Mazda 3 BL (2009-13) Sunroof Macerası (Traktörün Yeniden Doğuşu Vol.9)

moonlight

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
Türkiye’de tek olacağını biliyorum, dünyada da tek olmaya aday galiba ama henüz detaylı araştırma yapmadım bu konu hakkında.

Komple sunroof teçhizatını ve tavan döşemesini Ankara Osmanlı Oto'dan çıkma olarak aldım. Sağolsun çok yardımcı oldular. Malzeme olarak sadece tavan sacı ve sunroof kumanda paneli (yolda geliyor) kaldı. Tavan sacını aldıktan sonra işlem başlayacak. Tavanda sunroof tesisatı var mı yok mu emin değildik. Geçen gün kontrol ettim maalesef tesisat yok o da Osmanlı Oto'dan gasp edilecek :D

Muhtemelen işlem 1 gece sürecek, ama ortam müsait olursa cabrio haliyle bir tur atma hevesim de var :) Değişik bir tecrübe olacak bizim için :)

Tüm detaylı fotoğraflar, montaj adımları bu konu altında toplanacak :)

Sunroof camı, motoru, perdesi, kızağı, fitili, hortumları şimdilik depoda. Tavan döşemesi araca sığmadı yakın zamanda büyük araçla gidip onu da alacağım.

Ekli dosyayı görüntüle 52938
Yapılacaksa böyle yapılmalı bu işlem orjinaline uygun bi şekilde normalde bu tür işlemlere soğuk bakarım ama siz gibi bilinçli biri yaptı mı fikri değişiyor insanın tavanı kesmek yerine değiştirmek cok daha mantıklı tavanların farklı olduğunu bilmiyordum güzel bir şey cıkacağı kesin :harika::harika:

Son düzenleme:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yapılacaksa böyle yapılmalı bu işlem orjinaline uygun bi şekilde normalde bu tür işlemlere soğuk bakarım ama siz gibi bilinçli biri yaptı mı fikri değişiyor insanın tavanı kesmek yerine değiştirmek cok daha mantıklı tavanların farklı olduğunu bilmiyordum güzel bir şey cıkacağı kesin :harika::harika:

Teşekkürler. Aralarındaki tek fark içindeki barların yerleri ;) o yüzden bu işlem çok mantıklı geldi bana.

Üst Alt