürler
IMG_3038.jpg IMG_3039.jpg IMG_3040.jpg IMG_3041.jpg IMG_3042.jpg IMG_3043.jpg IMG_3045.jpg IMG_3046.jpg IMG_3047.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Öncelikle hayırlı olsun tekrar... Allah kaza bela nazar vermesin...

1-Rvm kör nokta uyarı sistemidir. Ayna içinde olmayan noktaları uyarı ile sürücüye hatırlatma sistemidir özellikle şehir içi kullanım ile sollama yaparken hayati öneme sahip işlevi var... Ayna ve ekranda uyarı ışığı vardır.

2-Çarpınca zarar gelmeyecek (duba karton vs.) malzemeyi yolun üzerine koy ve bas gaza... :) Boyu 1 metre kadar olsun ama... Biz öyle test etmiştik güzel bi özellik...

3-Michelin den eminim ama birde başka lastikle geliyor... Toyo olabilir.

K.B.
K.B.
Araç Markası
Mazda 3 Power 2014
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Öncelikle hayırlı olsun tekrar... Allah kaza bela nazar vermesin...

1-Rvm kör nokta uyarı sistemidir. Ayna içinde olmayan noktaları uyarı ile sürücüye hatırlatma sistemidir özellikle şehir içi kullanım ile sollama yaparken hayati öneme sahip işlevi var... Ayna ve ekranda uyarı ışığı vardır.

2-Çarpınca zarar gelmeyecek (duba karton vs.) malzemeyi yolun üzerine koy ve bas gaza... :)

3-Michelin den eminim ama birde başka lastikle geliyor... Toyo olabilir.
Tekrar çok teşekkür ederim.

Demekki dünden beri RVM ye ihtiyaç duymayacak şekilde kullanmışım aracı yada bi sıkıntı var :)

Söylediğiniz test de gayet mantıklı aslında en kısa sürede deneyeceğim

Lastikelri sormamın sebebi üzerinde dunlop sport maxx var durumu fena değil bu sene götürür rahatlıkla fakat hangisi daha iyi gidiyor bilmek istedim sadece.

Tekrar çok teşekkür ederim. Sık sık görüşmek ümidi ile.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Dunlop sport max ile geliyor, doğrudur. Hayırlı olsun, kazasız günler.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatchback
RVM sistemi 60 km üzeri hızlarda devreye giriyor ve sizin hızınıza yakın ve ya sizden daha süratli araçları hangi taraftaysa o taraftaki aynada ışık yakarak sizi uyarıyor.Görmeyip sinyal verirseniz sesli olarak da uyarı veriyor.

RVM sistemi 60 km üzeri hızlarda devreye giriyor ve sizin hızınıza yakın ve ya sizden daha süratli araçları hangi taraftaysa o taraftaki aynada ışık yakarak sizi uyarıyor.Görmeyip sinyal verirseniz sesli olarak da uyarı veriyor.
60 olduğuna emin misiniz? Ben öyle bir km sınırı olduğunu düşünmüyorum. Bende yok öyle bir sınır en azından

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
60 olduğuna emin misiniz? Ben öyle bir km sınırı olduğunu düşünmüyorum. Bende yok öyle bir sınır en azından

Sent from my SM-N900 using Tapatalk
Skyactiv lerde durum farklı değilse 60 km diye olay var. Sizinki 40 km aktif oluyor mu mesela?

Üst Alt