Mazda 626 GE (1991-97) Sigorta Sorunu mu Var?

Fatih3131

Sessiz
Araç Markası
1993-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Metalik Gri - Sedan
1993 sedan 626 araç içi sigorta kutusu.fotoda görünen orta grupta yukarıdan aşağıya ikinci sıradaki sigortada sıkıntı var gibi. Aracım marş başkasına rağmen bazen ateşleme yapmıyor.sigorta kutusunda bahsettiğim sigortaya dokununca ateşleme yapıyor. Sizce sorun nedir? Uygun güçte sigorta takılmamış olması mı( orda şuan 30luk sigorta var)? Ya da bu sigorta kutusundaki uygun şema ne olmalıdır? Yardımlarınız için teşekkür ederim.
40023

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
30A amperlik sigorta 626 için oldukça güçlü bir sigorta yani zayıf gelme gibi bir ihtimal çok düşük...

Sigorta kapağında nereye kaç amper sigorta takılması gerekiyor yazar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
(Konu ilgili bölüme taşınmıştır)

Olayın baş rol oyuncusu, ilave olarak çekilen sarı kablo bence...

Fatih3131

Sessiz
Araç Markası
1993-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Metalik Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
30A amperlik sigorta 626 için oldukça güçlü bir sigorta yani zayıf gelme gibi bir ihtimal çok düşük...

Sağolasın Hakan abi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladım, orayı da kontrol ettireyim.o konumdaki sigortanın ateşleme ile ilgisi varmı peki?

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
O sarı kablo sigorta kutusunun hemen üstündeki + olan kısımdan akım almak yerine kolay ve riskli yolun seçildiğinin göstergesidir.
30 A'lik sigorta mevcuttur bir kaç tane 626 iç sigorta kutusunda ancak 7,5 A'liği ilk defa görüyorum. O kesinlikle oraya ait değil.
Kutu içindeki sigortaların nereye ait olduğunu görmek için şuan fotoğrafı çekmek için çıkardığınız kapağın arkasına bakın. Açıklamaları ve kaç A'lik sigorta kullanması gerektiği yazar.

Fatih3131

Sessiz
Araç Markası
1993-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Metalik Gri - Sedan
Sağolasın Hakan abi

Anladım, orayı da kontrol ettireyim.o konumdaki sigortanın ateşleme ile ilgisi varmı peki?

O sarı kablodan önce de vardı bu sorun.
O sarı kablo sigorta kutusunun hemen üstündeki + olan kısımdan akım almak yerine kolay ve riskli yolun seçildiğinin göstergesidir.
30 A'lik sigorta mevcuttur bir kaç tane 626 iç sigorta kutusunda ancak 7,5 A'liği ilk defa görüyorum. O kesinlikle oraya ait değil.
Kutu içindeki sigortaların nereye ait olduğunu görmek için şuan fotoğrafı çekmek için çıkardığınız kapağın arkasına bakın. Açıklamaları ve kaç A'lik sigorta kullanması gerektiği yazar.
Anladım hocam, ancak bende o kapak yok malesef, netten araştırdığım kadarıyla da bulamadım malesef

O sarı kablodan önce de vardı bu sorun.
Anladım hocam, ancak bende o kapak yok malesef, netten araştırdığım kadarıyla da bulamadım malesef
Ayrıca sigorta kutusunun üstündeki + olan kısım dediğiniz yer tam olarak neresidir? Teşekkür ederim ilginiz için

Son düzenleme:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Geçen hafta sorsaydınız hemen cevap verirdim. ;) Belki @baykalbilgin yardımcı olabilir. Bu aralar sigortalarla, rölelerle haşır neşirdi fazlasıyla.
Kapağın fotoğrafı geldiğinde tüm sigortaları olması gerektiği şekliyle yenileyin derim. ;)

Fatih3131

Sessiz
Araç Markası
1993-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Metalik Gri - Sedan
Geçen hafta sorsaydınız hemen cevap verirdim. ;) Belki @baykalbilgin yardımcı olabilir. Bu aralar sigortalarla, rölelerle haşır neşirdi fazlasıyla.
Kapağın fotoğrafı geldiğinde tüm sigortaları olması gerektiği şekliyle yenileyin derim. ;)
Teşekkür ederim @Bayraktar :) İlk olarak 1 ay önce başladı bu sorun, işimden dolayı aracı elektrikçiye bıraktım, Gerçekten de yapılmış gibiydi, ta ki düne kadar :)

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV

Foruma anca girebildim. Biraz yoğun bir gündü :) sigorta kutusuna lpg göstergesi takılmış. Hasar görmüş olan kısım 20A dır.

40058
40059

Fatih3131

Sessiz
Araç Markası
1993-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Metalik Gri - Sedan

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Teşekkür ederim @baykalbilgin, Bende hasar gördüğünü düşündüğüm yer içinden sarı kablo çıkan sigorta. Orada şuan 30 luk sigorta var, olması gerekenden fazla olması sıkıntı çıkarır mı?
Olması gerekenden büyük amperlik sigorta demek, herhangi bir risk durumunda daha geç sigortanın atması demektir.

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Teşekkür ederim @baykalbilgin, Bende hasar gördüğünü düşündüğüm yer içinden sarı kablo çıkan sigorta. Orada şuan 30 luk sigorta var, olması gerekenden fazla olması sıkıntı çıkarır mı?
Çok anlamam bu işlerden ama şöyle düşündüm. Amperin yüksek olması; olumsuz bir durum olduğunda sigortanın atmamasına sebep olabilir. Bu da taşıyıcı tesisat veya komut alan devreye zarar verebilir.

Olması gerekenden büyük amperlik sigorta demek, herhangi bir risk durumunda daha geç sigortanın atması demektir.
Aynı şeyi yazmışız :)

addamrelax

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Yeşil Sedan

Merhaba benim aracım da 93 model 626 gösterge lambaları ve park lambaları yanmıyor sigorta kutusunun kapağı yok acaba hamgisi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Merhaba benim aracım da 93 model 626 gösterge lambaları ve park lambaları yanmıyor sigorta kutusunun kapağı yok acaba hamgisi
Farların sigortası motor kaputu altındaki sigorta kutusunda olması lazım.

Gösterge aydınlatması için sigorta varmı bilmiyorum, torpidoda aydınlatmanın şiddetini ayarlayan düğme var ordan da kapalı olabilir

Üst Alt