Toyota Satışları Patladı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
coDLKE.jpg

Toyota, Türkiye pazarında da yılın ilk yarısındaki 23 bin 307 adetlik satış adeti ile önceki yılın ilk yarısına göre satışlarında yüzde 94’lük bir büyüme gösterdi.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, 2015 yılının ilk yarısında çok başarılı bir dönem geçirdiklerini belirterek “Pazar büyümesinin çok üzerinde bir büyüme ile pazar payımızı yükselttik. Bu yükselişte yenilenen modellerimizle ile birlikte Türkiye’de üretilen Corolla itici gücümüz oldu. Donanımı ve genişliği ile yönetici ve makam aracı olarak kabul gören Corolla, kamu ve özel sektörde filo olarak da tercih edildi. Yıl başında yaptığımız değerlendirmelerde Toyota olarak, 2015 yılında kendi satış rekorumuzu kırmayı hedeflemiştik. İlk yarı satış performansımıza baktığımızda bu hedefi rahatlıkla yakalayacağımızı ve hatta geçeceğimizi söyleyebiliriz” dedi.

Hibrit Satışları da Yükseldi

Toyota’nın hibrit otomobil satışlarında da artışlar meydana geldi. Toyota, Avrupa’da 101 bin hibrit otomobil satışıyla geçtiğimiz yılın ilk yarısına oranla yüzde 12’lik artışa imza attı. Türkiye’de de satılan Toyota Yaris Hybrid geçen yılın ilk yarısına göre Avrupa’daki satışlarını yüzde 21 artırarak güçlü bir konum elde etmeyi de başardı. Avrupa’da satılan her üç Yaris’ten birinin hibrit model olması dikkat çekerken, Toyota’nın hibrit modelleri Avrupa’daki toplam satışlarının yüzde 22’sini oluşturuyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Belli zaten... Ufacık Aydın da adım başı beyaz doyoda görmekten gına geldi... :)

Hadi onlar satıyor da, alan adam pişti olmayı nasıl kabulleniyor acep?

Yok aga biz bu sistemin adamı değiliz anladım iyice...

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
AE101 den sonra yeni efsane kasa bu olacak. Adapazarı üretimi olduğu için devlet destekliyor sanırım zira bolca görmüştüm kamu binalarının önünde. Fluence ve linea gibi tipsiz arabaları görmektense corolla görmeyi tercih ederim.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Toyota demişken geçenlerde Sivas'ta bu kasadan bir tane gördüm.
bcb61fe51d988a74b2f9c2fdd0e22b90.jpg

e0df2c599efc75698c3a5c7c659272f3.jpg

Tatlı bir çirkinliği var bence.

SM-T530 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ne tatlısı hocam ya, evlat olsa sevilmez bu kasası... :p Hele hele liftback midir nedir bu kasa gözüme hiç görünmesin... :D

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Abi düşünsene koca şehirde bir tane var. Millet Almancıların arabasını bırakıp buna baktı dönüp dönüp.

SM-T530 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt