Mazda 3 BK (2003-09) Subap Değişim Sonrası P0012 Hata Kodu

hucan84

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
Arkadaşlar merhaba,
Mazda 3 2005 otomatik aracıma 1000 km önce subap değişimi yapıldı. Aracımda arıza lambası yanıyor p0012. Çözüm olarak vvt selenoidi değişti. Lamba tekrar yandı, zincirden şüphelendi ustamız zincir takımı değişti. Yine lamba bir süre sonra yandı eksantrik dişlisi olabilir diye onuda değiştirdik bu gün yine yandı. Bu sorunla alakalı başına gelen ve çözüm bulan var mı?

hucan84

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar, sorunu çözdüm. Sorun yağ kontrol valfindeymiş. Biz bu parçayı 2 sefer değiştik ama orijinal değildi. Orjinal parçayı takınca arıza lambası söndü. sorunu yaşayıp da çözüm arayanlara faydalı olması açısından paylaşmak istedim. Herkese iyi forumlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar, sorunu çözdüm. Sorun yağ kontrol valfindeymiş. Biz bu parçayı 2 sefer değiştik ama orijinal değildi. Orjinal parçayı takınca arıza lambası söndü. sorunu yaşayıp da çözüm arayanlara faydalı olması açısından paylaşmak istedim. Herkese iyi forumlar.
Geçmiş olsun, bilgilendirme için teşekkürler. :harika:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ayrı bi yerde de filtresi oluyor onu kontrol etmişmiydiniz?

Üst Alt