Mazda 2 DE (2007-13) Teknik Bilgiler, Donanım ve Güvenlik Özellikleri Tablosu

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
2007-2013 yılları arasında ülkemize ithal edilen Mazda 2 DE kasalar hakkındaki detaylı teknik ve donanım bilgilerinin resmi kaynaklardan derlendiği; low, mid, high ve go, sport özellik farklılıklarının düzenlendiği kütüphane bağlantımız aşağıdadır:

Mazda 2 (2007-2013) Teknik ve Donanım Özellikleri

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kılavuz bulunana dek idare edebilirsin @killua :)

Yoksa bir @Salih&Zeynep vak'ası daha mı diyeceğim? :koptum:

Neyse ben aslında şunu yazacaktım: :)
Bu araç ebatlarından ve tipinden mütevellit hiç bir zaman çok fazla ilgimi çekmemişti. Broşürü elime alınca "vay be, küçücük arabaya neler sığdırmışlar" dedim. Tabloya eklemediğim daha ıvır zıvır şeyler var ki... Bence "B" segmenti bir araç için hayli cezbedici bir model kesinlikle. Otomatik vites seçeneğinin olmaması belki bir eksiklik ama güvenlik açısından da diğer segmentlerdeki araçlardan eksisi yok denilebilir. Daha ne olsun? ;)

Düzeltme: Otomatik seçeneği 2009 yılından sonra mevcutmuş. Tamamen yok değilmiş yani. ;)
2009 yılına kadar 1,3 ve 1,5 motor, düz vites olarak satışa sunulan Mazda 2'lerin donanım paketleri "low", "mid" ve "high" olarak adlandırılmıştır. 2009 yılından itibaren tek tip 1,5 motor ile devam edilmiş, otomatik vites seçeneği eklenmiş ve otomatik olanlardaki pakete "go", düz viteslere de "sport" denmiştir.
Konu içeriği bu yönde takrardan düzenlenmiştir.

Son düzenleme:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Yoksa bir @Salih&Zeynep vak'ası daha mı diyeceğim? :koptum:

Neyse ben aslında şunu yazacaktım: :)
Bu araç ebatlarından ve tipinden mütevellit hiç bir zaman çok fazla ilgimi çekmemişti. Broşürü elime alınca "vay be, küçücük arabaya neler sığdırmışlar" dedim. Tabloya eklemediğim daha ıvır zıvır şeyler var ki... Bence "B" segmenti bir araç için hayli cezbedici bir model kesinlikle. Otomatik vites seçeneğinin olmaması belki bir eksiklik ama güvenlik açısından da diğer segmentlerdeki araçlardan eksisi yok denilebilir. Daha ne olsun? ;)
:D:D @Salih&Zeynep gönüller de yaşıyorsun:D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
2009 play modeli hakkinda bilgisi olan varmi.

Kütüphane der ki;

"2009 yılına kadar 1,3 ve 1,5 motor, düz vites olarak satışa sunulan Mazda 2'lerin donanım paketleri "low", "mid" ve "high" olarak adlandırılmıştır. 2009 yılından itibaren tek tip 1,5 motor ile devam edilmiş, otomatik vites seçeneği eklenmiş ve otomatik olanlardaki pakete "go", düz viteslere de "sport" denmiştir. 2012 yılında motorda iyileştirmeler yapılıp paketler de hem otomatik hem düz viteste seçilebilir "go" ve sadece otomatik vites tercihiyle sunulan "play" olarak güncellenmiştir."

Tical

Katılımcı
Kütüphane der ki;

"2009 yılına kadar 1,3 ve 1,5 motor, düz vites olarak satışa sunulan Mazda 2'lerin donanım paketleri "low", "mid" ve "high" olarak adlandırılmıştır. 2009 yılından itibaren tek tip 1,5 motor ile devam edilmiş, otomatik vites seçeneği eklenmiş ve otomatik olanlardaki pakete "go", düz viteslere de "sport" denmiştir. 2012 yılında motorda iyileştirmeler yapılıp paketler de hem otomatik hem düz viteste seçilebilir "go" ve sadece otomatik vites tercihiyle sunulan "play" olarak güncellenmiştir."

O zaman bu ilandaki arac play degilmi.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-full-mazda-2-493991244/detay

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

2009 yılında "play" yok hocam. Ayrıca "play" donanımı sadece otomatik viteslerde var. Sitelerdeki yanlış kategorizasyon ve sahiplerinin aracını bilmemesinden kaynaklı durumlar bunlar.

Şu tabloları incelemenizi öneririm:

Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız yine gözden geçiririz tablodaki bilgileri.

killua

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 2 Play 1.3
Araç Renk ve Tip
Füme
2009 yılında "play" yok hocam. Ayrıca "play" donanımı sadece otomatik viteslerde var. Sitelerdeki yanlış kategorizasyon ve sahiplerinin aracını bilmemesinden kaynaklı durumlar bunlar.

Şu tabloları incelemenizi öneririm:

Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız yine gözden geçiririz tablodaki bilgileri.
bu araça hep play yazıyorlar. nedense SPORT hocam GO nun bi tık üstüdür.. güzel dir

hocam araç çok çok güzel bence benim şovalyenin tam aynısıdır.. ben çok memnun kaldım. alırsan inşallah sende memnun kalırsın.

özel mesaj attım bakarsın.

ama satan adama şunu sormak isterim neden o lastikler...
195/45/ 16 orjinal
uyumlular.. 175/65/14 inç ve 185/55/ 15 inç.. kış lastiği olarak 14inç alacağım^^

eğer çok memnunsa bizde takalım:)

ben hayrlı olsun derim.... !

Moderatörün son düzenlenenleri:

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Bu araca bende müşteri olmuştum uzaklıktan dolayı almamıştım.

@killua araç Sport değil Play modeli. Sport modellerinde 1.3 motor yok ayrıca en basitinden anlamak için ön tampona bakmak gerekir. Klasik model tamponu var sportun tamponunda siyah panjur kısmı üstten alta doğru genişler, diğerleri tam tersi alttan üste genişler.

Kaç aydır satılmaması ilginç geldi.

Faceden de satan arkadaşın hesabını bulup farklı fotoğraflarına da ulaşmıştım aracın.

Genel olarak iyi bir araç görünümünde. Ayrıca araç şu anda 4. sahibinde zamanında sorgulamıştık.

Son düzenleme:

Üst Alt