Sony, Türkiye Pazarından Çıkacak mı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Japonya merkezli teknoloji devi Sony, telefon satışlarında Türkiye operasyonunu durdurma kararı vermek üzere. Söz konusu iddia teknoloji dünyasının çok yakından tanıdığı Evan Blass'tan geldi. Daha önce teknoloji dünyası ile ilgili başarılı tahminleri ile adını duyuran Blass şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı iddiasına göre, şirket Türkiye dahil bölge ülkelerinde Sony'nin telefon satışlarını sonlandırmaya hazırlanıyor. Blass, Sony Mobile'ın bazı bölgelerdeki operasyonlarını sonlandıracağını söylüyor. İddiaya göre Orta Doğu, Afrika ve Türkiye'deki ofisler, Ekim ayında kapatılacak ve bu bölgelerdeki operasyonlar sonlandırılacak.

Ancak Sony, henüz konu ile ilgili bir açıklama yapmış değil.

Kaynak

Bayraktar

マツダ
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
4-5 yıl önce de Vaio’yu hayatından çıkarmıştı. Şimdi de Xperia da sıra demek ki. Yakında bir tek PlayStation ve oto teybi ile ilerleyecek desenize. :(

Cep telefonlarında ucuzlama görülebilir bu dönem, telefon alacaklar bu fırsatı değerlendirebilir. Bu arada ofisleri kapatsalar bile garanti süresince yani en az 2 yıl daha hizmet vermek zorundalar, ticari kanuna göre.

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Kendileri bilirler Türkiye piyasasında çokta tutulan bir bir telefon markası değil.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Kendileri bilirler Türkiye piyasasında çokta tutulan bir bir telefon markası değil.
Zaten onlar için sorun yok, aksi durumda böyle bir karar almazlardı, ama bir markanın bir ülkeye hizmet vermesi o ülke için bir değerdir, zenginliktir, markanın ne olduğu önemli değil, düşünsene TR'de az satan markaların (teknolojiden yiyeceğe, otomotivden giyeceğe) çekip gittiğini, markaya bir şey olmaz olan yine bize olur.

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Zaten onlar için sorun yok, aksi durumda böyle bir karar almazlardı, ama bir markanın bir ülkeye hizmet vermesi o ülke için bir değerdir, zenginliktir, markanın ne olduğu önemli değil, düşünsene TR'de az satan markaların (teknolojiden yiyeceğe, otomotivden giyeceğe) çekip gittiğini, markaya bir şey olmaz olan yine bize olur.
Sony gider Xiaomi gelir, Chevrolet gitti çok da bir değer kaybetmedik. İthal ürünleri her türlü ithal etmek mümkün. Onlar gitse de almak isteyen yine alır.

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
İlk çıkan android cihazlarından birini almıştım, arc s modeli. O günden beri sony kullanmadım, tasarım olarak cihazlarını hiç beğenmiyordum :)
Ben samsung'un ilk android telefonunu almıştım 2011'de. Galaxy i7500
128mb ram vardı. Android 1.5 kullanıyordu.
Telefon yavaşlığıyla Kanser sebebiydi.

mazdatayfun

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Crossover
Çıkmaz ya. Henüz çıkmaz yani. Tamam iyi para kazanmıyor da. Ne bileyim gene iyi bir kitlesi var.

Üst Alt