Mazda 323 BJ (1999-03) Viteste Frenin Sertleşme Sorunu

leojely

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323 1.5i
Araç Renk ve Tip
Sedan Şampanya
Merhaba, aracın frenlerinde hiçbir sorun yokken bu sorun ortaya çıktı. 1 ay önce arka balatanın adını unuttuğum bir parçası kırılmıştı yine fren patlamıştı onun için sanayiye götürdüğümde balatalara vs. baktırdım hiçbir sorun yoktu. Şimdi de araç normal yürüyor bir sıkıntı yok aniden fren sertleşip tutmamaya başlıyor. %5 oranında falan tutuyor. Fren sertleştiğinde ön sol kısımdan sürtünme sesi geliyor değişik bir ses. Aracı vitesten boşa çektiğimde frende düzeliyor sürtünme sesi de gidiyor. Sorun nedir hangi parçadadır sizce?

leojely

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323 1.5i
Araç Renk ve Tip
Sedan Şampanya
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Araç tam olarak kaç model acaba
1999 model. Dünden beri 3 defa yolda kaldım bir daha tövbe diyorum artık. Araba hiç durma alternatör kayışı yiyor. Bakıyoruz 4 farklı yere gösterdim hiçbir problem yok fakat kayışı yiyip şarjı döndermeyip aküyü bitiriyor. Bugün sanayiye 1km kala artık bujilere güç üretmeye enerji kalmamıştı araba 1000 devirden yukarıyı çeviremiyordu zor bela götürdüm tekleye tekleye.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
1999 model. Dünden beri 3 defa yolda kaldım bir daha tövbe diyorum artık. Araba hiç durma alternatör kayışı yiyor. Bakıyoruz 4 farklı yere gösterdim hiçbir problem yok fakat kayışı yiyip şarjı döndermeyip aküyü bitiriyor. Bugün sanayiye 1km kala artık bujilere güç üretmeye enerji kalmamıştı araba 1000 devirden yukarıyı çeviremiyordu zor bela götürdüm tekleye tekleye.
Muhtemelen, motor yapılmış veya sökülen yerler olması gereken şekilde toplanmamış... Bu sıkıntıları yazarak çözmek zor tabi, işinin ehli usta tepeden tırnağa elden geçirmesi lazım. :(

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kasnak yada rulmanlarda sorun var yada kayış yanlış.

Dönen ve döndürülen parçada kayış neden yer büyük ihtimal dönmeyen bi yer var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kasnak yada rulmanlarda sorun var yada kayış yanlış.

Dönen ve döndürülen parçada kayış neden yer büyük ihtimal dönmeyen bi yer var.
Ya da dönmesi için gereken yörünge yok. (sistemin balansı bozuk)

Son düzenleme:

Eengin

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Koyu Mavi Hatchback
Abi Sana Mazda'yı çok iyi bilen bi ustamızın numarasını veriyorum teşhis koyar mutlaka.

Gaziantep Tarık Usta 0533 972 29 79 kendisi çok iyi bı mazda ustasıdır

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt