Xedos 9 Çekiş Problemi ve Katalizör İptali (35 AU 755 - Melahat)

Ilgaz-p

Katılımcı
@MX9 Ahmet Abimin aylardır hatta yıllardır "katalitik konvertörünü değiştir" uyarısı üzerine bu hafta sonu değiştiremesem de @Adem Usta 'mın da yönlendirmeleri doğrultusunda içini boşalttırdım. Her ne kadar iki taraftan petekler düzgün görünse de orta kısımdaki erime guzunun rahat nefes vermesini engelliyormuş... Daha uzun yolda test edemesem de belki de psikolojik olarak ivmelenmelerde vites geçişlerinde görece küçük değişiklikler hisseder gibi oldum. Ya da ben öyle sanıyorum... Uzun vadeli bir analizden sonra son durumu yazacağım... ;)

Ekli dosyayı görüntüle 57881

Ekli dosyayı görüntüle 57882

İçi boşaltıldıktan sonra egzoz sesini azaltmak amacıyla içerisinden bir boru geçirilerek aynı yerine kaynak yapıldı. Susturucu da takılabilirdi fakat onun için ekstra ücret ödemem gerekecekti.

Ekli dosyayı görüntüle 57883

Yaklaşık 1,5 sene kalan muayene zamanına kadar son kalan böbreğimle de katalizatör almayı düşünüyorum. ;)
Bende de 2300 2500 devir civarlarinda alttan bu hirilti geliyor egsoz uya gösterdim kaçak yok dedi şu an aracı benzinde kullandığımda 200 km yaptıktan sonra p0420 arızası veriyor lpg de kullanırken bu arızayı vermiyor acaba kat görevini yerine getirmediğinden benzindeyken hata mı veriyor anlamadım km 295xxx lerde bu arada

Üst Alt