Volkswagen, Avustralya'da Dizel Motora Veda Ediyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Volkswagen, bünyesinde bulunan markalar da dahil olmak üzere Avustralya'da satışını gerçekleştirdiği tüm dizel araçlarını piyasadan kaldıracağını duyurdu. Ekim ayı itibariyle uygulamaya geçecek olan Volkswagen, dizel araç varlığını sonlandırmış olacak.

Ekim ayında satışa sunacağı makyajlanan 2019 VW Golf modelinde yer alacak turbo benzinli motor seçeneğiyle birlikte dizel araçlara veda edeceğini duyurdu. Daha önce dizel motorlara sahip Passat ve Jetta modellerini Avustralya pazarından çeken VW, ilerleyen günlerde Passat Alltrack turbo dizel ve Tiguan modellerini de piyasadan çekecek. Operasyonu Ekim ayında tamamlayacak olan Alman dev, üçüncü nesil VW Touareg ve VW Amarok dışında dizel aracının satışını Avustralya'da gerçekleştirmeyecek.

Volkswagen'in aldığı bu kararın, bir dönem yaşadığı dizel emisyon skandalı ile ilişkili olduğu düşünülüyor. Fakat Volkswagen Group Avustralya yöneticisi Michael Bartsch'a göre, söz konusu karar motor seçeneklerini sadeleştirmek adına alındı.

Batsch, "Emisyon sorunu olmasa bile eninde sonunda seçeneklerimizi sadeleştirecektik, dünya Çapında Uyumlaştırılmış Hafif Araçlar Test Prosedürü (WLTP) bunu hızlandırdı." dedi.

Volkswagen'in aldığı dizel araçlara veda kararı şimdilik Avustralya pazarı için geçerli.

Kaynak; www.memurlar.net
 
Üst Alt