Mazda 3 BL (2009-13) Sinyalli Ayna

emrahunal0258

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
2012 Mazda 3 Mirai aracıma sinyalli ayna tavsiyeleriniz...Çok aradım bulamadım.Duyan,gören,bilen ya da taktıran varsa yardımlarını bekliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Güzel gözüken ledlerden alınırsa alt kapakla üst kapağın birleştiği yere yapıştırılabilir.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Önemli olan sinyal ucu bizim ayna tesisatındaki konektörde var mı? Var mı bilen? Eğer sinyal ucu varsa led ve o ledi ayna kapağına uydurmaya bakar iş.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bence yok, bu kasanın hiçbir donanımında böyle bir seçenek olmadığı için öyle düşünüyorum

Görenden Okan bey 2010 senesinde sinyalli ayna satmış da o yüzden dedim emin olmadan birşey söylememek gerek.
Yurtdisinda yan sinyaller camurlukta değil aynada. Bir çok şeyin konektorunu koyup da özellik koymayan mazdagaraj bahsediyoruz. :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Görenden Okan bey 2010 senesinde sinyalli ayna satmış da o yüzden dedim emin olmadan birşey söylememek gerek.
Yurtdisinda yan sinyaller camurlukta değil aynada. Bir çok şeyin konektorunu koyup da özellik koymayan mazdagaraj bahsediyoruz. :D
90. yılda vardı haklısın, ama sonrasında herşeyi kıstıkları için onu da traşlamışlardır sanırım

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Sinyallere giden bir hat var video'yu paylaşıyorum :)

Her araçta yok işte, bazılarında varmış. Kendi araçlarımızda var mı diye bakmak lazım. Bunun için de aynayı sökmeye gerek yok. Ayna hizasındaki trimi çıkarınca aynaya giren bir konektör var. Onu çıkarıp kontrol edilebilir.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Led ya ampul varsa, dörtlü flaşörü açıp uçlarını teker teker aynaya giren konektördeki deliklere değdirerek öğrenilebilir.

omerhan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 2010 İmp. AT
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi, HB
@ibrasoft un benzer bir çalışması vardı yanılmıyorsam. Hatta o Led le işi çözmüştü. :D

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
@ibrasoft un benzer bir çalışması vardı yanılmıyorsam. Hatta o Led le işi çözmüştü. :D

Ben karşılama aydınlatmasından hat çekerek ambiyans aydınlatma olarak ayna altına yapmıştım uygulamayı :)
Sinyal hattı olabilir, yurtdışında yan sinyaller çamurluktan ziyade aynalarda oluyor. Hat var ise ayna dış kapağı değiştirilerek uygulama yapılabilir. Benim gibi kafaya takarsanız hat yoksa hat da çekebilirsiniz çok sorun değil.
Burada asıl önemli olan bence uydurma görünecek bir led uygulamaktansa orijinal sinyalli ayna veya kapağını uygulamak bence

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bugün baktım benim araçta hat var. Ama beyaz zeminli sarı led şerit göze çok batıyor. Belki siyah zeminli sarı led şerit yapıştırılabilir, ya da yine esnek olup göze daha hoş gelen birşeyler olursa onlar da direk kapağa yapıştırılabilir. Aliexpress den böyle göze hoş gelen direk yapıştırılabilecek ve fiyatı uygun birşeyler gören olursa makbule geçer valla. Boşuna ayna kapağı değişmeden sinyalli ayna elde etmiş oluruz.

Teyit etmek isteyenler için tekrarlayayım tekrardan. Aracınızın içindeyken ayna hizasındaki üçgen kapağı çıkartın, sonra da aynaya giren kabloyu çıkartın. Sinyal + kablosu tam ortadaki pin, - ise köşedeki siyah kablodan gelen pin.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bugün baktım benim araçta hat var. Ama beyaz zeminli sarı led şerit göze çok batıyor. Belki siyah zeminli sarı led şerit yapıştırılabilir, ya da yine esnek olup göze daha hoş gelen birşeyler olursa onlar da direk kapağa yapıştırılabilir. Aliexpress den böyle göze hoş gelen direk yapıştırılabilecek ve fiyatı uygun birşeyler gören olursa makbule geçer valla. Boşuna ayna kapağı değişmeden sinyalli ayna elde etmiş oluruz.

Teyit etmek isteyenler için tekrarlayayım tekrardan. Aracınızın içindeyken ayna hizasındaki üçgen kapağı çıkartın, sonra da aynaya giren kabloyu çıkartın. Sinyal + kablosu tam ortadaki pin, - ise köşedeki siyah kablodan gelen pin.

@Murat abide denedik ama elektrik gelmiyor o pin e ?

Karamiodada denedim 12v yok orda?

Üst Alt