Skyactiv II : 1 lt Benzinle 30km

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
2013-Mazda-Skyactiv-Pic.jpg


Mazda, geliştirme süreci devam eden yeni nesil motorunu 2018 yılında tanıtmayı hedefliyor.

Yeni nesil RX modelinde kullanılmak üzere Wankel motoru üzerinde hummalı bir geliştirme süreci yürüten Mazda, standart modellerinde sunduğu SKYACTIV teknolojisini de pas geçmiş değil. İkinci jenerasyonuyla kullanıcıların karşısına 2018 yılının son çeyreğinde çıkması beklenen yeni motorun yapılan geliştirmeler sonucu halihazırda sunulandan tüketim bazında yüzde 30 oranında daha verimli olacağı ifade ediliyor.

Uzak doğunun önemli haber kaynaklarından Nikkei’de yer alan habere göre bu verimliliği elde etmek konusunda yakıt/hava karşımının basıncından faydalanacak olan Mazda, bu sayede geleneksel motorlarda kullanılan bujilerden çok daha verimli sonuç elde etmeyi planlıyor. İlk olarak Mazda 3’e entegre edilmesi beklenen yeni motorun bir litrelik yakıtla yaklaşık 30 kilometrelik mesafe kat edebileceği de bu yöntemin karbon salınımda daha düşük değerlerin elde edilmesinde rol oynadığı kaynaklardan gelen bilgiler arasında. Elektrikli otomobillerin üretimine 2019 yılında başlayacak olan Mazda’nın 2021 yılındaysa yeni nesil içten yanmalı motor ve elektrik motor kombinasyonlu hibrit modelleri sunması bekleniyor.
Bu teknolojiyle birlikte Mazda’nın homojen dolgulu sıkıştırma ateşlemesine sahip motorlara (HCCI) geçiş sürecinin pratiği yaptığı ifade edilirken, dizel motorun çalışma prensibiyle benzinli motorun avantajlarının tek noktada buluştuğu bu motorlar tüketim değerleriyle gelecekte çok daha verimli bir yapıyla karşımıza çıkacak.
 
Son düzenleme:
Araç Markası
2006 Mazda 6
#10
Walla çocuklar olmasa araba alınıp kapıya koyulacak birşey değil bu zamanda.. her hevesimiz kursağımızda kaldı arkadaş.. ben neden Mazda6 SW binemiyorum..270 bin TL el insaf yahu


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#12
Üst Alt