Mazda 3 BL (2009-13) Su Eksiltme

Mazdalperen

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Merhabalar 2012 model 60 bin km de otomatik lpg li mirai sahibiyim. Aracımdaki su seviyesi 4 ayda bir max seviyesinden min seviyesine iniyor bu normal mi eğer değilse sebebi ne olabilir ?

Mazdalperen

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Evet, sıfır alınırken lpg li şekilde alındı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhabalar 2012 model 60 bin km de otomatik lpg li mirai sahibiyim. Aracımdaki su seviyesi 4 ayda bir max seviyesinden min seviyesine iniyor bu normal mi eğer değilse sebebi ne olabilir ?

Mazda 3 BK (2003-09) Su Eksiltme ve Çözümü

Konuyu incelemende fayda var... Büyük ihtimalle lpg hortumlarının kelepçelerinden kaçırma var... Ancak; bu kaçırma belirtmiş olduğun sürede oluyorsa bulabilmen zor gibi, tek tek kelepçeleri sıkarak işe başla bence.

Mazdalperen

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Anladım lpg enjektor leri ni bile komple değiştirdim ama devam ediyor sorun

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Regülatör civarından hortum ek alındığı için oralardan sızabilir. Önden dokundurma olduysa radyatörden sızdırabilir.

Mazdalperen

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Önden hiçbir kazası yok fakat belki bir cisim hafif çatlatmis olabilir diye baktırmayi düşünüyorum radyatoru . Gerçi kime sorsam lpg li araçta normaldir diyor fakat ben normal olduğunu düşünmüyorum

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Normal değil kesinlikle. Ful değişim yaptırın bi. Soğutma suyu yenilenince kesilir belki.

Mazdalperen

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Tamam deneyeceğim tesekkurler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Buradaki sıkıntı; 4 ayda 1 litre eksildiği için gözle takiple bulmanın zor olduğu. Bu kadar az kaçıran bir sistemde ıslak yeri bulmak kolay değil. Ancak; kaçırarak hortum veya kelepçe civarına antifiriz izi yaptıysa ancak o zaman bulunabilir. (Bence)

Bu eksiltme normal değil. Sadece miktarı az.

Yukarıda vermiş olduğum konuda başıma gelmişti ve herkes normal demişti, ta ki; eksiltme fazlalaşıp ben üzerine düşene kadar... :)

Mazdalperen

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Aynen:) bakalım bulmaya çalışacağım gerekirse 4 ay uğraşıp:)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
İlk bakılacak yerler sonradan oynan yerler yani lpg su hortumları, araya takılan T parçalar vs.

Yusuf44

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Iyi gunler 2010 model tourning mazda 3 um var, benim aracimdada su eksiltme sorunu var, ancak ben kelepcelere baktirdim, hatta ustaya goturdum radyotorede baktirdim bir yerde kacak vardi ama yaptim dedi. Ancak benim aracim hala eksiltiyor yani 500-750 km yol yaptigimda nerdeyse su deposunda su kalmiyor, neden olabilir. Kelepceler degisti. Motor yagina baktim su sizdirma yok, sabahlari ilk calistirdigimdada titreme yapiyor bazen. Mazdadan anlayan ustada bulamadim kafamin yattigi. Daha once boyle su eksiltmesi yokti. Lpg yi 40 binde taktirdim aracim suanda 110000 de.simdi bu sorunu yapmaya basladi.bi tek kolorifer hortumu kaldi onun icinde on gogusun sokulmesi gerekiyor dediler ondan dolayi onu daha yaptirmadim. Simdiden tesekkurler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayni sekildede yagi degistikten sonra 5000 km re olunca yag eksiltiyor 1 litreye kadar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Iyi gunler 2010 model tourning mazda 3 um var, benim aracimdada su eksiltme sorunu var, ancak ben kelepcelere baktirdim, hatta ustaya goturdum radyotorede baktirdim bir yerde kacak vardi ama yaptim dedi. Ancak benim aracim hala eksiltiyor yani 500-750 km yol yaptigimda nerdeyse su deposunda su kalmiyor, neden olabilir. Kelepceler degisti. Motor yagina baktim su sizdirma yok, sabahlari ilk calistirdigimdada titreme yapiyor bazen. Mazdadan anlayan ustada bulamadim kafamin yattigi. Daha once boyle su eksiltmesi yokti. Lpg yi 40 binde taktirdim aracim suanda 110000 de.simdi bu sorunu yapmaya basladi.bi tek kolorifer hortumu kaldi onun icinde on gogusun sokulmesi gerekiyor dediler ondan dolayi onu daha yaptirmadim. Simdiden tesekkurler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayni sekildede yagi degistikten sonra 5000 km re olunca yag eksiltiyor 1 litreye kadar
Aracı lpg ustasına kontrol ettirin, kelepçeleri sağlıklı şekilde kontrol etsinler...

Motorda keçelerden ve karterden yağ kaçağı yoksa, eksiltme miktarı az değil. Araç bulunduğu yerde altına yağ ve su damlaması yapıyor mu kontrol et bakalım.

Yusuf44

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Aracı lpg ustasına kontrol ettirin, kelepçeleri sağlıklı şekilde kontrol etsinler...

Motorda keçelerden ve karterden yağ kaçağı yoksa, eksiltme miktarı az değil. Araç bulunduğu yerde altına yağ ve su damlaması yapıyor mu kontrol et bakalım.
Yok biraktigim yerde ne yag nede su damlatiyor,

Omerfrkl

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Aracım Mazda 3 2010 LPG değişimini 1 ay önce yaptı süresi doldugu için geçen haftalarda antifriz eksildigi için ışık yanıp sönmeye başladı çok fazla sürmeden hemen antfrizi ekledim hiç kalmamıştı bir hafta kadar sürdûm arabayı hiçbir sorun yoktu ışık falan da yanmiyordi ama bugün açıp baktığımda antifrizin minimum altına indiğini gördüm sorunun lpgden kaynaklandığını düşünüyorum ama conta yakmış olma ihtimalindende korkuyorum yola çıkacağım Antifrizi Max seviyeye getirip bu halde yola ciksam sorun olur mu veya hangi ustaya baktırmam gerekir

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aracım Mazda 3 2010 LPG değişimini 1 ay önce yaptı süresi doldugu için geçen haftalarda antifriz eksildigi için ışık yanıp sönmeye başladı çok fazla sürmeden hemen antfrizi ekledim hiç kalmamıştı bir hafta kadar sürdûm arabayı hiçbir sorun yoktu ışık falan da yanmiyordi ama bugün açıp baktığımda antifrizin minimum altına indiğini gördüm sorunun lpgden kaynaklandığını düşünüyorum ama conta yakmış olma ihtimalindende korkuyorum yola çıkacağım Antifrizi Max seviyeye getirip bu halde yola ciksam sorun olur mu veya hangi ustaya baktırmam gerekir
Antifriz dediğiniz soğutma suyu seviyesi mi? Yedek su kabına bakın suyu tamamlayın, conta yakmışsa öncesinde yapacak bir şey yok, eğer sorun yoksa kullanın ama sürekli su seviyesini kontrol altında tutun, ciddi eksiltme varsa kaçağın sebebine yoğunlaşmak lazım.

Üst Alt