Subaru Outback , Forester ve Mazda Cx-5 Bilgi Paylaşımı

Bora Arpınar

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mangal partisi ne zaman CX-5 imiz yok ama
CX-5 olmasına gerekmi var istediğin sucuk olsun. Sonra bu forum olmasa cx-5 olmazdıki :) Mazda benim hiç aklımda olmayan bir seçenekti sonrasında hayale dönüştü kaporayı vermemle hayalden çıktı gerçeğe dönüşmeye başladı eğer fiatlarda çok atlayıp zıplama olmaz ise ve kısmetimde varsa gerçek olacak hepinize teşekkürler.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Bu kadar yazılandan sonra daha bir merak ile bekliyorum. Artık Hedefte bursa uludağ da var sucukları mangalı ben alırım yol göstermek te kemalden hayde dağ yolcusu kalmasın. :)

Vallahi yapalım organizasyonu, bu ay uludağ için en sakin zaman hemde 2-3 metre kar var bu sene kaçmaz fırsat :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konu başlığını görür gibiyim...

CX-5 i Uludağ da test ettik.

:p

Bora Arpınar

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Konu başlığını görür gibiyim...

CX-5 i Uludağ da test ettik.

:p

Bu seneye yetişmese bile seneye mutlaka böyle bir kış etkinliği yapmak lazım. Bu genç dinamik fişek gibi ekiple uladağ kartalkaya neki Tayfun Talipoğlu nun bile yanına takılabiliriz. :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Muhabbetler güzel, umarım en kısa sürede Cx-5 sahibi olursunuz :)

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Bugün Hurriyet'te gördüğüm bir habaer. Nasıl bir kafayla sahile indi bilmiyorum ama arkadaşı Forester bile kurtaramamış:)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlginç bir durum olmuş... :) Bence aksiyon yapmak istemiş olabilir... Ne tam kum, ne de tam çakıl bi bölge... Batmasına şahsen şaşırdım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aracı farklı zeminde test yapmanın başarısız hali, tecrübe edinmiş oldu, bir kürek mıcıra girmekten korkar artık

bcetiner

Sessiz
Araç Markası
1996 Lantis
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Antalya Konyaaltı sahili sanırım.Batardı batmazdı diye iddaa ya mı gırdıler acaba :) Her ne kadar çakıl olsa da zemin sert değil sanırım ondan batmış.Artık traktor ceker herhanlde anca :)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
enteresan bir görüntü sanki kürekle kazmışda bu araba burdan çıkarmı diye denemiş hiç batacak gibi değil zemin
hiç sürünmeden nasıl batmış önü yokuş da değil gibi ama tabi yamulma ihtimalimiz baya yüksek :confused:

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
2 duble rakıya oradan çıkarırım :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bu şartlarda ve o lastiklerle hiç bir 4x4 çıkamaz oradan. Traktör veya paletli çekici lazım.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
2 duble rakı adamı oradan alır da, araca yetmez bence...

:D

Abi peki bu kadar batmasının sebebi nedir, aracı zorlayıp patinajla iyice gömülmüş mü? Sanki sakince devam etse ileri geri, gömülmeden, bana çıkabilirdi gibime geliyor.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
ara ara gaz pedalına dip yapmış abi yani buna aragazda diyebiliriz :D
yoksa normal hareketlerle ufak bir gezintiyle deniz seyredilip çıkılabilir diye düşünüyorum bu kadar mesafeden ama :D

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Orada ne yaparsa yapsın hiç bir şansı olmazdı Özkan. Kum, kar ve çamurun derinliği bu kadar fazla oldu mu tek şansın çok sağlam bir mekanik diferansiyel kildi (yani arazi aracı statüsü) ve bu ortamda çamuru itecek dizaynda özel lastik. Forester SUV yani hafif arazi araçlarının en iyilerinden ama bu ortam hafif arazi değil. Bu saydığım zeminlerin taşıma kapasitesi çok düşüktür, ne kadar tecrübeli olsan da bir yerde tam gömülürsün.

Biz millet olarak tecrübeyi bir şeyi yapabilmek olarak tanımladığımız için, duvara çok çarparız. Halbuki tecrübe neyi yapabileceğini, neyi yapamayacağını bilmektir. Yani bazen tecrübeli sürücü, çok kaygan yokuştan inmeyi değil, inmemeyi de tercih eden olabilir.

:D

Abi peki bu kadar batmasının sebebi nedir, aracı zorlayıp patinajla iyice gömülmüş mü? Sanki sakince devam etse ileri geri, gömülmeden, bana çıkabilirdi gibime geliyor.

Üst Alt